כיצד לפתור בעיות קריסות של Internet Explorer

אם Internet Explorer מתרסק ונשרף, סביר להניח שהבעיה שלך היא תוסף לדפדפן באגי. עם זאת, קריסות של Internet Explorer יכולות להיות בעלות מגוון סיבות אחרות, כולל חוסר תאימות לעיבוד חומרה ותוכנות זדוניות אפשריות.

כמו כן סקרנו דרכים לפתרון בעיות קריסות ב- Google Chrome ובעיות ב- Firefox. הצעדים דומים להפליא עבור כל דפדפן, אם כי כיצד לבצע אותם משתנה באופן פרוע בין הדפדפנים.

הפעל את Internet Explorer ללא תוספות

קריסות נגרמות בדרך כלל על ידי סרגלי כלים באגי או תוספות דפדפן אחרות. אתה יכול לבדוק אם תוספות הן הבעיה על ידי הפעלת Internet Explorer ללא תוספות.

לשם כך, פתח את תפריט התחל והפעל את קיצור הדרך כל התוכניות> אביזרים> כלי מערכת> Internet Explorer (ללא תוספות).

ב- Windows 8, לחץ על מקש Windows, הקלד iexplore.exe -extoff במסך התחל ולחץ על Enter.

Internet Explorer ייפתח ללא טעינת תוספות. נסה להשתמש בו ללא תוספות - אם אין קריסות, תוסף באגי גורם להתרסקות. אם קריסות ממשיכות להתרחש, יש לך בעיה נוספת.

השבת תוספות לדפדפן

אם הפעלת Internet Explorer ללא תוספות דפדפן תוקנה את הבעיה שלך, תוכל להשבית את התוספות אחת אחת כדי לזהות את זו שגורמת לבעיה. לחץ על תפריט גלגל השיניים ובחר נהל תוספות לפתיחת חלון נהל תוספות.

בחר תוסף בקטגוריית סרגלי הכלים וההרחבות ולחץ על כפתור השבת כדי להשבית אותו. השבת תוספות אחת אחת - או השבת את כולן והפעל אותן אחת אחת - עד שתזהה את התוסף שגורם לבעיה.

אם אינך זקוק לתוספות, אל תהסס להשאיר אותן מושבתות.

אפס את הגדרות Internet Explorer

אתה יכול לאפס את הגדרות הדפדפן של Internet Explorer לברירות המחדל, מה שיכול לעזור לפתור מגוון בעיות דפדפן. ראשית, פתח את חלון אפשרויות האינטרנט מתפריט גלגל השיניים.

בחר בכרטיסייה מתקדם ולחץ על כפתור איפוס כדי לאפס את הגדרות הדפדפן שלך.

תהיה לך היכולת לראות בדיוק אילו הגדרות יאופסו לפני שתאשר. אתה יכול למחוק גם את ההגדרות האישיות שלך, אם כי זה לא צריך להיות נחוץ.

השתמש בעיבוד תוכנה

בדומה לדפדפנים אחרים, Internet Explorer 9 וגירסאות מתקדמות יותר משתמשות בחומרת הגרפיקה של המחשב שלך כדי להאיץ את עיבוד דפי האינטרנט. זה יכול לגרום מדי פעם לבעיות בחומרה גרפית ומנהלי התקן גרפיים.

אתה יכול לראות אם זה גורם לבעיה על ידי השבתת האצת חומרה. ראשית, פתח את חלון אפשרויות האינטרנט.

לחץ על הכרטיסייה מתקדם ואפשר את האפשרות "השתמש בעיבוד תוכנה במקום בעיבוד GPU" תחת גרפיקה מואצת. יהיה עליך להפעיל מחדש את IE לאחר שינוי הגדרה זו.

אם קריסות ממשיכות להתרחש לאחר הפעלת עיבוד תוכנה, סביר להניח שתשבית אפשרות זו. בהנחה שזה עובד כמו שצריך - וזה עובד ברוב המכריע של המחשבים - עיבוד GPU עוזר להאיץ את העניינים.

סרוק אחר תוכנות זדוניות

תוכנה זדונית עלולה לגרום לסוגים רבים של יישומים לקרוס, במיוחד בדפדפני אינטרנט כמו Internet Explorer. אם הדפדפן שלך קורס לעתים קרובות, הקפד לסרוק את המחשב שלך באמצעות תוכנת אנטי-וירוס כמו Microsoft Security Essentials. ייתכן שתרצה גם לקבל חוות דעת שנייה מתוכנית אנטי-וירוס אחרת אם כבר מותקנת תוכנת אנטי-וירוס.

התקן עדכונים

התקן את העדכונים האחרונים עבור Internet Explorer ו- Windows מ- Windows Update - זה יכול לתקן קריסות מסוימות. ייתכן שתוכל לפתור קריסות גם על ידי עדכון יישומי אבטחת אינטרנט כמו חומות אש ותוכניות אנטי-וירוס. אם האצת חומרה גרמה לבעיה, ייתכן שתוכל לגרום לעיבוד GPU לעבוד כראוי על ידי עדכון מנהלי ההתקן הגרפיים של המחשב שלך.

מיקרוסופט מציעה גם פותר בעיות "תיקון זה" של Internet Explorer שתוכל להפעיל כדי לנסות לתקן בעיות ב- Internet Explorer.