כיצד להפעיל אקולייזר עבור Spotify ב- iOS וב- Android

אקולייזר (או EQ) הוא מסנן שמתאים את עוצמת תדרי השמע הספציפיים כשאתה מאזין למוזיקה. חלק מהאקולייזרים יגבירו את הבס, בעוד שאחרים יפחיתו את הבס ויגבירו את הקצה הגבוה. הגדרות אקולייזר שונות יעבדו טוב יותר או פחות על סוגים שונים של מוסיקה.

קשורים: מה זה אקולייזר, ואיך זה עובד?

המוסיקה שאתה מאזין ערוכה בדרך כלל כך שהיא תישמע טוב במגוון רחב של מערכות סאונד שונות, בין אם היא מושמעת באמצעות חיבור רדיו באיכות נמוכה או נגן CD ללא אובדן. אבל כמו שהקלישאה הישנה אומרת: ג'ק של כל המקצועות, בעל שום דבר.

יש אנשים שאוהבים להשתמש בהגדרות אקולייזר מותאמות אישית (בין אם קבוצה מוגדרת מראש או כזו שאתה מחייג בעצמך) כך שהמוזיקה שאתה רוצה להאזין לה נשמעת איך שאתה רוצה על הציוד שאתה משתמש בו. בעוד ש- Spotify אין את הפקדים המתקדמים ביותר, עדיין ניתן להגדיר אקולייזר מותאם אישית באפליקציה לנייד. כך.

באייפון

אם אתה משתמש באייפון, פתח את Spotify ועבור לכרטיסייה הספרייה שלך. הקש על סמל גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה ואז בחר הפעלה.

לאחר מכן בחר באקולייזר וודא שהמתג מופעל.

 

המספרים מתחת לגרף תואמים כל אחד לטווח מסוים של תדרי שמע. במקרה של ספוטיפיי, 60 הרץ עד 150 הרץ תואם לבס, 400 הרץ עד 1 קילוהרץ לטווח הבינוני, ו 2.4 קילוהרץ עד 15 קילוהרץ לטרבל. ניתן לשנות את מידת העוצמה של כל קבוצת תדרים ביחס לקבוצות האחרות על ידי גרירת אחת מהנקודות בגרף למעלה או למטה.

הדרך הטובה ביותר להרגיש את זה היא פשוט לשים על אחד השירים האהובים עליך ולשחק איתם. שילובים די קיצוניים כמו זה שיש לי בצילום המסך הימני למטה יישמעו די מוזרים.

 

אם אתה לא רוצה ללכת לטרחה של חיוג בהגדרות האקולייזר שלך, או רק רוצה לשמור על דברים פשוטים, אתה יכול גם לבחור באחת מההגדרות המוגדרות מראש של Spotify. אלה נקראים על שם תפקידם (למשל Bass Booster או Bass Reducer) או סוג המוסיקה שהם עובדים הכי טוב עבורה (למשל Rock או Classical). פשוט הקש על קביעה מוגדרת מראש כדי להחיל אותה.

אתה יכול גם לשנות כל קביעה מוגדרת מראש כדי שתתאים יותר להגדרה שלך.

באנדרואיד

ב- Android, פתח את Spotify והקש על סמל גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה. גלול מטה ואז בחר אקולייזר.

על כל יצרן אנדרואיד להתקין אקולייזר משלהם, בו Spotify משתמשת. למטה תוכלו לראות את האקולייזר מהגרסאות של מוטורולה וסמסונג לאנדרואיד.

 

כל אחד מהאקולייצרים הללו יעבוד מעט אחרת, אך יעשה בערך את אותו הדבר. שחק איתם עד שתקבל את הצליל שאתה רוצה. אם אינך רואה את האפשרות להשתמש באקולייזר, פירוש הדבר שהיצרן שלך לא הפעיל אפשרות זו.

אמנם אינך זקוק לאקולייזר, אך אם ברצינות לגרום למוזיקה שלך להישמע נהדר, כדאי לבחון. אני יודע שלאוזניות שאני משתמש (אוזניות Beats X של Apple) יש נטייה להדגיש יתר על המידה את הבס. על ידי חיוג זה מעט בחזרה באקולייזר של Spotify, אני מקבל צליל טבעי יותר.