כיצד לשנות את מיקום תיקיית ההורדות של Windows 10 Update

כדי לעדכן את המערכת למהדורה האחרונה, חייב להיות מספיק מקום בכונן הקשיח לקבצי העדכון. Windows תנסה להשתמש באופן אוטומטי בכונן אחר אם כונן המערכת שלך מלא, אך בכמה שלבים תוכל גם לאלץ את Windows להוריד עדכונים במקום אחר.

כברירת מחדל, Windows תאחסן את כל הורדות העדכונים בכונן הראשי שלך, זה המקום בו מותקנת Windows, בתיקיה C: \ Windows \ SoftwareDistribution. אם כונן המערכת מלא מדי ויש לך כונן אחר עם מספיק מקום, Windows תנסה לעתים קרובות להשתמש במרחב הזה אם הוא יכול. Windows דואגת להסיר קבצי עדכון בשלב כלשהו לאחר התקנתם, אך לעיתים קרובות - במיוחד במקרה של עדכונים גדולים כמו עדכון אוקטובר 2018 - היא שומרת על קבצים אלה לזמן מה למקרה שתרצה להסיר את ההתקנה של העדכונים או להחזיר את גרסת Windows.

מכיוון שעדכונים אלה יכולים לעיתים קרובות לתפוס מקום רב - 16-20 ג'יגה בייט במקרים מסוימים - ייתכן שתרצה ש- Windows תוריד אותם לכונן אחר, במיוחד אם אתה משתמש במשהו כמו כונן מצב מוצק שבו שטח הדיסק נמצא פּרֶמיָה. יהיה עליך לקפוץ דרך כמה חישוקים כדי שזה יעבוד. אנו נכבה את שירות העדכונים, באמצעות שורת הפקודה ליצירת קישור סימלי (קישור וירטואלי לתיקיה חדשה כך ש- Windows עדיין חושב שהוא משתמש בתיקיה המקורית), ואז נפעיל מחדש את שירות העדכונים. זה לא מסובך, ואנחנו נדריך אותך במדרגות.

הערה: לפני שתמשיך הלאה, עליך לגבות את המחשב שלך למקרה שמשהו ישתבש בעת שינוי דברים בתיקיות המערכת. (בכל מקרה אתה צריך לגבות באופן קבוע.) זה תהליך די בטוח, אבל עדיף להיות בטוח מאשר להצטער.

שלב ראשון: צור תיקיית הורדות עדכון חדשה

הדבר הראשון שתעשה הוא ליצור תיקיה חדשה להורדות בכונן אחר. זה המקום בו Windows תאחסן את כל הורדות העדכון העתידיות.

בסייר הקבצים, מצא את המיקום שבו ברצונך להשתמש, לחץ לחיצה ימנית בכל מקום, הצבע על תפריט המשנה "חדש" ואז לחץ על הפקודה "תיקיה".

לאחר מכן, תן שם לתיקייה לכל מה שתרצה. קראנו לשלנו "NewUpdateFolder", והיא ממוקמת בכונן D: \.

שלב שני: הפסק את שירות העדכונים של Windows

לאחר מכן, עליך להפסיק את שירות Windows Update כדי למנוע ממנו לעדכן דבר בזמן שאתה משנה דברים, ומכיוון שבשלב הבא, תשנה את שם תיקיית העדכון הישנה. שירות Windows Update לא יאפשר לך לעשות זאת אם הוא פועל.

לחץ על Ctrl + Shift + Esc כדי לפתוח את מנהל המשימות ולחץ על הכרטיסייה "שירותים".

גלול מטה עד שתמצא את   wuauservהשירות קרוב לתחתית הרשימה. לחץ לחיצה ימנית עליו ואז לחץ על "עצור".

שלב שלישי: שנה את שם תיקיית ההורדות הישנה

כעת תצטרך לשנות את שם התיקיה הקיימת למשהו אחר. הסיבה לכך היא שתיצור תיקיית symlink חדשה ו- Windows לא מאפשר לך לקבל שתי תיקיות באותו שם, למרות שאחת מפנה רק לתיקיה החדשה שיצרת בשלב ראשון.

בסייר הקבצים, דפדף אל C:\Windows. לחץ לחיצה ימנית על התיקיה "SoftwareDistribution" ואז לחץ על הפקודה "שנה שם". תתבקש אישור לעשות זאת; לחץ על "כן".

הדבר הכי קל לעשות זה פשוט להדביק "ישן" מלפנים או מאחור כדי לסמן שזו לא התיקיה הנוכחית שאיתה נעבוד. אם תתבקש לאשר שוב, לחץ על "כן".

שלב רביעי: צור קישור סמלי לתיקיה החדשה

כעת, לאחר שיצרת את התיקיה החדשה, ברצונך שההורדות ילכו ושמה את התיקיה "SoftwareDistribution" הישנה כדי להפריע לה, עליך להראות ל- Windows כיצד למצוא את התיקיה החדשה. לשם כך אנו משתמשים במה שמכונה קישור סימבולי, או symlink. אלה פועלים כמעט באותו אופן שבו קיצור דרך עושה; הם מצביעים על תיקיה אמיתית במקום אחר במחשב שלך.

ראשית, הפעל את שורת הפקודה כמנהל. לחיצה על התחל, הקלד "cmd" בתיבת החיפוש, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התוצאה "שורת הפקודה" ולאחר מכן בחר בפקודה "הפעל כמנהל".

בהנחיה, הקלד את הפקודה הבאה (החלף את "d: \ NewUpdateFolder" עם הנתיב המלא לתיקיה שיצרת בשלב ראשון).

mklink / jc: \ windows \ SoftwareDistribution d: \ NewUpdateFolder

לאחר הפעלת הפקודה, תראה תשובה המציינת "צומת נוצר עבור" ואחריה הנתיבים שציינת.

פריט "SoftwareDistribution" חדש עם סמל קיצור דרך נוסף C:\Windowsלתיקיה.

הערה : אם mklink  הפקודה לא פעלה או שקיבלת שגיאה, נסה להפעיל מחדש את המחשב למצב בטוח ולחזור על השלבים הקודמים.

קשורים: כיצד לבצע אתחול למצב בטוח ב- Windows 10 או 8 (הדרך הקלה)

כעת, העתק את תוכן התיקיה "SoftwareDistribution" הישנה (זו ששמת שם בשלב שלוש) לקישור הסמלי החדש שנוצר. זה ימנע מ- Windows להוריד מחדש עדכונים כלשהם.

אנו מציעים להעתיק במקום להעביר את התוכן לעת עתה למקרה שמשהו לא עובד. לאחר שווידאת שהכל פועל, תמיד תוכל לחזור ולמחוק את התיקיה הישנה מאוחר יותר.

שלב חמישי: הפעל את שירות Windows Update שוב

השלב הסופי הוא הפעלת גיבוי של שירות העדכונים של Windows.

פתח את מנהל המשימות על ידי לחיצה על Ctrl + Shift + Esc ועבר לכרטיסייה "שירותים".

גלול מטה עד שתמצא את   wuauservהשירות קרוב לתחתית הרשימה, לחץ עליו לחיצה ימנית ואז לחץ על הפקודה "התחל".

מעתה ואילך בכל פעם ש- Windows Update מוריד קבצים, יש לאחסן אותם בתיקיה החדשה שנוצרה.