כיצד להשבית את מרכז הפעולות ב- Windows 10

מרכז הפעולות ב- Windows 10 אוסף התראות מ- Windows ומאפליקציות אחרות, ומציג אותן בסרגל צד מוקפץ יחיד אליו תוכלו לגשת ממגש המערכת של Windows. יש לו גם כפתורים לביצוע פקודות מערכת מהירות כמו החלפת WI-FI ו- Bluetooth, הגדרת שעות שקטות או מעבר למצב טאבלט.

מרכז הפעולות שימושי לצפייה בכל ההודעות האחרונות שייתכן שהחמצת, מכיוון שהן פשוט ימתינו שם במרכז הפעולות עד שתראה אותן. זו תכונה חדשה מועדפת על משתמשי Windows 10 רבים, המתגאה בתכונות תצורה והתאמה אישית יציבה. יש אנשים שזה פשוט לא מושך. למרבה המזל, קל להפעיל ולכבות בהגדרות שלך. אם תשבית את מרכז הפעולות, עדיין תראה הודעות קופצות מעל מגש המערכת שלך. הם פשוט לא ייאספו כדי שתוכלו לצפות בהמשך.

קשורים: כיצד להשתמש ולהגדיר את מרכז ההודעות החדש ב- Windows 10

כיצד השבת את מרכז הפעולות מהגדרות שורת המשימות

אתה יכול להשבית את מרכז הפעולות באמצעות מתג יחיד ב- Windows 10, אך המתג הזה מעט קבור בממשק. לחץ על Windows + I כדי להעלות את אפליקציית ההגדרות ואז לחץ על מערכת. ניתן גם לפתוח את תפריט התחל וללחוץ על "הגדרות" כדי להגיע לחלון זה.

בחלון המערכת, לחץ על הקטגוריה "התראות ופעולות" משמאל. בצד ימין, לחץ על הקישור "הפעל או כבה את סמלי המערכת".

גלול מטה לתחתית רשימת הסמלים שניתן להפעיל או לכבות ולחץ על הלחצן כדי להשבית את מרכז הפעולות. סגור את ההגדרות Windows וסיימת.

זה כל מה שצריך - מרכז הפעולה צריך להיעלם לחלוטין עבור המשתמש הנוכחי.

כיצד להשבית את מרכז הפעולות עם עורך המדיניות הקבוצתית המקומית

אם אתה משתמש ב- Windows 10 Pro או Enterprise, תוכל גם להשבית את מרכז הפעולות באמצעות עורך המדיניות הקבוצתית המקומית. כשאתה משבית את מרכז הפעולות בדרך זו, המעבר להפעלה ולכיבויו מתעמעם בחלון ההגדרות. באפשרותך לאפשר זאת רק על ידי שינוי המדיניות שוב.

קשורים: שימוש בעורך המדיניות הקבוצתית כדי לצבוט את המחשב האישי שלך

אז למה אח? בכנות, רוב האנשים לא. אך המדיניות הקבוצתית אכן נותנת לך דרך לנעול מחשב למשתמשים אחרים. כך, למשל, תוכל להשבית את מרכז הפעולות עבור כל משתמשי המחשב, רק משתמשים או קבוצות ספציפיים, או כל המשתמשים פרט למנהלי מערכת. מדוע אולי תרצה לעשות זאת תלוי בך. עלינו להזכיר גם שמדיניות קבוצתית היא כלי חזק למדי, ולכן כדאי להקדיש זמן כדי ללמוד מה היא יכולה לעשות. כמו כן, אם אתה נמצא ברשת חברה, עשה טובה לכולם ובדוק תחילה עם מנהל המערכת שלך. אם מחשב העבודה שלך הוא חלק מדומיין, סביר להניח שהוא חלק ממדיניות קבוצת דומיינים שתמשיך להחליף את מדיניות הקבוצה המקומית.

ב- Windows 10 Pro או Enterprise, הקש על התחל, הקלד gpedit.msc ולחץ על Enter. בעורך המדיניות הקבוצתית המקומית, בחלונית השמאלית, נעבור לתצורת משתמש> תבניות ניהול> תפריט התחלה ושורת המשימות. בצד ימין, מצא את הפריט "הסר הודעות ומרכז פעולה" ולחץ עליו פעמיים.

