מה ההבדל בין Wi-Fi 5G ו- 5GHz?

5G ו- 5 GHz Wi-Fi משמשים לקישוריות אלחוטית, אך אין להם שום דבר משותף אחר. מי שמתייחס ל- "5G Wi-Fi" פירושו למעשה 5 GHz Wi-Fi, שהוא שונה מהתקן הסלולרי 5G.

5G הוא התקן הסלולרי החדש

בקרוב תשמע הרבה יותר על 5G. זהו תקן סלולרי והוא יורשו של 4G LTE ו- 3G. 5G מייצג "דור חמישי", שכן הוא הדור החמישי בתקן הסלולרי הזה.

5G נועד להיות מהיר הרבה יותר ובעל זמן אחזור נמוך יותר מאשר 4G LTE. תתחיל לראות את הטלפונים החכמים הראשונים של 5G בשנת 2019, וחברות הסלולר כמו AT&T, T-Mobile, Sprint ו- Verizon יפרסו את רשתות הסלולר 5G שלהן. 5G יכול לשנות את חיבור האינטרנט הביתי שלך על ידי אספקת שירות אינטרנט מהיר בפס רחב גם באופן אלחוטי.

5G הוא אמנם תקן חדש ומלהיב, אך אין לו שום קשר ל- Wi-Fi. 5G משמש לחיבורים סלולריים. טלפונים חכמים עתידיים אולי תומכים ב- Wi-Fi 5G ו- 5 GHz, אך הסמארטפונים הנוכחיים תומכים ב- 4G LTE ו- 5 GHz Wi-Fi.

קשורים: מה זה 5G, וכמה מהר זה יהיה?

5 GHz הוא אחד משתי הלהקות לאינטרנט אלחוטי

ל- Wi-Fi שתי רצועות תדרים בהן תוכלו להשתמש: 2.4 ג'יגה הרץ ו -5 ג'יגה הרץ. 5 ג'יגה הרץ הוא החדש יותר. הוא נכנס לשימוש נרחב עם תקן ה- Wi-Fi 802.11n, שפורסם בתחילה בשנת 2009. הוא עדיין חלק מסטנדרטי Wi-Fi מודרניים כמו 802.11ac ו- Wi-Fi 6.

5 GHz Wi-Fi הוא נהדר. הוא מציע יותר ערוצים שאינם חופפים, מה שהופך אותו להרבה פחות צפוף. זה מצוין במקומות עם עומס רב ב- Wi-Fi, כגון בנייני דירות שלכל דירה יש נתב ורשת Wi-Fi משלה. Wi-Fi 5 GHz הוא גם מהיר יותר מ- 2.4 GHz Wi-Fi.

עם זאת, למרות המהירויות האטיות והגודש העומס, ל- Wi-Fi של 2.4 ג'יגה הרץ עדיין יתרונותיו. 2.4 ג'יגה הרץ מכסה שטח גדול מ -5 ג'יגה הרץ ועדיף לעבור דרך קירות בזכות גלי הרדיו הארוכים יותר. גלי רדיו קצרים יותר של 5 ג'יגה הרץ יוצרים חיבור מהיר יותר, אך הם אינם יכולים לכסות את הקרקע.

אם יש לך אפילו נתב מודרני למדי, כנראה שמדובר בנתב כפול פס שתומך גם ב- 5 GHz וגם ב- 2.4 GHz Wi-Fi בו זמנית.

ראינו אנשים משתמשים במונח "Wi-Fi 5G" כדי להתייחס ל- Wi-Fi של 5 GHz, אבל זה לא נכון. פירושם "Wi-Fi 5 GHz".

קשורים: מה ההבדל בין 2.4 ו -5 Ghz Wi-Fi (ובמה עלי להשתמש)?

מדוע יש רשתות Wi-Fi שאומרות שהן "5G"?

כדי להפוך את העניינים לקצת יותר מבלבלים, אנשים לפעמים קוראים לרשתות שלהם דברים כמו "הרשת שלי" ו- "הרשת שלי - 5G". זה די מטעה, אבל זה לא היה מבלבל מדי לפני שהגיע 5G. כאן, "5G" הוא רק קיצור של "5 GHz".

הסיבה לכך היא שניתן להגדיר נתבי Wi-Fi התומכים ב- 5 GHz Wi-Fi במספר דרכים שונות. נתבים אלה יכולים לארח רשת 2.4 GHz וגם 5 GHz בו זמנית, דבר שימושי למכשירים ישנים התומכים רק ב- 2.4 GHz, או באזורים גדולים יותר שבהם מכשירים עשויים לנוע מחוץ לטווח של 5 GHz אך עדיין נמצאים בטווח של 2.4 GHz.

אם שתי רשתות ה- Wi-Fi נקראות באותו הדבר - למשל, אם שתי הרשתות 2.4 GHz ו- 5 GHz שלך נקראות "הרשת שלי" - כל טלפון חכם, מחשב נייד או מכשיר אחר מחובר יעבור אוטומטית בין הרשתות ובחר 5 רשת GHz וצניחה לרשת 2.4 GHz בעת הצורך. בכל זאת זו המטרה. במציאות, מכשירים רבים אינם עושים זאת כראוי ועשויים רק להתחבר לרשת 2.4 ג'יגה הרץ, או שהם עשויים לנסות להתחבר לרשת 5 ג'יגה הרץ ולהיכשל.

זו הסיבה שאנשים לעתים קרובות מגדירים את הנתבים שלהם כך שיהיו להם שני שמות רשת Wi-Fi נפרדים. אפשר לקרוא לאחד כזה "הרשת שלי - 2.4 ג'יגה הרץ" ועוד משהו כמו "הרשת שלי - 5 ג'יגה הרץ". שניהם מתארחים על ידי אותו נתב, אך אחד מהם הוא 2.4 GHz, ואחד הוא 5 GHz. לאחר מכן תוכל לבחור לאיזו רשת אתה רוצה להתחבר במכשירים שלך. כמובן, אינך צריך להשתמש בשמות אינפורמטיביים כאלה - אתה יכול למנות אחד "ליים" ואחד "לימון", אם תרצה.

מדוע אנשים אומרים "5G Wi-Fi"?

5G הוא סטנדרט די חדש. יש אנשים שהחלו לקרוא 5 GHz Wi-Fi "5G Wi-Fi" עוד בימים בהם 3G ו- 4G LTE היו הסטנדרטים הסלולריים הדומיננטיים.

זה מעולם לא נקרא כך באופן רשמי, אבל זה היה שם קצר יותר שאנשים מסוימים השתמשו בו. זה כמו כל כך הרבה אנשים שקראו ל- iPod Touch "iTouch". זה לא היה השם הרשמי, אבל כולם ידעו על מה הם מדברים.

אבל, כעת, כאשר 5G עומדת לרגע בהשקה במכשירים צרכניים, "Wi-Fi 5G" פשוט מבלבל ולא ברור. בכל פעם שאתה רואה את המונח "5G" המשויך ל- Wi-Fi, זה כנראה מתייחס רק ל- Wi-Fi של 5 GHz.

עם זאת, ברוב המקרים, "5G" יתייחס לתקן הסלולרי החדש. וככל שמתפשט 5G, אנשים מקווים להתחיל לדייק מעט יותר כדי למנוע כל בלבול.

אשראי תמונה: areebarbar / Shutterstock.com, Tadej Pibernik / Shutterstock.com, Mayuree Moonihurun ​​/ Shutterstock.com.