כיצד לשלוט על שולחן העבודה של Windows באמצעות בקר Xbox או Steam

אם הגדרת המחשב האישי שלך כמחשב משחקי סלון ומרכז מדיה, מדוע להשתמש בעכבר לכל דבר כאשר אתה יכול פשוט להשתמש בבקר המשחק שלך?

כברירת מחדל, בקרי Xbox עובדים היטב עם משחקי מחשב רבים, אך זה לא יאפשר לך לנווט בשולחן העבודה ולהפעיל משהו מ- Netflix. אך עם כמה תוכנות צד שלישי, אתה יכול להשתמש בבקר Xbox 360 או Xbox One כעכבר ומקלדת. אם יש לך אחד מבקרי Steam של Valve, זה יעבוד כעכבר ומקלדת על שולחן העבודה שלך ללא צורך בשינויים נוספים.

בקרי Xbox דורשים תוכנה נוספת

קשורים: כיצד לשחק משחקי מחשב בטלוויזיה שלך

מיקרוסופט לא כוללת תכונה זו כברירת מחדל עבור בקרי Xbox, לכן תזדקק לתוכנה שתוכל לגרום לבקר Xbox לתפקד כעכבר ומקלדת. למרבה המזל, ישנן מספר אפשרויות. Gopher360 הוא קוד חופשי ופתוח, והוא עובד ללא כל תצורה נוספת. היישומים האחרים כאן דורשים הגדרה מסוימת.

פשוט הורד והפעל את Gopher360. זהו יישום קל ש"סתם עובד "כשאתה מפעיל אותו. השתמש במקש השמאלי כדי להזיז את סמן העכבר, לחץ על כפתור "A" כדי ללחוץ לחיצה ימנית ולחץ על כפתור "X" כדי ללחוץ לחיצה ימנית. אתר Gopher360 מפרט בפירוט רב יותר את תצורת המפתח.

אם ברצונך להשתמש במקלדת המסך של Windows איתה, יהיה עליך ללחוץ לחיצה ימנית על יישום Gopher360 ולבחור "הפעל כמנהל". לאחר מכן תוכל להשתמש במקלדת המסך של Windows כדי להקליד. כדי לגרום לו לפעול תמיד כמנהל, תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על הקובץ Gopher.exe, לבחור באפשרות "מאפיינים", לבחור בכרטיסייה "תאימות" ולהפעיל את האפשרות "הפעל תוכנית זו כמנהל".

להפעלת המקלדת על המסך ב- Windows 10, תוכלו ללחוץ לחיצה ימנית על שורת המשימות ולבחור באפשרות "הצג לחצן מקלדת מגע". לאחר מכן תראה סמל מקלדת ליד מגש המערכת שלך. לחץ עליו באמצעות הבקר ותקבל מקלדת על המסך שבה תוכל להשתמש בהקלדה. זה לא אידיאלי עבור כמויות גדולות של הקלדה, אבל יכול להיות שימושי אם אתה רוצה לחפש במהירות ב- Netflix אחר משהו.

Gopher360 יפעל רק בזמן שהוא פועל וייפתח ברקע. כדי להבטיח שהוא תמיד פועל, אתה יכול למקם את קובץ Gopher.exe בתיקיית האתחול של המחשב שלך. Windows יפעל אוטומטית כשאתה מתחבר.

Gopher360 הוא לא הבחירה היחידה שלך, אבל הוא המועדף עלינו. אם אתה רוצה לנסות משהו אחר, הן JoyToKey והן Xpadder הם כלי תצורה מתקדמים לבקר המשחק, וכל אחד מהם יכול לשמש כדי לגרום לבקר לתפקד כעכבר ומקלדת. עם זאת, הם דורשים תצורות ופרופילים, כך שהם לא ממש plug-and-play. JoyToKey הוא גם shareware, כך שהוא לא לגמרי בחינם.

אם אתה מוכן להוציא קצת כסף, כדאי לך לנסות את Controller Companion, שנבדק היטב ב- Steam ומחירו $ 2.99. תוכנן לשימוש עם בקרי Xbox 360 ו- Xbox One, וזה יגרום לבקר שלך לתפקד כעכבר על שולחן העבודה. באופן מעניין יותר, הוא כולל מקלדת מותאמת אישית על המסך, שאנשים מסוימים עשויים למצוא אותה יעילה יותר ממקלדת המסך המקורית של Windows.

בקרי קיטור פשוט עובדים

אם יש לך אחד מבקרי הקיטור של Valve, הוא יפעל באופן מקורי כעכבר ומקלדת. כל עוד יש לך את זה מחובר למחשב שלך, אתה יכול פשוט להשתמש בו על שולחן העבודה של Windows.

לוח המגע הימני בבקר מעביר את הסמן - אתה יכול אפילו להעיף את האצבע על פני לוח המגע והסמן ימשיך לנוע. כפתור הכתף הימני מבצע לחיצה שמאלית ולחצן הכתף השמאלי מבצע לחיצה ימנית. זה נשמע כמו ההפך ממה שהוא צריך להיות, אבל כפתור הכתף הימנית נמצא במיקום הכי נוח, אז זה הגיוני.

קשורים: כיצד לבצע מיפוי מחדש של לחצני Xbox, פלייסטיישן ובקר אחרים ב- Steam

כפתורים אחרים מבצעים גם פעולות נוחות. לדוגמה, לוח המגע השמאלי מתפקד כגלגל גלילה, ואילו הג'ויסטיק מתפקד כמקשי חצים למעלה, למטה, שמאלה וימינה.

אתה יכול למעשה להתאים את כל הפקדים האלה בעצמך. לשם כך, פתח את ממשק מצב התמונה הגדולה של Steam, בחר בלחצן השיניים "הגדרות" בפינה השמאלית העליונה של המסך, בחר "תצורות" תחת בקר ובחר "תצורת שולחן העבודה". אתה יכול לשנות את ההגדרות שלך מכאן כמו שתעבד על פרופילי בקר Steam כדי לעבוד עם כל משחק.

למרבה הצער, אין שום דרך לפתוח את המקלדת שעל המסך של Steam, מכיוון שהיא חלק משכבת ​​Steam. אבל אתה יכול להשתמש במקלדת על המסך של Windows, בדיוק כמו שאתה משתמש בה עם בקר Xbox.

אין ממש מקום משנה למקלדת ולעכבר לשימוש כבד במחשב, אך בעל פונקציית בקר כעכבר ומקלדת בסיסיים הוא נהדר עבור נטפליקס בסיסית כלשהי או השמעת וידאו וגלישה באינטרנט בסלון שלך. זו חבל שתמיכה בשימוש בבקרי ה- Xbox שלה של מיקרוסופט בשולחן העבודה של Windows אינו מובנה רק ב- Windows, אך עם התוכנה הנכונה תוכל לפעול תוך זמן קצר.

קרדיט תמונה: Yixiao Wen ב- Flickr