השתמש ב- VirtualBox נייד כדי לקחת איתך מכונות וירטואליות לכל מקום

יישומים ניידים מאפשרים לך לעבור בין מחשבים ולקחת איתך את היישומים שלך ואת הגדרותיהם על מקל USB. VirtualBox נייד מאפשר לך ליצור מערכות הפעלה ניידות ולהריץ אותן על כל מחשב.

כלי זה מאפשר לך לקחת איתך מכונות וירטואליות ולהריץ אותן על כל מחשב מבלי לדאוג להתקנה ותצורה של תוכנת מכונות וירטואליות.

איך זה עובד

קשורים: האפליקציות הניידות החינמיות הטובות ביותר עבור ערכת הכלים של כונן הפלאש שלך

בדרך כלל יש להתקין את VirtualBox להפעלה. כתוכנית למכונה וירטואלית, היא צריכה להתקין מנהלי התקנים לליבה של Windows ושירותי מערכת. כמו רוב התוכניות, הוא שומר גם את הגדרותיו באזורי מערכת. אי אפשר להתקין אותו רק בכונן USB ולהריץ אותו על כל מחשב שנתקלתם בו.

VirtualBox נייד הוא עטיפה עבור VirtualBox שהופך אותו ליישום נייד שתוכל להתקין על מקל USB או על כונן קשיח חיצוני. כשאתה מפעיל את VirtualBox Portable במחשב, היא תתקין באופן אוטומטי את מנהלי ההתקנים ואת שירותי המערכת המתאימים - נדרשת גישה למנהלת זה - ותסיר אותם אוטומטית מהמחשב לאחר שתסיים. הוא גם מספק ממשק גרפי להורדת VirtualBox, הגדרתו בסביבה ניידת ושינוי אפשרויותיה.

VirtualBox נייד מתוכנן לפעול במחשבים מארחים של Windows, אז אל תצפו שהוא יפעל במערכות לינוקס או Mac.

התקן את VirtualBox נייד בכונן חיצוני

ראשית, התחל על ידי הורדת מתקין ה- VirtualBox הנייד מ- vbox.me. הפעל את הקובץ שהורדת וחלץ אותו לכונן חיצוני או בכל מקום אחר שתרצה לאחסן את מערכת ה- VirtualBox הניידת שלך. תמיד תוכל להזיז אותו אחר כך אם תרצה.

הפעל את תוכנית Portable-VirtualBox.exe מכאן ותתבקש להוריד ולהתקין את קבצי התוכנית של VirtualBox בכונן החיצוני שלך. הכלי יכול להוריד אוטומטית את הקבצים של VirtualBox עבורך. לאחר מכן, לחץ על הלחצן אישור כדי לפרק אותם.

אם הגרסה המלאה של VirtualBox כבר מותקנת במחשב שלך, לא תראה את המסך הזה ו- VirtualBox פשוט ייפתח במקום זאת. תחילה תרצה להסיר את התקנת VirtualBox או להגדיר זאת במחשב ללא התקנת VirtualBox.

הפעל את התוכנית שוב לאחר שתסיים לפרוק קבצים. לאחר שתסכים להנחיית UAC, תראה את החלון הסטנדרטי של VirtualBox.

סמל מגש המערכת של VirtualBox יופיע בזמן ש- VirtualBox Portable פועל. אם אינך רואה אותו, לחץ על החץ למעלה במגש המערכת שלך כדי לגשת לשאר הסמלים.

לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל זה ובחר הגדרות או לחץ על Ctrl + 5 כדי לשנות את הגדרות Portable VirtualBox.

שים לב שתמיכת USB ורשת מושבתת כברירת מחדל. כדי להשתמש בתכונות אלה, בחר בכרטיסייה המתאימה בחלון התצורה והפעל אחת מהאפשרויות. תתבקש להתקין את מנהלי ההתקנים המתאימים במערכת הנוכחית בכל פעם שתפתח את Portable VirtualBox.

הגדרות שתשנה כאן נשמרות בספרייה של Portable VirtualBox, כך שיעקבו אחריך בין מחשבים.

צור והפעל מכונות וירטואליות

יצירת מכונה וירטואלית היא פשוטה. פשוט לחץ על הכפתור חדש ב- Portable VirtualBox ועבר באשף כדי ליצור מכונה וירטואלית חדשה ולהתקין בה מערכת הפעלה. הפעל את VirtualBox Portable במחשב אחר והמכונות הווירטואליות שלך יופיעו בחלון, מוכנים לשימוש.

כברירת מחדל, Portable VirtualBox ישמור את המכונות הווירטואליות שלך בספריה Portable-VirtualBox \ data \ .VirtualBox \ Machines. אתה אמור להיות מסוגל לפתוח אותם בכונן החיצוני ב- VirtualBox Portable.

קשורים: האם אתה באמת צריך להסיר את כונני הבזק מסוג USB בבטחה?

הקפד לצאת מ- VirtualBox ולאפשר ל- VirtualBox Portable לנקות לפני שתנתק את כונן ה- USB שלך. עליך גם להסיר את כונן ה- USB בבטחה לפני שתנתק אותו מהמחשב שלך. אם אתה שולף את כונן ה- USB מהמחשב שלך בזמן שמכונה וירטואלית פועלת, הקבצים של המכונה הווירטואלית עלולים להיות פגומים.

ניתן להתקין VirtualBox נייד גם בכונן USB חי של לינוקס. לאחר מכן תוכל להשתמש בה להפעלת מערכת לינוקס בכונן ה- USB מתוך Windows מבלי להפעיל מחדש את המחשב שלך.