כיצד להפעיל או להשבית כניסה מאובטחת עבור Windows 10

חלונות היא מערכת ההפעלה הממוקדת ביותר על פני כדור הארץ. פירוש הדבר שעליך לחזק את הגנת המחשב האישי שלך כדי להישאר בטוח גם במצב מקוון וגם במצב לא מקוון. מדריך זה מראה לך כיצד להפעיל או להשבית כניסה מאובטחת עבור Windows 10.

כניסה מאובטחת היא רכיב נוסף במסך הכניסה של Windows 10. זה לא מונע מאף אחד לגשת למחשב שלך אם יש לו את האישורים שלך. במקום זאת, Windows 10 מסיר את שדות הכניסה עד להקליד מחרוזת מפתחות. לאחר מכן, הזן את הסיסמה או את ה- PIN כרגיל.

תכונה זו נועדה לסכל תוכנות זדוניות. קוד זדוני עלול להימצא ברקע ולזייף את מסך הכניסה של Windows 10 כדי לתפוס את האישורים שלך. מכיוון שליישומים ולתוכניות בדרך כלל אין גישה לפקודה Ctrl + At + Del, תוכל לעקוף את מסך הכניסה המזויף באמצעות כניסה מאובטחת המופעלת על ידי הקלדת פקודה זו עם שלושה מקשים.

הפעל או השבת באמצעות פקודת Netplwiz

כדי להתחיל, הפעל את הפקודה Run על ידי לחיצה על מקשי "Windows" ו- "R" בו זמנית (Windows + R). יופיע חלון קופץ קטן. הקלד "netplwiz" (ללא מרכאות) בשדה הטקסט ואז לחץ על כפתור "אישור" (או לחץ על מקש Enter) כדי להמשיך.

לחלופין, אתה יכול לגשת לחלונית חשבונות משתמשים על ידי הקלדת "netplwiz" בשדה החיפוש של שורת המשימות ובחירת פקודת ההפעלה המתקבלת.

החלונית חשבונות משתמשים תופיע על המסך. לחץ על הכרטיסייה "מתקדם" (אם היא אינה טעונה כברירת מחדל). אתר את האפשרות "דרוש מהמשתמשים ללחוץ על Ctrl + Alt + מחק" המופיעה תחת "כניסה מאובטחת". סמן כדי להפעיל או לבטל את הסימון כדי להשבית.

לחץ על כפתור "החל" ואז על כפתור "אישור" לסיום.

הפעל או השבת באמצעות מדיניות האבטחה המקומית

הנה שיטה אחרת שעמוסה במקצת מאשר ביצוע ההוראות של חשבונות משתמשים. השתמש בשיטה זו אם ברצונך ללכת בדרך הנופית, אך הימנע מרישום Windows.

הפעל את הפקודה Run על ידי לחיצה על מקשי "Windows" ו- "R" בו זמנית (Windows + R). מופיע חלון קופץ קטן. הקלד "secpol.msc" (ללא מרכאות) בשדה הטקסט ואז לחץ על כפתור "אישור" (או לחץ על מקש Enter) כדי להמשיך.

כמו בעבר, תוכל גם לגשת לחלונית מדיניות האבטחה המקומית על ידי הקלדת "secpol.msc" בשדה החיפוש של שורת המשימות ובחירת יישום שולחן העבודה שהתקבל.

בחלון המדיניות המקומית, הרחב את "מדיניות מקומית" המופיעה בצד ימין ובחר בתיקיית המשנה "אפשרויות אבטחה" שמתחת. לאחר מכן, גלול מטה בצד ימין ולחץ פעמיים על הערך "כניסה אינטראקטיבית: אל תדרוש CTRL + ALT + DEL".

חלונית המאפיינים של הערך מופיעה על המסך כאשר הכרטיסייה "הגדרת אבטחה מקומית" מוצגת כברירת מחדל. לחץ על לחצן בחירה כדי להפעיל או להשבית תכונה זו. סיים על ידי לחיצה על כפתור "החל" ואז על כפתור "אישור".

הפעל או השבת באמצעות הרישום

אם אתה רוצה ללכת בדרך הארדקור, מדוע לא לערוך את הרישום? זכור, דריכה קלה: כל שינוי שתבצע עלול לגרום לחוסר יציבות במערכת. אפשרות זו מיועדת לאנשים מנוסים שנהנים לחפור עמוק בחלונות.

קשורים: רישום חלונות מבולבל: מה אתה יכול לעשות עם זה

הפעל את הפקודה Run על ידי לחיצה על מקשי "Windows" ו- "R" בו זמנית (Windows + R). יופיע חלון קופץ קטן. הקלד "regedit" (ללא מרכאות) בשדה הטקסט ואז לחץ על כפתור "אישור" (או לחץ על מקש Enter) כדי להמשיך.

תוכל גם לגשת לעורך הרישום על ידי הקלדת "regedit" בשדה החיפוש של שורת המשימות ובחירת יישום שולחן העבודה שהתקבל.

בעורך הרישום, הרחב את התיקיות הבאות בסדר זה:

HKEY_LOCAL_MACHINE> תוכנה> מיקרוסופט> Windows NT> CurrentVersion

בתיקיה CurrentVersion בחר בערך "Winlogon" כדי להציג את הגדרותיו בחלונית בצד ימין. לחץ פעמיים על הערך "DisableCad" כדי לערוך את ערכיו.

בתיבה הנפתחת "ערוך ערך DWORD (32 סיביות)", שנה את נתוני הערך באחד מהערכים הבאים:

  • אפשר = 0
  • השבת = 1

לחץ על כפתור "אישור" לסיום. הפעל מחדש את המחשב האישי שלך כדי לשמור את ההגדרות.

הערה: אם אינך רואה ערך "DisableCad" בהגדרות "Winlogon", לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על "Winlogon", בחר "חדש" בתפריט הנפתח ואז לחץ על "DWORD (32 סיביות) ערך ”ברשימה הבאה. תן שם ל- DWORD החדש הזה כ- "DisableCAD" (ללא הצעות מחיר) ושנה את ערכו.