מדוע NVIDIA מאחסנת ג'יגה של קבצי מתקין בכונן הקשיח?

אם אתה גיימר (או סתם משתמש במחשב אישי) עם גרפיקה של NVIDIA, מנהלי ההתקן של NVIDIA כנראה מבזבזים ג'יגה-בייט של אחסון בכונן הקשיח. NVIDIA משאירה קבצי התקנה ישנים קבורים בכונן הקשיח עד שאתה מתעצבן ומוחק אותם ידנית ... אם אתה בכלל מבין שאתה צריך.

כמי שמשתמש בחומרת גרפיקה של NVIDIA במשך שנים, זה מעצבן אותי כבר הרבה מאוד זמן. ראיתי שקבצים אלה משתמשים ביותר מ -4 ג'יגה-בייט של שטח, ולמרות שזה עשוי להישמע כמות קטנה של שטח עבור חלקם, זה הרבה מקום מבוזבז על SSD קטן יותר. וכנראה שתבחין בכך רק אם תשתמש בכלי ניתוח שטח דיסק.

עדכון : NVIDIA הגיעה אלינו עם מידע חדש. ב- GeForce Experience 3.9.0 NVIDIA הוסיפה כלי ניקוי שיסיר אוטומטית גרסאות מנהל התקן ישנות. NVIDIA שומרת כעת רק על מתקינים עבור הגרסה הנוכחית והקודמת של מנהל ההתקן, אשר יהיה כ -1 ג'יגה בייט בסך הכל.

NVIDIA גם אמרה כי הם מתכננים להוסיף תכונה "חזור לנהג קודם" בגרסה עתידית של GeForce Experience. לכן NVIDIA שומרת את הקבצים האלה בכונן הקשיח.

היכן שמורים קבצים אלה

קשורים: ארבעת הכלים החינמיים הטובים ביותר לניתוח שטח הכונן הקשיח במחשב Windows שלך

כרגע, NVIDIA שומרת את קבצי ההתקנה של מנהלי ההתקן הגרפיים הללו ב- C: \ ProgramData \ NVIDIA Corporation \ Downloader. ספריית ProgramData מוסתרת כברירת מחדל, כך שעליך להציג קבצים מוסתרים או להקליד C:\ProgramDataבשורת המיקום של מנהל הקבצים שלך כדי להגיע לשם.

כדי לראות בדיוק כמה מקום הקבצים הללו משתמשים במחשב האישי שלך, פתח את ספריית NVIDIA Corporation כאן, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התיקיה "Downloader" ובחר "מאפיינים".

בצילום המסך למטה, קבצים אלה משתמשים רק ב -1.4 GB של שטח במערכת הבדיקה שלנו. עם זאת, זה רק בגלל שניקינו את הקבצים האלה לפני כמה חודשים. ראינו בעבר את בלון התיקיות הזה הרבה יותר גדול.

גרסאות קודמות של תוכנת NVIDIA שמרו קבצי התקנת מנהל התקן אלה ב- C: \ Program Files \ NVIDIA Corporation \ Installer2, C: \ ProgramData \ NVIDIA Corporation \ NetService, ומתחת לתיקיית C: \ NVIDIA. אם לא התקנת מחדש את Windows או מחקת קבצים אלה זמן מה, ייתכן שהם עדיין יאוחסנו בתיקיות אלה. אנחנו לא בטוחים אם התוכנה של NVIDIA תמחק אותן אי פעם.

מה הם?

אם תפתח את תיקיית ההורדה, תראה מספר תיקיות עם שמות למראה אקראי. לחץ פעמיים על אחת מהתיקיות האלה ותראה בדיוק מה יש בפנים: עדכוני מנהל ההתקן של NVIDIA בצורה .exe.

בעיקרון, בכל פעם שתוכנת GeForce Experience של NVIDIA מורידה עדכון מנהל התקן, היא שומרת כאן עותק מלא של מתקין העדכון. גם לאחר התקנת מנהל ההתקן בהצלחה, המתקינים נשארים כאן.

התיקיה "האחרונה" מאחסנת עותק לא דחוס של עדכון מנהל ההתקן האחרון. זה צריך להיות נחוץ רק במהלך תהליך התקנת מנהל ההתקן, ותזדקק לו רק שוב אם יהיה עליך להתקין מחדש את מנהל ההתקן האחרון.

מדוע NVIDIA שומרת עליהם?

הגענו ל- NVIDIA לשאול מדוע GeForce Experience מאחסן עותקים של כל המתקינים הללו בתיקיה כזו, אך NVIDIA לא הגיבה.

קשורים: כיצד להתאושש מעדכון מנהל התקן גרוע של GPU

אנו יכולים לדמיין למה הם מיועדים. אם עדכון מנהל התקן גורם לבעיה, תוכל לעבור לתיקיה זו כדי להתקין מחדש את עדכון מנהל ההתקן הקודם. כולם כאן ומוכנים לשימוש, כך שתוכל לחזור בקלות לנהג קודם ללא הורדה ארוכה אם יש לך בעיה.

הכל טוב ויפה, אבל באיזו תדירות משתמשים באמת צריכים להחזיר מנהלי התקנים גרפיים? והיה לא עדיף רק להחזיק אחד או שניים מהנהגים "הטובים" האחרונים, במקום לאחסן 4 ג'יגה-בתים של דרייברים אחורה בגרסאות רבות? אחרי הכל, גם אם משתמש צריך לחזור למנהל התקן ישן, הוא תמיד יכול היה להוריד את הגרסה הישנה מאתר NVIDIA. אין צורך לבזבז 4 GB של שטח דיסק קשיח "למקרה".

זה הגיוני עוד יותר כאשר לוקחים בחשבון שתוכנת GeForce Experience של NVIDIA אינה מקלה על חזרה לגרסת דרייבר אחרת. זה אפילו לא אומר למשתמשים שקיימים מתקינים אלה. כמעט אף אחד לא ימצא ויפעיל את אלה, אז למה לשמור עליהם? אם קבצים אלה צריכים להישאר בסביבה, GeForce Experience אמור להציע דרך לנהל אותם כך שמשתמשים לא צריכים לחפור בתיקיית ProgramData כדי לפנות מקום.

כיצד למחוק אותם

אמנם הרשאות ברירת המחדל של קבצי Windows אינן מאפשרות לך למחוק את כל תיקיית ההורדות, אך גילינו שאתה יכול פשוט לפתוח את תיקיית ההורדה ולמחוק את התיקיה "האחרונה" ואת התיקיות האחרות עם שמות אקראיים. השאר את תיקיית "config" ואת קובץ "status.json" לבד.

זה יפנה את השטח המשמש את קבצי ההתקנה של NVIDIA במערכת שלך. עם זאת, כאשר GeForce Experience מוריד קבצי מנהל התקן חדשים ומתקין אותם, קבצי מנהל ההתקן החדשים האלה יאוחסנו כאן עד שתמחק אותם גם הם.

קשורים: CCleaner נפרץ: מה שאתה צריך לדעת

CCleaner יכול גם למחוק אוטומטית את קבצי ההתקנה של NVIDIA אלה. מתקינים מבולגנים אשר צורכים שטח דיסק כזה בחמדה מבלי לתת למשתמשים שליטה הם סיבה גדולה מדוע כל כך הרבה משתמשי Windows מריצים בסופו של דבר כלים כמו CCleaner. אם מפתחי תוכנה היו מתנהגים טוב יותר, כל כך הרבה משתמשים לא היו בסכנה בגלל פריצת CCleaner.