כיצד לעצור את התחממות יתר של ה- Mac שלך

מק מתחמם יתר על המידה הוא חזק, חם למגע ולעתים קרובות איטי או לא מגיב. חום גרוע לשמצה עבור חומרת המחשב, לכן שמירה על קור רוח עשויה לסייע בהארכת חיי ה- MacBook, ה- iMac או ה- Mac Pro.

כיצד ניתן לדעת מתי ה- Mac שלך מתחמם יתר על המידה

ישנם מספר סימנים מדויקים לכך שה- Mac שלך פועל בצורה חריגה במיוחד. הברור ביותר הוא שהמק מרגיש חם למגע, במיוחד בחלק התחתון של המארז אם יש לך מקבוק.

בעוד שה- Mac שלכם חם, עליכם לצפות שהאוהדים ינסו לקרר אותו. פירוש הדבר שתשמע רעשי מאוורר ניכרים כאשר המכשיר שלך עומס בעומס. בעומס קיצוני זה לא יוצא דופן שה- Mac שלך נשמע כאילו הוא עומד להמריא.

המחשב לא אמור להיות חם מדי למגע, אם כי תהליכים מסוימים עשויים לחמם אותו בצורה לא נוחה, במיוחד אם מדובר במחשב נייד בו אתה משתמש על ברכך. זכור שחום הוא חלק רגיל מפעולת ה- Mac שלך, ומאווררים סוערים רועשים פירושם שהמכונה פועלת כרגיל בניסיון להתקרר.

מה שאינו נורמלי הוא מק שקט וחם, מה שיכול להצביע על כך שהאוהדים נכשלו. רעשי רעשנים חזקים הם גם דגל אדום ומתרחשים בדרך כלל כאשר מיסבים במנגנון הקירור משתחררים.

אתה יכול גם להשתמש באפליקציה קטנה כמו smcFanControl כדי להציב יישומון בשורת התפריטים שמציג כמה חם המק שלך פועל בתוך המקרה. באופן כללי, סביב 90 מעלות צלזיוס (194 מעלות צלזיוס) אינו יוצא דופן עבור מקינטוש בעומס כבד, אך אתה רוצה לשמור על דברים מתחת ל -95 מעלות צלזיוס.

בסופו של דבר, אתה לא צריך לדאוג לקירור ה- Mac שלך באופן ידני (אם כי יש דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור). MacOS יעבור זמנית את המעבד שלך כדי להפחית את החום, תהליך המכונה חנק תרמי. יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפחית את ההתרחשות הזו.

ודא שהמחשב האישי שלך יכול להתקרר כראוי

אתה לא בהכרח צריך לעשות שום דבר כדי שה- Mac שלך יתחמם. אם טמפרטורת הסביבה חמה מספיק, ה- Mac שלך ישקף זאת על ידי הפעלת המאווררים לזמן ארוך יותר ובמהירות גבוהה יותר. אם אתה בחוץ ביום שמש חם ואתה מרגיש חם, יש סיכוי טוב שגם ה- MacBook שלך.

שימו לב מקרוב לחלק התחתון והאחורי של המחשב הנייד שלכם, אם יש לכם אחד כזה. זה המקום בו המכונה שלך שואבת וממצה אוויר, ופתחי האוורור הם חלק חיוני ממערכת הקירור. אם ה- Mac שלך לא יכול "לנשום", גם הוא לא יכול להתקרר מספיק.

לדוגמא, ה- MacBook Pro שואב אוויר קריר בתחתית המכונה בסמוך לקצה הימני והשמאלי של המארז. הוא ממצה אוויר חם מאחור, מאחורי ציר התצוגה. אם אתה חוסם פתחי אוורור אלה, ה- Mac שלך יתחמם אפילו בעומס רגיל.

היזהר כשאתה משתמש ב- Mac שלך על חומרים רכים, כמו הברכיים או המיטה. סדינים ובגדים יכולים להפריע בקלות לצריכת האוויר, לכן עדיף לשים את ה- MacBook על משטח יציב. זה יכול להיות שולחן, או יכול להיות מגש עץ או ספר גדול על המיטה.

מקררים למחשבים ניידים (כמו זה של Thermaltake) יכולים לעזור לקרר MacBook שנאבק בחום. אלה לובשים צורה של מעמדי מתכת עם מאווררים משולבים. המתכת משמשת כקירור, ומסייעת בפיזור החום באמצעות הולכה בזמן שהמאווררים מספקים קירור פעיל. תזדקק ליציאת USB רזרבית כדי להשתמש במקרר כזה.

שימו לב לתוכנות צמאות

המעבד המרכזי uUnit (CPU) הוא המוח של המחשב שלך. ככל שמסים יותר על המעבד על ידי הפעלת אפליקציות, העתקת קבצים ורב-משימות, כך נוצר יותר חום. כשהחום מצטבר, האוהדים בועטים לפיזור החום.

