כיצד לבנות מחדש מטמון אייקונים שבור ב- Windows 10

הסמלים שבהם Windows משתמש עבור המסמכים והתוכניות שלך נשמרים במטמון סמלים, כך שהם יכולים להיות מוצגים במהירות במקום שיהיה עליהם לטעון אותם לאט בכל פעם. אם יש לך אי פעם בעיות עם הסמלים במחשב שלך, בנייה מחדש של מטמון הסמלים עשויה לעזור.

לפעמים מטמון הסמלים לא מעודכן וגורם לסמלים להופיע בצורה שגויה או אפילו להיעלם. לדוגמה, אולי שדרגת יישום והגרסה החדשה הגיעה עם סמל חדש, אך אתה עדיין רואה את הסמל הישן על שולחן העבודה. לפעמים סמל ריק או פגום עשוי להופיע כאשר סמל טוב לחלוטין הוצג לפני כן. כאשר זה קורה, עליך לאפס את מטמון הסמלים ולתת להם ליצור אותו מחדש באופן אוטומטי. במאמר זה נראה לך כיצד לבנות מחדש את מטמון הסמלים ב- Windows 10. מדריך זה חל גם על Windows 8 ו- 7, אך התהליך עובד מעט שונה.

כיצד עובד מטמון האייקונים ב- Windows

סמלים נמצאים בכל מקום ב- Windows: לוח הבקרה, תוכניות ותכונות, סייר הקבצים וכו '. הצורך לאחזר את כל תמונות האייקונים האפשריות מהדיסק הקשיח ולעבד אותן באופן דינמי יכול לצרוך הרבה משאבי מערכת. כתוצאה מכך, Windows שומר סמלים שהוא כבר הוחזר בזיכרונו. כשתסגר או תפעיל מחדש, הוא יכתוב את המטמון לקובץ מוסתר בכונן הקשיח, כך שהוא לא צריך לטעון את כל הסמלים האלה מאוחר יותר.

קובץ מסד הנתונים גדל ככל שמתווסף אליו מידע נוסף. על פי מסמך זה מבסיס הידע של MSDN, כאשר Windows צריך להציג סמל, הוא יבדוק את המטמון ויציג את סמל המטמון אם נמצא התאמה. אם הוא לא מוצא, הוא יבדוק את קובץ ההפעלה ויסרוק את ספריית היישומים.

מנגנוני מטמון, כמו מסד הנתונים של IconCache, כבר נדונו על ידי מומחים רבים במערכת, ולעומק על ידי מארק א 'רוסינוביץ' ודוד א 'סולומון בספר Windows Internals שלהם, אם אתה סקרן ללמוד עוד, אך היסודות הם כל מה שאתה צריך להבין לתהליך זה.

היכן שמור מטמון האייקונים

ב- Windows Vista ו- Windows 7, קובץ המטמון של הסמל ממוקם ב:

C: \ משתמשים \\ AppData \ Local \ IconCache.db

(החלף בשם הכניסה בפועל לחשבון Windows שלך.)

קובץ זה עדיין קיים ב- Windows 8 ו- 10, אך Windows אינו משתמש בהם לאחסון מטמון הסמלים. ב- Windows 8 ו- Windows 10, קובץ המטמון של הסמל ממוקם ב:

 C: \ Users \\ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Explorer

(החלף בשם הכניסה האמיתי של חשבון Windows שלך.) בתיקיה זו תמצא מספר קבצי מטמון אייקונים:

כדי לבנות מחדש את מטמון הסמלים, עליכם למחוק את כל קבצי המטמון של האייקון המופיעים בתיקיה זו. זה לא פשוט כמו לחיצה עליהם ולחיצה על מחק, אם כי: קבצים אלה עדיין נמצאים בשימוש על ידי סייר, כך שלא תוכלו פשוט למחוק אותם כרגיל.

כיצד לבנות מחדש את מטמון אייקונים

סגור ושמור את כל מה שאתה עובד עליו לפני שתמשיך. פתח את סייר הקבצים ועבור לתיקיה הבאה:

C: \ Users \\ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Explorer

(החלף בשם הכניסה בפועל לחשבון Windows שלך.)

לחץ והחזק את מקש "Shift" ולחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תיקיית Explorer. בחר "פתח כאן חלון פקודה".

חלון שורת פקודה ייפתח בנתיב זה:

כדי לוודא ששורת הפקודה נמצאת בתיקיה הנכונה, הקלד את dirהפקודה. אתה אמור לראות את הקבצים iconcache ו- thumbcache עליהם דנו קודם.

לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות של Windows ובחר "מנהל המשימות" מתפריט הקיצור.

לחץ לחיצה ימנית על "סייר Windows" ברשימה ובחר "סיום משימה" מתפריט הקיצור. סייר ושולחן העבודה ייעלמו. צא ממנהל המשימות וודא שאף יישום אחר אינו פועל למעט חלון שורת הפקודה.

בחלון שורת הפקודה הקלד את הפקודה הבאה:

del iconcache *

לחץ אנטר. הכוכבית אחרי iconcacheנחוצה כדי לוודא שכל הקבצים עם השמות שמתחילים עם מטמון icon ייכללו בפעולת המחיקה. זה אמור למחוק את כל קבצי המטמון של הסמל.

Run the dirפקודה לבדוק את רשימת הקבצים שנותרו. אם קובץ מטמון אייקון אחד או יותר עדיין מופיע ברשימה, פירוש הדבר שיישומים מסוימים עדיין פועלים ברקע. סגרו אותם וחזרו על ההליך שוב, במידת הצורך.

כעת לחץ על מקשי Ctrl + Alt + Del בו זמנית ובחר "כניסה". היכנס שוב, וכל אייקון לא מעודכן או חסר צריך לקוות לתקן או ליצור מחדש.

זכור, בנייה מחדש של מטמון הסמלים לא תעזור לבעיות בתמונות ממוזערות (יהיה עליך לעבור את התהליך הזה כדי לעשות זאת), הסמל הלא נכון עבור סיומת קובץ ספציפית או סמל קיצור חסר. אך אם יש לך בעיות אייקון אחרות, אני מקווה שבנייה מחדש של מטמון הסמלים תתקן אותן.