יישומי ניקוי מחשבים הם תרמית: הנה הסיבה (ואיך להאיץ את המחשב האישי)

אפליקציות לניקוי מחשבים הם שמן נחש דיגיטלי. האינטרנט מלא במודעות ליישומים שרוצים "לנקות את המחשב האישי שלך" ולגרום לו להרגיש כמו חדש. " אל תשלוף את כרטיס האשראי שלך - האפליקציות האלה נוראיות ואינך זקוק להן.

אם אתה רוצה "לנקות את המחשב האישי שלך", אתה יכול לעשות זאת בחינם. Windows כולל כלי ניקוי מחשבים מובנים שיכולים לעשות כמעט את כל מה שאפליקציית ניקוי המחשבים הממוצעת תעשה בשבילך.

בואו נבדוק אפליקציית ניקוי מחשבים

אז מה בכל זאת האפליקציות האלה עושות? כדי לחקור, ניהלנו את MyCleanPC - אל תנסו את זה בבית; התקנו את התוכנה הגרועה הזו כדי שלא תצטרך. MyCleanPC היא אחת האפליקציות הבולטות ביותר לניקוי מחשבים אישיים - היא אפילו מפרסמת את עצמה עם פרסומות טלוויזיה.

ראשית, בואו נסתכל על השאלות הנפוצות שלה כדי לראות מה היא מבטיחה:

"הגרסה המלאה בתשלום של תוכנת MyCleanPC תנסה להסיר בעיות שנמצאו ברישום ובכונן הקשיח של המחשב, כולל הסרת קבצי זבל, ערכי רישום לא נחוצים, עקבות גלישה באינטרנט וחלקים מקוטעים של הכונן הקשיח."

אנחנו כבר על קרח דק כאן - Windows יכול להסיר קבצי זבל, לנקות עקבות גלישה באינטרנט ולאחות את הכונן הקשיח מבלי להתקין תוכנה נוספת.

MyCleanPC מציע "אבחון בחינם", וזה מעט יותר מאשר ניסיון להפחיד אנשים לחשוב שיש במחשבים שלהם אלפי "בעיות" שניתן לתקן תמורת תשלום קל של 39.99 דולר.

לאחר הפעלת סריקה, תראה ספירה מדאיגה של מספר הבעיות במחשב שלך. זה מצא 26267 בעיות במחשב שלנו. זה מספר מדאיג ביותר - אבל מה בדיוק הבעיה?

 • כל קובץ cookie ודפדפן בדפדפן נחשב לנושא יחיד.
 • כל תיק זמני נחשב לנושא יחיד, לא משנה כמה הוא זעיר.
 • ערכי רישום לא חוקיים נחשבים לבעיות, אם כי הם לא אמורים להאט את המחשב שלך.
 • ניתן לדחוס את הרישום שלנו מעט, אך זה לא אמור לעשות הבדל שונה בביצועים
 • כל קובץ מקוטע נחשב לנושא יחיד. MyCleanPC מודד פיצול על סמך מספר הקבצים המקוטעים, מה שמוביל לנתוני פיצול נתונים מפחידים של 21.33%. לשם השוואה, מאחה הדיסקים של Windows אומר לנו שיש לנו פיצול של 2%.

עכשיו כשהם מפחדים אותך, זה החלק שבו תוציא את כרטיס האשראי שלך ותיתן להם 39.99 דולר לניקוי המחשב.

אל תאמין להייפ

קבצים זמניים לא מאטים את המחשב שלך, וגם לא ערכי היסטוריית הדפדפן או קובצי ה- cookie. רישומי רישום הם בדרך כלל לא בעיה - יש סיבה שמיקרוסופט יצרה פעם מנקה רישום משל עצמה לפני שהיא הפסיקה אותה ומייעצה לאנשים לא להשתמש במנקי רישום.

