מהו מצב טאבלט ב- Windows 10 וכיצד להפעיל ולכבות אותו

אחד הדברים הגדולים ביותר שמעצבנים את המשתמשים ב- Windows 8 הוא מסך ההתחלה הכל-או-כלום שלו. Windows 10 מנסה לפתור את הבעיה במצב טאבלט עם מסך מלא נפרד, שהוא מקווה שירגיע את משתמשי שולחן העבודה הזועמים.

מצב טאבלט הוא תכונה חדשה שאמורה להפעיל אוטומטית (אם תרצו בכך) כשאתם מנתקים טאבלט מהבסיס או מהעגינה. תפריט התחלה יעבור למסך מלא כמו גם אפליקציות והגדרות חנות Windows.

חשוב גם לציין שבמצב הטאבלט, שולחן העבודה אינו זמין. כשאתה פותח למשל את סייר הקבצים, הוא יופיע רק במקסימום. לכן, מצב הטאבלט הוא באמת מצב בו מסך ההתחלה הוא המקום בו תבזבזו את רוב זמנכם באינטראקציה עם Windows.

אם אתה נמצא על שולחן עבודה עם מקלדת ועכבר מתאימים, תוכל להשתמש בתפריט התחל, שניתן לשנות את הגודל ולהתאים אותו לצרכים ולגחמות שלך.

אם ברצונך לנסות את מצב הטאבלט מכיוון שיש לך מסך מגע או שאתה רוצה להגדיר את התנהגותו, תוכל להפעיל אותו ידנית ולבצע התאמות.

תחילה עליך לפתוח את ההגדרות ואז את קבוצת "מערכת" ואז להקיש על כפתור ההפעלה / כיבוי תחת הכותרת "הפוך את Windows ליותר ידידותית למגע ..." בכדי להיכנס או לצאת ממצב הטאבלט.

תוכל גם להגדיר באיזה מצב המכשיר שלך מניח בעת הכניסה, כמו גם מה המכשיר שלך צריך לעשות כאשר הוא מעוניין להפעיל או לכבות את מצב הטאבלט באופן אוטומטי.

במצב טאבלט, ההיבט הבולט ביותר יהיה שתפריט התחל הוא כעת מסך התחל, בדומה ל- Windows 8.

שים לב שהסמלים בשורת המשימות ישתנו, וישאר רק כפתור חזרה, סמל החיפוש וכפתור שולחנות העבודה הווירטואליים.

אם אתה רוצה שסמלי האפליקציה שלך יופיעו בשורת המשימות במצב טאבלט, תוכל להציג או להסתיר אותם בהגדרות "מצב טאבלט".

מצב מסך מלא ב- Windows 10 הוא הרבה פחות מעצבן ממה שהיה ב- Windows 8 מכיוון שעכשיו אתה יכול לגשת אליך לאפליקציות, תיקיות והגדרות בלחיצה פשוטה על כפתור העכבר.

תוכל גם ללחוץ על כפתור "כל היישומים" בפינה השמאלית התחתונה כדי לראות ולהפעיל את כל היישומים המותקנים שלך.

זכור, במצב טאבלט, שולחן העבודה לא יהיה זמין אם כי תוכל עדיין לגשת לתיקיית שולחן העבודה דרך סייר הקבצים. אחרת תוכל להשתמש במחשב שלך ובכל היישומים שלו כרגיל.

היתרון למצב טאבלט יהיה כמובן שזה הרבה יותר מתאים למסכי מגע בגלל כל המטרות הגדולות שהוא מספק לאצבעות השמנות שלנו. האזהרה הגדולה היחידה עבור רוב האנשים עדיין עשויה להיות העובדה שאתה מתמודד עם מסך התחל כממשק הראשי, אם כי הוא שומר על מספיק אלמנטים בשולחן העבודה שהוא מקווה שלא יהיה מבלבל מדי עבור רוב המשתמשים.

אם יש לך שאלות או הערות שתרצה לשתף אותנו בנוגע ל- Windows 10, אנא השאר את המשוב שלך בפורום הדיונים שלנו.