אתה יכול לשמור על החום נמוך על ידי הימנעות מתהליכים שמייצרים עומס גבוה, כמו טיוח וידאו או משחקי תלת מימד. שימוש בחלופות קלות לאפליקציות כמו Photoshop יכול בהחלט גם לעזור. מעבר מדפדפן חזיר משאבים כמו Chrome בחזרה ל- Safari עשוי לעזור. אפילו לזכור לעזוב אפליקציה במשקל כבד כשתסיים עם זה יכול לעשות פלאים.

לפעמים, תהליכים נוכלים בסופו של דבר צורכים יותר מדי מעבד לתקופת זמן ממושכת. זה יכול להיגרם על ידי תהליך כבד משאבים במיוחד, או שזה יכול להיות מקרה של קריסת אפליקציה. אם האוהדים שלך מסתובבים זמן מה וה- Mac שלך איטי או לא מגיב, עליך לבדוק את התהליכים הפועלים באמצעות צג פעילויות.

אזהרה: אנו ממליצים על כך רק אם ה- Mac שלך איטי, אינו מגיב ומחמם יתר על המידה. למרות שאתה לא בהכרח יכול לשבור דבר על ידי כך (שירותי מערכת חיוניים פשוט יפעילו מחדש את עצמם), אתה יכול להרגיש בנוח יותר פשוט להפעיל מחדש את ה- Mac במקום זאת.

הפעל את Monitor Monitor ב- Mac שלך על ידי חיפוש אותו באמצעות Spotlight, או על ידי הפעלה תחת Applications> Utilities. בכרטיסייה "מעבד" יש רשימה של תהליכים הפועלים כעת. לחץ על העמודה "% CPU" כדי לארגן אותה לפי סדר יורד, מה שיציב את תהליכי המס הגבוהים ביותר בראש הרשימה.

אם תהליכים כלשהם נראים אדומים או שאחריהם תווית "(לא מגיבה)", הם קרסו. אתה יכול לחכות זמן מה כדי לראות אם הם חוזרים, או שאתה יכול פשוט ללחוץ על התהליך ואז להשתמש בלחצן "X" בחלק העליון של המסך כדי להרוג את התהליך.

לפעמים, יישומים לא ממש קרסו אבל עדיין משתמשים יותר מאשר חלקם ההוגן של כוח המעבד. לרוב זה המקרה של כרטיסיות באתרים עתירי משאבים במיוחד. אם אתה יודע בוודאות שאתה לא משתמש בכרטיסייה או ביישום למשהו חשוב, אתה יכול לבחור בו ואז להשתמש בלחצן "X" כדי להרוג אותו.

היזהר לא להרוג תהליכים שאתה עדיין משתמש בהם. זה נורמלי שפעילויות מסוימות משתמשות בכוח רב של המעבד, למשל כאשר אתה מעבד וידאו, מריץ סקריפטים של אוטומטור, מתקין עדכוני תוכנה וכן הלאה. לפני שאתה הורג תהליך, בדוק פעמיים שזה לא קריטי למשימה לפני שאתה עושה זאת.

תהליכים מסוימים הם מתמשכים, כמו "kernel_task" שהיא למעשה מערכת ההפעלה שלך המבצעת חובות משק בית. אם תהליך זה מתגבר, סביר להניח שהמחשב שלך עושה משהו חשוב ברקע. עבור תהליכים עקשניים במיוחד, אתה תמיד יכול לנסות להפעיל מחדש את ה- Mac שלך.

גם ה- GPU שלך יכול להאשים

בעוד שהמעבד עוסק ברוב המכריע של משימות המחשוב, יחידת העיבוד הגרפי (GPU) מטפלת במשימות הוויזואליות יותר. GPUs מתוכננים תוך התחשבות בעומסי עבודה שונים ויכולים להציע דחיפה עצומה בביצועים בכל הנוגע לעיבוד תלת מימד ו -2 D.

זה כולל פעילויות כמו משחק במשחקי תלת מימד, עיבוד וידאו, מניפולציה של אובייקטים תלת מימדיים באפליקציות כמו Photoshop או Blender ושימוש בטכנולוגיות אינטרנט מסוימות כמו WebGL. לא לכל מחשבי מקינטוש יש מעבד גרפי ייעודי, במיוחד מחשבים ניידים נמוכים במיוחד כמו ה- MacBook Air ו- MacBook Pro 13 ″.

אין הרבה מה שאתה יכול לעשות בקשר ל- GPU חם מעבר להימנעות מפעילויות המשתמשות ב- GPU שלך. זכור, זה נורמלי לחלוטין שה- GPU שלך מתחמם בעומס, והאוהדים יתחזקו במידה ניכרת כדי להתמודד עם זה.

