כיצד להשבית גישה מהירה בסייר הקבצים ב- Windows 10

Windows 10 הציגה את תצוגת הגישה המהירה לסייר הקבצים. בכל פעם שאתה פותח חלון סייר קבצים, תראה רשימה של תיקיות תכופות וקבצים שהגישה אליהם לאחרונה, וכן תראה תיקיות תכופות תחת הפריט 'גישה מהירה' בחלונית הניווט. אבל אתה יכול להשבית את כל זה אם אתה לא רוצה לראות את זה.

גישה מהירה פועלת כמו רשימת "המועדפים" הישנה בגירסאות קודמות של Windows, ומאפשרת לך להצמיד את התיקיות המועדפות עליך לגישה נוחה. זה שימושי, כמובן, אך אנשים רבים אינם אוהבים שרשימת הגישה המהירה מאוכלסת אוטומטית בתיקיות בהן הם משתמשים לעתים קרובות. רבים מעדיפים גם לא לראות רשימה של תיקיות תכופות וקבצים אחרונים בכל פעם שהם פותחים את סייר הקבצים - או לכל הפחות, אם סייר הקבצים פתוח כברירת מחדל ל"מחשב זה "במקום. אם אתה נופל באחת מהקבוצות האלה, המשך לקרוא כאשר אנו מראים לך כיצד לשלוט בתכונת הגישה המהירה.

קשורים: הוסף תיקיות משלך למועדפים (גישה מהירה) ב- Windows 7, 8 או 10

הפוך את סייר הקבצים לפתוח ל"מחשב זה "במקום גישה מהירה

בכל פעם שאתה פותח חלון סייר קבצים, תראה את תצוגת הגישה המהירה, המספקת גישה לתיקיות שנמצאות בשימוש תכוף ולקבצים שהשתמשת בהם לאחרונה. אם אתה מעדיף ללכת בדרך המסורתית יותר ולהציג במקום זאת את "המחשב הזה", תוכל. "מחשב זה" דומה יותר לתצוגה המסורתית של המחשב שלי בגירסאות ישנות יותר של Windows שהציגו התקנים וכוננים מחוברים. הוא גם מציג את התיקיות של חשבון המשתמש שלך - שולחן עבודה, מסמכים, הורדות, מוסיקה, תמונות וסרטונים.

כדי להפוך את סייר הקבצים לפתוח לתצוגת "מחשב זה", לחץ על תפריט קובץ ואז בחר באפשרות "שנה תיקיה ואפשרויות חיפוש".

בחלון "אפשרויות תיקייה" לחץ על התפריט הנפתח "פתח את סייר הקבצים אל" ובחר "מחשב זה" במקום "גישה מהירה".

ולפני שאתה שואל: לא, Windows עדיין לא מספק דרך קלה לפתיחת סייר הקבצים באופן אוטומטי לתיקיה שאינה גישה מהירה או מחשב זה.

הפסק להציג תיקיות מועדפות או קבצים אחרונים בגישה מהירה

רשימת הגישה המהירה תופסת את מקומה של רשימת המועדפים הישנה. זה באמת עובד אותו דבר - מאפשר לך להצמיד תיקיות מועדפות - אך מוסיף תיקיות שנמצאות בתדירות גבוהה באופן אוטומטי לרשימה. אתה יכול לכבות את זה, עם זאת, ולהשתמש בו בדיוק כמו רשימת המועדפים המנוסה אם אתה רוצה.

בסייר הקבצים, לחץ על תפריט הקובץ ולאחר מכן בחר באפשרות "שנה תיקייה ואפשרויות חיפוש".

בחלק "פרטיות" בתחתית השבת את האפשרות "הצג תיקיות בשימוש תכוף בגישה מהירה".

כעת תוכל להוסיף את התיקיות המועדפות עליך לרשימת הגישה המהירה על ידי גרירה ושחרורן לשם או על ידי לחיצה ימנית על תיקיה ובחירה באפשרות "הצמד לגישה מהירה". כדי להסיר תיקייה מגישה מהירה, לחץ עליה באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר באפשרות "בטל הצמדה מגישה מהירה".

 

שים לב כי השבתת הצגת תיקיות בשימוש תכוף מסירה אותן הן מתפריט הגישה המהירה בחלונית הניווט והן מתצוגת הגישה המהירה הראשית שתקבל כאשר אתה פותח את סייר הקבצים או לוחץ על תיקיית הגישה המהירה.

בזמן שאתה נמצא בחלון "אפשרויות תיקייה וחיפוש", תוכל גם להשבית את האפשרות "הצג קבצים ששימשו לאחרונה בגישה מהירה" כדי למנוע מהתצוגה הראשית של הגישה המהירה להציג קבצים אחרונים.

אם תשבית הן תיקיות תכופות והן קבצים אחרונים מגישה מהירה, תצוגת הגישה המהירה הראשית תציג רק את התיקיות המועדפות שהצמדת שם.

תצוגת הגישה המהירה מופיעה גם בחלונות שמור ופתיחה המסורתיים. שיפור כל אחת מהאפשרויות שכיסנו ישפיע על האופן שבו הגישה המהירה פועלת בחלונות אלה, כמו גם בסייר הקבצים.