כיצד לגשת לקבצי ה- Bash של אובונטו ב- Windows (ולכונן המערכת של Windows ב- Bash)

סביבות לינוקס שמתקינים מהחנות (כמו אובונטו ו- openSUSE) שומרות את הקבצים שלהם בתיקיה נסתרת. אתה יכול לגשת לתיקייה זו כדי לגבות קבצים ולהציג אותם. אתה יכול גם לגשת לקבצי Windows שלך ממעטפת ה- Bash.

עדכון : החל מהעדכון של Windows 10 במאי 2019, כעת יש דרך רשמית ובטוחה לגשת לקבצי ה- Linux שלך מיישומי Windows.

אל תשנה קבצי לינוקס באמצעות כלי Windows

מיקרוסופט מזהירה בתוקף מפני הוספה או שינוי של קבצי לינוקס באמצעות תוכנת Windows. זה עלול לגרום לבעיות מטא-נתונים או לשחיתות קבצים, ועלול לאלץ אותך להסיר ולהתקין מחדש את הפצת ה- Linux שלך כדי לתקן אותה. עם זאת, אתה עדיין יכול להציג ולגבות את קבצי ה- Linux שלך באמצעות תוכנת Windows, וזה לא יגרום לבעיות.

במילים אחרות, התייחס לתיקיית לינוקס כאילו היא לקריאה בלבד מתוך Windows. אל תשתמש בשום כלי של Windows, כולל יישומים גרפיים או כלי שורת פקודה, כדי לשנות אותם. אל תיצור קבצים חדשים בתיקיות אלה באמצעות כלי Windows.

אם אתה רוצה לעבוד עם קובץ מסביבות לינוקס וגם Windows, עליך ליצור אותו במערכת הקבצים של Windows. לדוגמה, אם יש לך תיקייה ב- C: \ project ב- Windows, תוכל גם לגשת אליה ב- / mnt / c / project בסביבת Linux. מכיוון שהוא מאוחסן במערכת הקבצים של Windows וגישה אליו תחת / mnt / c, זה בטוח לשנות את הקובץ באמצעות כלי Windows או Linux.

איפה Windows מאחסן את קבצי לינוקס

מערכת הקבצים שלך ב- Linux מאוחסנת בתיקיה מוסתרת מסיבה כלשהי, מכיוון שמיקרוסופט לא רוצה שתתעסק בה. אבל אם אתה צריך להציג או לגבות קבצים מסוימים, תמצא אותם מאוחסנים בתיקיה מוסתרת. כדי לגשת אליו, פתח את סייר הקבצים וחבר את הכתובת הבאה לסרגל הכתובות:

% userprofile% \ AppData \ Local \ Packages

(זה לוקח אותך C:\Users\NAME\AppData\Local\Packages. אתה יכול גם להציג תיקיות נסתרות בסייר הקבצים ולנווט לכאן באופן ידני, אם אתה מעדיף.

בתיקיה זו, לחץ פעמיים על התיקיה להפצת לינוקס שאת קבציך ברצונך להציג:

  • אובונטו : CanonicalGroupLimited.UbuntuonWindows_79rhkp1fndgsc
  • openSUSE Leap 42 : 46932 SUSE.openSUSELeap42.2_022rs5jcyhyac
  • SUSE Linux Enterprise Server 12 : 46932 SUSE.SUSELinuxEnterpriseServer12SP2_022rs5jcyhyac

שמות התיקיות הללו עשויים להשתנות מעט בעתיד. פשוט חפש תיקיה על שם הפצת לינוקס.

בתיקיה של הפצת לינוקס, לחץ פעמיים על התיקיה "LocalState" ואז לחץ פעמיים על התיקיה "rootfs" כדי לראות את הקבצים שלה.

במילים אחרות, הקבצים מאוחסנים בכתובת:

C: \ Users \ NAME \ AppData \ Local \ Packages \ DISTRO_FOLDER \ LocalState \ rootfs

הערה : בגירסאות ישנות יותר של Windows 10, קבצים אלה נשמרו תחת C: \ Users \ Name \ AppData \ Local \ lxss. זה השתנה החל מעדכון יוצרי הסתיו.

כדי להציג את הקבצים המאוחסנים בתיקיית הבית שלך, לחץ פעמיים על תיקיית "הבית" ואז לחץ פעמיים על שם המשתמש שלך ב- UNIX.

זכור, אל תשנה אף אחד מהקבצים האלה או הוסף קבצים לתיקיות אלה מסייר הקבצים!

איפה כונן המערכת של Windows מופיע בלינוקס

מערכת המשנה של Windows עבור Linux הופכת את כונן המערכת המלא של Windows שלך לזמין, כך שתוכל לעבוד עם אותם קבצים בשתי הסביבות. עם זאת, סביבת Bash לא סתם זורקת אותך לכונן C: \ שלך. במקום זאת, הוא ממקם אותך בספריית הבית של חשבון UNIX שלך בתוך מערכת הקבצים של סביבת לינוקס.

כונן המערכת של Windows וכוננים מחוברים אחרים נחשפים בספריה / mnt / שם, שם כוננים אחרים זמינים באופן מסורתי במבנה הספריות של לינוקס. באופן ספציפי, תמצא את כונן C: במיקום הבא בסביבת Bash:

/ mnt / c

כדי לעבור לספרייה זו באמצעות cdהפקודה, פשוט הקלד:

cd / mnt / c

אם יש לך כונן D: תמצא אותו ב- / mnt / d, וכן הלאה.

לדוגמה, כדי לגשת לקובץ המאוחסן ב- C: \ Users \ Chris \ Downloads \ File.txt, השתמש בנתיב /mnt/c/Users/Chris/Downloads/File.txt בסביבת Bash. וכן, זה תלוי רישיות, אז אתה צריך "הורדות" ולא "הורדות".

קשורים: כיצד להתקין כוננים נשלפים ומיקומי רשת במערכת המשנה של Windows עבור Linux

ניתן גם להרכיב כוננים חיצוניים ומיקומי רשת כדי לגשת לקבצים נוספים מתוך סביבת לינוקס.

שים לב שכאשר ניגשים לקבצי מערכת של Windows, לסביבת מעטפת ה- Bash שלך יש את ההרשאות איתן הושקה. אם השקת אותו בדרך כלל מקיצור הדרך, יהיו לו אותן הרשאות גישה לקבצים שלחשבון המשתמש שלך ב- Windows.

לדוגמה, אם ברצונך לגשת לתיקיית מערכת שלחשבון המשתמש שלך אין הרשאת גישה, יהיה עליך ללחוץ לחיצה ימנית על קיצור הדרך של Bash shell ולבחור "הפעל כמנהל" כדי להפעיל את מעטפת Bash עם הרשאות מנהל Windows. .

זה עובד בדיוק כמו שורת הפקודה, אשר צריך להיות מופעל כמנהל אם אתה זקוק לגישת כתיבה לקבצי מנהל בלבד, או לגישת כתיבה לקבצי מערכת. אתה לא יכול להשתמש רק sudoבסביבת Bash.