הדבר היחיד שאתה באמת צריך לדאוג לו הוא אם ה- GPU שלך מתחמם מדי. זה יגרום לבעיות במחשב שלך סביב תלת מימד ומשימות אחרות הקשורות ל- GPU. אתה עלול לקבל הפעלות מחדש והקפאות אקראיות, או אפילו לראות צבעים מוזרים וגרפיקה נוצצת כשאתה מנסה לעבד סביבות תלת מימד.

אם אתה רואה בעיות כאלה, זה יכול להיות רעיון טוב לבצע אבחון חומרה או להזמין את המכונה לתיקון.

אוהדים מסתובבים כל הזמן? אפס את SMC

בקר ניהול המערכת (SMC) אחראי על ניהול היבטים של ה- Mac שלך כולל מתח, סוללה וטעינה, חיישנים ונורות חיווי ותכונות ניהול תרמיות כמו מאווררים. לפעמים צריך לאפס את ה- SMC וסימן אחד לספרות הוא אוהדים שפשוט לא ישתקו.

זה שונה ממעבד או GPU תחת עומס. אוהדים המציגים נושא זה מסתובבים בקול רם כל הזמן, ללא קשר לחום או קר למכונה שלך. ב- MacBook, זה צריך להיות ברור למגע כאשר Mac אינו חם מספיק כדי להצדיק רעש מאוורר חזק. ב- iMac או Mac Pro תוכלו להוריד אפליקציה חינמית כמו smcFanControl או אפליקציית פרימיום כמו iStatMenus כדי לפקח על הטמפרטורה.

איפוס ה- SMC בהחלט לא יכול לפגוע ב- Mac שלך, אז כדאי לנסות אם זו בעיה שאתה נתקל בה. ההוראות לעשות זאת משתנות, תלוי במודל הספציפי שלך. גלה מה עליך לעשות כדי לאפס את ה- SMC של ה- Mac שלך כאן.

בטל הצטברות אבק על ידי ניקוי ה- Mac שלך

אם המחשב שלך מתארך מעט בשן, יש סיכוי טוב שהאבק מתחיל להצטבר בתוך השלדה. אבק נתקע למאווררים, גוף קירור ורכיבי קירור אחרים ומונע מהם לעבוד ביעילות. המכונה שלך תעבור חם יותר לאורך זמן, כאשר זרימת האוויר פוחתת בגלל איסוף האבק.

התשובה לכל מכונה ישנה יותר שמתחממת ללא סיבה מיוחדת היא לנקות אותה. אתה יכול לעשות זאת על ידי פתיחת המכונה, ניקוי האבק באמצעות אוויר דחוס, ואז איטום שוב.

זכור כי למחשבי אפל מערכות קירור ופריסות מסוימות. לא קשה לאתר את מאווררי הקירור בתוך מקבוק, ותהליך הניקוי הוא כמו כל מחשב נייד אחר. אתה יכול לעקוב אחר מדריך כללי לאבקת מחשבים עבור ה- iMac שלך, אך כנראה שעדיף לך להשתמש במשהו ספציפי יותר במקום זאת.

iFixit הוא משאב נהדר לאירועים אלה. בדגמים רבים של iMac, Mac Pro ואפילו Mac mini יש מדריכים כיצד לפתוח את השלדה, לנקות אבק, להחליף חלקים ולהחזיר את הכל שוב.

זכרו:  חשמל סטטי הורג מחשבים. ודא שאתה מבין כיצד לקרקע את עצמך אם אתה מתכוון להסתובב מתחת למכסה המנוע.

חשוב: האם ה- Mac שלך חם ושקט?

אם יש לך בעיה שה- Mac שלך חם אך האוהדים לא מסתובבים, ראשית אנו ממליצים לך לאפס את ה- SMC שלך כמתואר בסעיף "אוהדים מסתובבים כל הזמן? אפס את הקטע SMC ”לעיל. אם לא, ייתכן שמערכת הקירור שלך מתה לחלוטין.

אם זה המקרה, עליך להפסיק להשתמש במחשב באופן מיידי ולקחת אותו לתיקון. שימוש ב- Mac ללא קירור מספק עלול לגרום לנזק קבוע. לכל הפחות, המחשב יופעל מחדש באופן אקראי מכיוון שהרכיבים השונים מגיעים לטמפרטורות שמעולם לא תוכננו לפעול בהן.

להבין מה גורם ל- Mac חם

על ידי הבנה מדוע ה- Mac שלך חם, אתה יכול לנקוט באמצעים כדי למנוע ממנו לעשות זאת. לרוב מדובר בהריגת מספר תהליכים או מעבר מהמיטה לשולחן העבודה.

תוכנה עלולה לגרום להתחממות ה- Mac שלך, והיא גם עלולה להאט את ה- Mac שלך. למד כיצד לתקן מק שאינו מגיב כדי לשמור על העניינים.