כיצד להפעיל מצב כהה ב- iPhone וב- iPad שלך

מצב כהה נמצא בכל מקום ממק, חלונות, אנדרואיד, ועכשיו באייפון ובאייפד. iOS 13 ו- iPadOS 13 סוף סוף מביאים את התכונה הנחשקת למכשירי אפל. זה נראה נהדר וזה עובד אוטומטית עם אפליקציות ואתרים נתמכים.

כיצד להפעיל מצב כהה באייפון ובאייפד

כאשר אתה מפעיל מצב כהה, ממשק המשתמש כולו ב- iPhone או ב- iPad שלך מתהפך. כעת אתה רואה רקע שחור וטקסט לבן. אפל הלכה עם נושא שחור אמיתי שמשמעותו שהרקע ברוב המקומות הוא שחור טהור במקום אפור כהה.

זה נראה נהדר במכשירי iPhone עם צג OLED (iPhone X, XS, XS Max, 11 ו- 11 Max) מכיוון שהפיקסלים פשוט לא נדלקים. כדי לשמור על הקריאות, אפל הלכה על רקע אפור עבור כמה אלמנטים ברקע. דיברנו בעבר על המורכבויות של ממשק המצב החשוך.

אז בואו נגיע לחרטום. כדי להפעיל את המצב הכהה ב- iPhone או ב- iPad שלך, ראשית, פתח את מרכז הבקרה.

אם יש לך מכשיר בסגנון iPhone X עם חריץ, החלק מטה מהקצה הימני העליון של המסך. כנ"ל לגבי משתמשי האייפד. אם אתה משתמש באייפון עם כפתור בית, החלק למעלה מלמטה המסך כדי לפתוח את מרכז הבקרה.

כאן, הקש והחזק את המחוון "בהירות".

כעת הקש על כפתור "מצב כהה" כדי להפעיל אותו. אם ברצונך להשבית את התכונה, תוכל להקיש שוב על הסמל.

לחלופין, תוכלו להפעיל או לכבות את מצב החושך דרך תפריט ההגדרות. אתה יכול לעשות זאת על ידי מעבר אל הגדרות> תצוגה והקש על "כהה".

קשורים: כיצד פועל מצב כהה של iOS 13 במכשירי iPhone ו- iPad שלך

הוסף מצב כהה החלף למרכז הבקרה

אם אתה כמוני, תרצה לעבור מתג ייעודי למצב כהה. זה זמין כמתג נוסף במרכז הבקרה.

כדי לאפשר זאת, עבור אל הגדרות> מרכז בקרה> התאמה אישית של בקרות.

ממסך זה, הקש על כפתור "+" ליד "מצב כהה".

זה יאפשר לעבור את מצב כהה ייעודי בסוף מרכז הבקרה. הקש על הלחצן כדי להפעיל ולכבות את המצב הכהה. אין יותר צורך לעבור לתפריט הבהירות!

הגדר מצב כהה לפי לוח זמנים

ניתן גם להפוך את תכונת המצב החשוך לאוטומטית על ידי הגדרת לוח זמנים. פתח את אפליקציית "הגדרות" ועבור אל "תצוגה ובהירות".

מקטע "מראה", הקש על המתג שליד "אוטומטי".

לאחר מכן הקש על כפתור "אפשרויות" כדי לעבור בין האפשרות "שקיעה לזריחה" לבין אפשרות "לוח זמנים מותאם אישית".

אם תבחר באפשרות "לוח זמנים מותאם אישית", תוכל לציין את הזמן המדויק שבו מצב כהה אמור להיכנס.

מצב כהה עובד עם אפליקציות ואתרים תואמים

בדיוק כמו macOS Mojave, המצב הכהה ב- iPhone וב- iPad עובד עם אפליקציות ואתרים נתמכים.

ברגע שאפליקציה מתעדכנת עבור iOS 13 ותומכת בתכונה זו, היא תעבור באופן אוטומטי את ערכת הנושא של האפליקציה לנושא כהה כאשר תפעיל את מצב החשכה של המערכת ממרכז הבקרה.

הנה, למשל, אפליקציית המילון LookUp. בצילום המסך השמאלי, האפליקציה נמצאת במצב תאורת ברירת המחדל. ומימין תוכלו לראות כיצד האפליקציה נראית במצב כהה.

כל מה שעשיתי בין שתי צילומי המסך האלה היה ללכת למרכז הבקרה ולהפעיל מצב כהה. ברגע שאפליקציות יתחילו לתמוך בתכונה זו, לא תצטרך למצוא את התכונה 'מצב כהה' באפליקציות בודדות.

כנ"ל לגבי ספארי. אם אתר אינטרנט תומך בתכונת מצב כהה ב- CSS, הוא יעבור אוטומטית בין ערכות הנושא הכהות לאור כהה על סמך הגדרות המערכת.

בצילום המסך למטה תוכלו לראות את התכונה הפעולה של אתר טוויטר בספארי.

נכון לעכשיו, אין דרך לרשום אפליקציות מתכונת החלפת נושאים אוטומטית זו.

אבל עבור אתרים, אתה יכול להשבית את התכונה לחלוטין על ידי מעבר אל הגדרות> Safari> מתקדם> תכונות ניסיוניות וכיבוי האפשרות "תמיכה במצב CSS במצב כהה".

אלטרנטיבה למצב כהה: הפוך חכם

מצב הכהה האוטומטי יעבוד רק עבור אפליקציות התומכות בתכונה ב- iOS 13, iPadOS 13 ומעלה. מה אם ברצונך להפעיל מצב כהה באפליקציה שאינה תומכת בכך? השתמש בתכונת היפוך חכם כפתרון דרך.

הפוך חכם הוא תכונת נגישות ההופכת אוטומטית את צבעי ממשק המשתמש מבלי לגעת בתמונות ובמדיה אחרת. באמצעות דרך זו לעקיפת הבעיה, תוכל לקבל ממשק ראוי לבן-טקסט-על-שחור-רקע.

כדי לאפשר זאת, עבור אל הגדרות> נגישות> גודל תצוגה וטקסט ואז החלף את האפשרות "הפוך חכם".

אתה יכול לראות את ההבדל בין אתר במצב אור ועם היפוך חכם מופעל בצילומי המסך למטה. למרות שרוב האתר מתהפך כראוי, אזורים מסוימים - כמו שורת התפריטים בדוגמה שלהלן - לא נראים כמו שצריך.

נכון, תכונת ההיפוך החכם לא עובדת לכל דבר, אך זו אלטרנטיבה טובה. אם מפתח אינו מוסיף מצב כהה לאפליקציות שלו, זה עובד (קצת).