מדוע אינך צריך להתקין חומת אש של צד שלישי (וכשאתה עושה זאת)

חומות אש הן תוכנת אבטחה חשובה, ומישהו תמיד מנסה למכור לך חדש. עם זאת, Windows הגיעה עם חומת אש מוצקה משלה מאז Windows XP SP2, והיא די טובה.

אתה גם לא צריך חבילת אבטחה מלאה באינטרנט. כל מה שאתה באמת צריך להתקין ב- Windows 7 הוא אנטי-וירוס - ו- Windows 8 מגיע סוף סוף עם אנטי-וירוס.

למה אתה בהחלט צריך חומת אש

התפקיד העיקרי של חומת אש הוא לחסום חיבורים נכנסים שלא ביקשו. חומות אש יכולות לחסום סוגים שונים של חיבורים בצורה חכמה - לדוגמה, הם יכולים לאפשר גישה לשיתופי קבצי רשת ושירותים אחרים כאשר המחשב הנייד שלך מחובר לרשת הביתית שלך, אך לא כאשר הוא מחובר לרשת Wi-Fi ציבורית בבית קפה.

חומת אש מסייעת בחסימת חיבורים לשירותים שעלולים להיות פגיעים ושולטת בגישה לשירותי רשת - במיוחד שיתופי קבצים, אך גם סוגים אחרים של שירותים - שאמורים להיות נגישים רק ברשתות מהימנות.

לפני Windows XP SP2, כאשר חומת האש של Windows שודרגה והופעלה כברירת מחדל, מערכות Windows XP המחוברות ישירות לאינטרנט נדבקו לאחר ארבע דקות בממוצע. תולעים כמו תולעת Blaster ניסו להתחבר ישירות לכולם. מכיוון שלא הייתה לו חומת אש, Windows אפשרה לתולעת Blaster להיכנס.

חומת אש הייתה מגנה מפני זה, גם אם תוכנת Windows העומדת בבסיסה כפגיעה. גם אם גרסה מודרנית של Windows חשופה לתולעת כזו, יהיה קשה מאוד להדביק את המחשב מכיוון שחומת האש חוסמת את כל התעבורה הנכנסת כזו.

מדוע בדרך כלל חומת האש של Windows מספיק טובה

חומת האש של Windows עושה את אותה המשימה בדיוק של חסימת חיבורים נכנסים כמו חומת אש של צד שלישי. חומות אש של צד שלישי כמו זו המצורפת עם נורטון עשויות לצוץ לעיתים קרובות יותר ולהודיע ​​לך כי הן עובדות ומבקשות את קלטך, אך חומת האש של Windows מבצעת כל העת את עבודתה חסרת הכבוד ברקע.

זה מופעל כברירת מחדל ועדיין צריך להפעיל אותו אלא אם השבתת אותו ידנית או התקנת חומת אש של צד שלישי. תוכל למצוא את הממשק שלו תחת חומת האש של Windows בלוח הבקרה.

כאשר תוכנית רוצה לקבל חיבורים נכנסים, עליה ליצור כלל חומת אש או להקפיץ דו-שיח ולבקש ממך אישור.

אם כל מה שמעניין אותך הוא שיש חומת אש לחסימת חיבורים נכנסים, אין שום דבר רע בחומת האש של Windows.

מתי תרצה חומת אש של צד שלישי

כברירת מחדל, חומת האש של Windows עושה רק את מה שחשוב באמת: לחסום חיבורים נכנסים. יש לו כמה תכונות מתקדמות יותר, אך הם נמצאים בממשק נסתר וקשה יותר לשימוש.

לדוגמה, מרבית חומות האש של צד שלישי מאפשרות לך לשלוט בקלות באילו יישומים במחשב שלך ניתן להתחבר לאינטרנט. הם יקפיצו תיבה כאשר יישום יוזם לראשונה חיבור יוצא. זה מאפשר לך לשלוט באילו יישומים במחשב שלך ניתן לגשת לאינטרנט, וחוסם חיבורים של יישומים מסוימים. זה יכול להיות קצת מעצבן, אבל זה נותן לך שליטה רבה יותר אם אתה משתמש בכוח.

הערת העורך: אם אתה רוצה חומת אש עם המון תכונות, GlassWire הוא חומת אש של צד שלישי שאנחנו מאוד אוהבים. במקום להיות רק חומת אש, זה גם מראה לך גרפים יפים של פעילות רשת, מאפשר לך להתעמק בדיוק באיזו יישום מתחבר לאן וכמה רוחב הפס משתמש ביישום בודד.

ל- GlassWire יש גם ארגז כלים של בדיקות אבטחה ברשת, כמו זיהוי שינוי קבצי מערכת, זיהוי שינוי רשימת מכשירים, זיהוי שינוי מידע באפליקציות, ניטור זיוף ARP. זו לא רק חומת אש, אלא מערכת גילוי חדירה מלאה.

יש להם גרסה חינמית שעובדת היטב, אך אנו מציעים לשלם עבור הגרסה המלאה, הכוללת יותר תכונות מכפי שאנו יכולים אפילו לרשום. זה שווה את זה.

תכונות חומת אש של Windows מתקדמות

חומת האש של Windows למעשה כוללת יותר תכונות ממה שניתן היה לצפות, אם כי הממשק שלה אינו ידידותי:

  • Windows מציעה ממשק תצורה מתקדם של חומת האש בו ניתן ליצור כללי חומת אש מתקדמים. באפשרותך ליצור כללים החוסמים התחברות לתוכניות מסוימות לאינטרנט או רק לאפשר לתוכנית לתקשר עם כתובות ספציפיות.
  • אתה יכול להשתמש בכלי של צד שלישי כדי להרחיב את חומת האש של Windows, ולאלץ אותו לבקש ממך אישור בכל פעם שתוכנית חדשה רוצה להתחבר לאינטרנט.

השווה ממשק זה עם GlassWire וההחלטה די ברורה: אם אתה רק רוצה בסיסי, הישאר עם חומת האש של Windows. אם אתה רוצה משהו מתקדם יותר, GlassWire עדיף בהרבה על חומת האש של Windows "מתקדמת".

חומת אש של צד שלישי היא כלי למשתמש כוח - לא תוכנת אבטחה חיונית. חומת האש של Windows יציבה ואמינה. בעוד שאנשים יכולים לריב לגבי קצב זיהוי הווירוסים של Microsoft Security Essentials / Windows Defender, חומת האש של Windows עושה עבודה טובה באותה מידה של חסימת חיבורים נכנסים כמו חומות אש אחרות.