כדי להשבית את מרכז הפעולות, הגדר את האפשרות מופעלת. לחץ על אישור ואז הפעל מחדש את המחשב שלך (פשוט כניסה וחזרה לא תעשה את העבודה). אם ברצונך להפעיל אותו שוב, חזור למסך זה והגדר אותו ל'מוגבל 'או' לא מוגדר '.

כשתסיים, אם תסתכל בחלון ההגדרות הרגיל, תראה שהאפשרות מעומעמת ואינך יכול יותר לגשת אליה.

השבת את מרכז הפעולות על ידי עריכת הרישום

תוכל גם להשבית את מרכז הפעולות ברישום Windows בכל גרסה של Windows 10. לכן, אם אתה מרגיש יותר בנוח לעבוד ברישום Windows מאשר בעורך המדיניות הקבוצתית המקומית (או אם אין לך Windows 10 Pro או Enterprise), אתה יכול גם לבצע עריכת רישום מהירה כדי להשבית את מרכז הפעולות של Windows 10. פעולה זו תשבית אותה רק עבור המשתמש הנוכחי, אך תאפיל את אפשרות ההגדרות כך שלא יוכלו להפעיל אותה מחדש.

קשורים: ללמוד להשתמש בעורך הרישום כמו מקצוען

אזהרה סטנדרטית: עורך הרישום הוא כלי רב עוצמה ושימוש לרעה בו יכול להפוך את המערכת שלך לבלתי יציבה או אפילו בלתי פעילה. זה פריצה די פשוטה וכל עוד אתה מקפיד על ההוראות, לא אמורות להיות לך שום בעיות. עם זאת, אם מעולם לא עבדת איתו בעבר, שקול לקרוא כיצד להשתמש בעורך הרישום לפני שתתחיל. ובהחלט גבה את הרישום (ואת המחשב שלך!) לפני שתבצע שינויים.

כדי להתחיל, פתח את עורך הרישום על ידי לחיצה על התחל והקלדת "regedit". לחץ על Enter כדי לפתוח את עורך הרישום ולתת לו הרשאה לבצע שינויים במחשב האישי שלך. בעורך הרישום, השתמש בסרגל הצד השמאלי כדי לנווט למפתח הבא:

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Explorer

לאחר מכן, תיצור ערך חדש בתוך מקש הסייר. לחץ לחיצה ימנית על סמל התיקיה סייר ובחר חדש> ערך DWORD (32 סיביות). תן שם לערך החדש DisableNotificationCenter.

עכשיו אתה הולך לשנות את הערך הזה. לחץ פעמיים על הערך DisableNotificationCenter החדש והגדר את הערך 1 בתיבה "נתוני ערך".

לחץ על אישור, צא מעורך הרישום והפעל מחדש את המחשב שלך כדי לראות את השינויים. ואם ברצונך להחזיר את מרכז הפעולות, פעל לפי אותן הוראות, אך הגדר את הערך ל- 0.

הורד את גרזן הרישום שלנו בלחיצה אחת

אם לא מתחשק לכם לצלול לתוך הרישום בעצמכם, יצרנו שני פריצות רישום להורדה בהן תוכלו להשתמש. פריצה אחת משביתה את מרכז הפעולה ואחת מפעילה אותו שוב. שניהם כלולים בקובץ ה- ZIP הבא. לחץ פעמיים על זה שברצונך להשתמש בו, לחץ על ההנחיות ואז הפעל מחדש את המחשב.

פריצות מרכז פעולה

קשורים: כיצד ליצור פריצות רישום עבור Windows משלך

פריצות אלה הן למעשה רק מקש Explorer, שהופשט לערך DisableNotificationCenter שתיארנו לעיל, מיוצא לקובץ .REG. הפעלת פריצת השבת מרכז הפעולה (משתמש נוכחי) מוסיפה את ערך DisableNotificationCenter (ואת מקש הסייר אם אין עדיין אחד) עבור המשתמש המחובר כעת ומגדיר אותו ל- 1. הפעלת גרזן הפעלת מרכז הפעולה (משתמש נוכחי) מגדיר את הערך עד 0. אם אתה נהנה להתעסק עם הרישום, כדאי להקדיש זמן ללמוד כיצד ליצור פריצות רישום משלך.

והנה יש לך את זה! אם אינך אוהב שמרכז הפעולות יהיה בסביבה, מכל סיבה שהיא, לוקח רק כמה שניות לכבות אותו. ואם אתה רוצה להשבית את זה רק למשתמשים מסוימים במחשב משותף, אתה יכול לעשות זאת גם.