כן, המחשב שלך יכול להיות איטי מכיוון שמערכת הקבצים שלו מקוטעת. אתה יכול לתקן זאת על ידי הפעלת כלי איחוי הדיסקים הכלול ב- Windows - ממאגר הדיסקים פועל באופן אוטומטי על פי לוח זמנים, בכל מקרה. רוב האנשים לא צריכים לדאוג לאיחוי הכוננים הקשיחים שלהם.

כיצד לנקות את המחשב

נניח שאתה רוצה לנקות את המחשב בדיוק כמו שמנקה מחשבים היה עושה. הנה מה שאתה יכול לעשות:

 • הפעל את כלי ניקוי הדיסק הכלול ב- Windows. הוא מתמקד בפינוי מקום בכונן הקשיח, אך הוא גם ימחק קבצים זמניים ישנים ודברים חסרי תועלת אחרים. פשוט הקש על מקש Windows, הקלד ניקוי דיסק והקש Enter כדי להפעיל אותו. אתה יכול אפילו לתזמן ניקוי דיסק לנקות את המחשב באופן אוטומטי.
 • נקה את היסטוריית הדפדפן שלך או - אפילו יותר טוב - הגדר את הדפדפן שלך למחוק את ההיסטוריה שלו באופן אוטומטי כאשר אתה סוגר אותו אם אינך רוצה לאחסן היסטוריה.
 • הפעל את מאחה הדיסקים הכלול ב- Windows. זה לא הכרחי אם אתה משתמש בכונן מצב מוצק.
 • אל תטרח עם מנקה רישום. אם אתה חייב, השתמש ב- CCleaner בחינם, עם מנקה הרישום שנבדק ביותר. זה גם ימחק קבצים זמניים עבור תוכניות אחרות - CCleaner לבד עושה הרבה יותר ממה שאפליקציות ניקוי המחשבים האלה עושות.

בבדיקה שבוצעה בשנת 2011 על ידי Windows Secrets נמצא כי כלי ניקוי הדיסקים הכלול ב- Windows היה טוב כמו יישומי ניקוי מחשבים בתשלום. שים לב שזה נכון למרות שאפליקציות לניקוי מחשבים מתקנות "שגיאות רישום" ואילו אפליקציית ניקוי הדיסק לא, מה שמראה עד כמה מנקי הרישום מיותרים.

אז כן, זה נבדק - אפליקציות לניקוי מחשבים חסרות ערך.

מאיץ את המחשב שלך

הכלים הטובים ביותר לזרז את המחשב הם דברים שאפליקציית ניקוי מחשב לא תעשה עבורך:

 • הסר את ההתקנה של תוכנות שאינך משתמש בהן יותר, במיוחד תוכניות הפועלות בעת ההפעלה ותוספים לדפדפן.
 • השבת אפליקציות הפעלה מיותרות כדי לשפר את זמן האתחול של Windows.

אם אתה רואה קבוע שגיאות במחשב שלך:

 • הפעל תוכנית אנטי-וירוס ותוכנית נגד תוכנות זדוניות כדי לסרוק את המחשב שלך אחר הודעות שגיאה המפיקות תוכנה זדונית.
 • הודעות שגיאה של גוגל שאתה רואה באופן קבוע כדי למצוא תיקונים עבורם.

אל תשכח את האופציה הגרעינית:

 • התקן מחדש את Windows כדי להתחיל מחדש ממצב נקי. אם אתה משתמש ב- Windows 8, השתמש בתכונה רענן את המחשב האישי שלך.
 • בדוק אם קיימות בעיות חומרה אם אתה ממשיך לחוות מסכים כחולים או בעיות מחשב אחרות לאחר התקנת Windows מחדש.

במקרה הגרוע, יישומי ניקוי מחשבים אישיים הם שמן נחש דיגיטלי. במקרה הטוב, הם עושים כמה דברים שימושיים בשוליים שתוכלו לעשות עם כלים הכלולים ב- Windows. אל תאמין להייפ - דלג על אפליקציות ניקוי המחשבים.