כיצד לשנות את כונן הקשיח המוגדר כברירת מחדל לשמירת מסמכים ואפליקציות ב- Windows 10

בכל פעם שאתה שומר קובץ חדש ב- Windows 10, החלון שמירה בשם מוגדר כברירת מחדל לאחת מתיקיות המשתמש שלך - מסמכים, מוסיקה, תמונות וכן הלאה - מתאים לסוג הקובץ. אם אתה מעדיף לא לשמור קבצים בכונן C: עם זאת, Windows מאפשר לך ליצור תיקיות אלה בכונן קשיח אחר כדי לשמש כמיקום השמירה המוגדר כברירת מחדל.

שינוי מיקום שמירת ברירת המחדל שלך יוצר מבנה תיקיות משתמשים חדש בכונן החדש ושומר שם את כל הקבצים החדשים כברירת מחדל. זה לא מעביר קבצים קיימים. לכן, אם אתה באמת מנסה לחסוך מקום על ידי אחסון קבצים בכונן אחר (נניח, אם ה- SSD שלך נמצא בצד הקטן), עדיף לך לשנות את המיקום בפועל של התיקיות המובנות שלך. אם תעשה זאת, Windows יעביר את התיקיות האלה ואת כל המסמכים הקיימים. יישומים ישתמשו גם במיקום החדש, מכיוון שהם נועדו להשתמש בתיקיות המובנות האלה. סביר להניח שרוב האנשים ירצו להשתמש בשיטה זו במקום זאת.

קשורים: כיצד להעביר את המסמכים, המוסיקה והתיקיות האחרות שלך במקום אחר במקום ב- Windows

אז מדוע שתטרחו לשנות את כונן השמירה המוגדר כברירת מחדל במקום להזיז את התיקיות לחלוטין? אולי אתה פשוט מעוניין להקל על אחסון דברים בכונן אחר ולא רוצה להעביר את התיקיות "הרשמיות". דבר מעניין נוסף שתוכלו לעשות הוא להגדיר כונן נשלף כמיקום השמירה המוגדר כברירת מחדל. בכל פעם שכונן זה מחובר לחשמל, Windows מציע לאחסן קבצים חדשים בכונן הנשלף. כאשר הוא לא מחובר לחשמל, Windows נשמר במיקום המקורי. אם אתה רוצה לשמור את המסמכים האישיים שלך בכונן הבזק או בכונן קשיח חיצוני כדי שתוכל לשאת אותם איתך, שינוי מיקום שמירת ברירת מחדל עשוי להיות שימושי.

כדי לשנות את הכונן הקשיח המוגדר כברירת מחדל, לחץ על התחל ואז בחר הגדרות (או לחץ על Windows + I).

בחלון ההגדרות, לחץ על מערכת.

בחלון המערכת בחר בלשונית אחסון משמאל ואז גלול מטה לקטע "שמור מיקומים" בצד ימין. השתמש בתפריטים הנפתחים כדי לשנות את מיקומי האחסון עבור כל סוג קובץ (מסמכים, מוסיקה, תמונות וסרטונים). אם תבחר בכונן נשלף כמיקום האחסון שלך ואז תסיר את הכונן מהמחשב שלך, Windows כברירת מחדל לאחסן קבצים במיקום המקורי בכונן C שלך עד שתחבר שוב את הכונן הנשלף.

שים לב גם שאתה יכול לשנות את מיקום השמירה עבור יישומים חדשים בחלון זה. הגדרה זו חלה על יישומים אוניברסליים חדשים שאתה מוריד מחנות Microsoft. זה לא יעביר אפליקציות שכבר התקנת, אם כי תוכל להסיר אותן ואז להתקין אותן מחדש לאחר ביצוע השינוי כדי לשמור אותן במיקום החדש.