כיצד להשתמש בהפסקות ב- Microsoft Word כדי לעצב טוב יותר את המסמכים שלך

האם אי פעם התאמצת לקבל עיצוב של מסמך ארוך שנראה כמו שאתה רוצה בכל קטע? בואו נחקור את הכלי Breaks ב- Word ונראה כיצד תוכלו להשתמש בהפסקות כדי לעצב את המסמכים שלכם בצורה טובה יותר.

Word כולל כל כך הרבה תכונות, שקל להתעלם מכמה שיכולות להיות הדבר המדויק שאנחנו מחפשים. רובנו השתמשנו בהפסקות עמוד ב- Word, אך Word כולל גם כמה הפסקות אחרות שיעזרו לך לעצב את המסמכים שלך. בואו נסתכל על כל הפסקה ונראה כיצד תוכלו להשתמש בהן במסמכים שלכם.

היכן מסתתרים כל ההפסקות?

אם אתה משתמש ב- Office 2007 או 2010, תוכל להוסיף מעבר עמוד מהכרטיסייה הוספה . כל שאר ההפסקות מפורטות בכרטיסיה פריסת עמודים . לחץ על כפתור הפסקות ותראה את כל 7 הפסקות העמודים והקטעים שבהן תוכל להשתמש ב- Word.

בסדר, עכשיו אתה מוכן להוסיף הפסקות למסמך שלך. הנה מה שכל אחד יכול לעשות:

מעבר דף

מעבר דף הוא זה שרובנו השתמשנו בו, ואתה יכול להוסיף אחד מהכרטיסייה הוספה או מהכרטיסייה פריסת עמודים . כפי שכנראה כבר ידעת מניסיון, מעברי עמודים רק מתחילים אותך בעמוד הבא; כל העיצוב יישמר זהה מהדף המקורי שלך לדף החדש שלך. השתמש בזה כאשר אתה רוצה פשוט להתחיל להקליד בדף חדש אך רוצה שהעיצוב יישאר זהה.

הפסקת עמודות

האם אי פעם כתבת מסמך מרובה עמודות ורצית שהשורה האחרונה בעמודה תעבור לשורה הבאה? אתה יכול פשוט ללחוץ על Enter עוד כמה פעמים, אבל אז העיצוב שלך יהיה מבולגן אם אתה עורך את הטקסט שלך. דרך טובה יותר היא להוסיף הפסקת עמודות. פעולה זו תעביר אותך לעמודה הבאה ותשאיר את הטקסט הקודם שלך בעמודה הראשונה. אם תחזור ותוסיף טקסט נוסף לעמודה הראשונה, הוא פשוט ימשיך באותה עמודה אלא אם כן תוסיף מספיק כדי לעלות עליה.

גלישת טקסט

רוצה לקבל טקסט כיתוב סביב תמונה? בחר את הטקסט לצד התמונה ובחר גלישת טקסט . זה יאפשר לך לשמור על טקסט זה עם עיצוב עקבי, ויזרום את שאר המסמך סביב קטע זה.

העמוד הבא, מעבר חלקים, והפסקות עמוד שווה / מוזר

ההפסקה החשובה ביותר, לדעתנו, היא הפסקת העמוד הבא . בניגוד לסטנדרט מעבר עמוד , מהלכים אפשרות זו אותך לדף הבא ו נותן לך עיצוב נפרד לגמרי בקטע החדש. הפסקות העמוד הזוגי והמשונה מאפשרות לך להוסיף מעבר חלקים ולעבור לדף השווה או המשנה הבא בהתאמה, כך שתוכל לעצב בקלות את המסמכים שלך לדפים שמאליים ושמאליים בספר. לחלופין, ההפסקה המתמשכת עושה את אותו הדבר מבלי להכניס אותך לדף חדש.

רוצה לעבור מטקסט של שתי עמודות לעמודה בודדת, או רוצה להחיל ערכת גופנים חדשה רק על עמוד השער? זו ההפסקה שתרצה. כעת תוכלו לעצב מסמך מלא עם כריכה, תוכן והפניות, והכל עם עיצוב ייחודי משלהם אך נשמר באותו מסמך.

שימוש בפסקי חתך עם כותרת תחתונה

עיצוב כותרות תחתונות נכונה לוקח קצת יותר עבודה. כברירת מחדל, כותרות תחתונות המסמכים שלך יכללו את אותו התוכן גם בדפים עם מעברי קטעים. כדי לשנות זאת, לחץ פעמיים על כותרת עליונה או תחתונה בחלק החדש של המסמך שלך ולחץ על הלחצן קישור לקודם כדי לכבות את הקישור. כעת כותרות תחתונות וכותרות עליונות יהיו ייחודיות לחלוטין בין קטעי המסמך.

אתה יכול גם לבחור לשמור רק את העמוד הראשון שלך או את העמודים המוזרים והשווים שלך עם כותרות תחתונות וכותרות שונות. לשם כך, סמן את התיבה המתאימה באפשרויות בכרטיסייה כותרת תחתונה ועיצוב כותרת עליונה .

כעת תוכל לנצל את כל סוגי הפסקות המסמכים השונות כדי לעצב את המסמכים שלך בדיוק כמו שאתה צריך. מיקרוסופט מזכירה לעיתים קרובות כי 90% ממשתמשיה משתמשים רק ב -10% מהתכונות ב- Office. אני מקווה שזה יעזור לך לנצל קצת יותר את התכונות של Office כדי להקל על עיצוב המסמכים.