5 כלי גישה מרחוק בחינם לחיבור למחשב או Mac

לפעמים, כשאתה עובד מהבית, ייתכן שיהיה עליך לגשת למחשב במשרד שלך או במיקום אחר. כלי גישה מרחוק מאפשרים לך להשתמש במחשב שנמצא במקום אחר כאילו אתה יושב מולו.

לרוב פתרונות שולחן העבודה המרוחקים רק מספר דקות להתקין. בנוסף, כל עוד המחשב המרוחק נשאר מקוון, החיבור אמור לעבוד ללא הגבלת זמן.

הגדרת גישה מרחוק

גישה מרחוק מחייבת התקנת "סוכן" במכונה שברצונך לשלוט בה. אתה צריך לעשות את זה באופן אישי, אז יהיה עליך להגדיר את זה לפני שאתה עוזב את המשרד או בכל מקום שבו נמצאת המכונה שאליה אתה רוצה להתחבר מרחוק.

אם ברצונך להתקין תוכנה כדי שתוכל לגשת מרחוק למחשב העבודה שלך, הקפד לשאול תחילה את הבוס או המפקח שלך. למעסיק שלך עשויה להיות מדיניות האוסרת עליך להתקין תוכנת גישה מרחוק בעצמך. עם זאת, מחלקת ה- IT עשויה לספק לך תוכנה מאובטחת, במקום זאת.

לאחר התקנת הסוכן, באפשרותך להשתמש בלקוח גישה מרחוק כדי להתחבר למכונה המרוחקת. לרוב מדובר ביישומים קטנים וקלים. בהתאם לשירות שתבחר, ייתכן שתשתמש באפליקציית שולחן עבודה, בדפדפן אינטרנט או באפליקציה לנייד כדי להתחבר.

שלא כמו פתרונות תמיכה טכנית, המסתמכים על כך שהמארח יזמין או יתן גישה לאנשי התמיכה באופן אישי, כלי גישה מרחוק מתוכננים תוך התחשבות בגישה ללא השגחה.

זו הסיבה שחשוב להגן על אישורי הגישה מרחוק שלך ולעולם לא לשתף אותם עם אף אחד אחר. אם למישהו אחר יש גישה למכונה שלך, הם יכולים להשתמש בה בקלות ללא ידיעתך. אמני תרמית שמתחזים לתמיכה טכנית מכוונים בכבדות לכלי גישה מרחוק; עם זאת, כל עוד אתה נוקט באמצעי זהירות נאותים, אין מה לדאוג.

כל השירותים המפורטים להלן הם בחינם, אך לחלקם יש מגבלות על בסיס תדירות השימוש בהם. אם אתה מסתמך על כלי גישה מרחוק בכבדות בחודשים הקרובים, אולי כדאי לשלם עבור גישה פרמיה. עם זאת, כלים חינמיים אלה אמורים להספיק לשימוש קל.

שולחן עבודה מרוחק של Chrome

אחת הדרכים הפשוטות ביותר לגשת למחשב מרוחק היא שולחן העבודה המרוחק של Chrome של גוגל. כדי שזה יעבוד, עליך להשתמש בדפדפן Chrome בשני המחשבים ולהיות מחובר לחשבון Google. יהיה עליך גם להגדיר את סיומת הגישה מרחוק בכל המחשבים שתרצה לגשת אליהם.

במחשב שאליו אתה רוצה לגשת, הורד את Chrome והתחבר לחשבון Google שלך. עבור אל remotedesktop.google.com/access, לחץ על "גישה מרחוק" ולאחר מכן עקוב אחר ההוראות כדי להוסיף את התוסף לדפדפן שלך. פשוט בחר שם ו- PIN בן שש ספרות, ואתה יכול להתחיל.

לאחר מכן תוכל לגשת למחשב זה מרחוק מכל דפדפן Chrome, בתנאי שאתה מחובר לאותו חשבון Google. כדי לגשת למכונה המרוחקת שלך, עבור אל remotedesktop.google.com/access ואז לחץ על המכונה המדוברת.

אתה יכול להשתמש ב- Chrome לגישה ללא השגחה, והוא תומך במספר צגים. למרבה הצער, תכונות כמו העברת קבצים, הדפסה מרחוק וצ'אט (אם אתה משתמש בו לתמיכה מרחוק) אינם זמינים. עם זאת, אתה יכול להשתמש בשירות אחסון ענן, כמו Google Drive, להעברת קבצים.

TeamViewer

TeamViewer הוא כלי פרימיום לגישה מרחוק עם אפשרות חינם נדיבה. בעוד ששירותי גישה מרחוק רבים גובים תשלום עבור גישה ללא השגחה, TeamViewer לא עושה זאת. זה גם קל במיוחד לשימוש ודורש מעט הגדרה.

כדי להתחיל, הורד את אפליקציית TeamViewer במחשב שאליו אתה רוצה לגשת. כדי להקל על השימוש, עדיף להקים חשבון TeamViewer ולהיכנס. בחלון הלקוח הראשי לחץ על "הגדר גישה ללא השגחה", ולאחר מכן בצע את השלבים לסיום זה. כדאי לסמן את התיבה "התחל TeamViewer עם מערכת" למקרה שהמחשב שלך יופעל מחדש.

כדי לגשת למחשב המרוחק שלך, הורד את אפליקציית TeamViewer במחשב הביתי שלך ואז התחבר. בכרטיסייה "מחשבים ואנשי קשר", אתה אמור לראות רשימה של מחשבים שאליהם תוכל להתחבר; לחץ פעמיים על זה שאתה רוצה והמתן להשלמת החיבור.

TeamViewer לפעמים יציג בפניך פרסומות בזמן שאתה משתמש בגרסה החינמית. בעוד שתכונות רבות מוגבלות ללקוחות משלמים, ניתן לגשת לתכונות כמו שיתוף קבצים, העתקה והדבקה והדפסה מרחוק.

יש אנשים שציינו כי TeamViewer מגביל את הגישה אם הם משתמשים בה בכבדות, מכיוון שהשירות נועד להיות חופשי לשימוש אישי בלבד.

שירות DWS

DWService הוא כלי גישה חופשי למקור פתוח, בחינם, המאפשר לך לגשת למחשב מרוחק באמצעות דפדפן אינטרנט. השירות דורש התקנת סוכן קטן במכונה המרוחקת. גרסאות זמינות עבור רוב מערכות ההפעלה הגדולות.

לאחר התקנת הסוכן תוכלו להתחבר לממשק האינטרנט ולהתחבר מרחוק למכונה זו. אין לקוח שאתה מוריד כדי להתחבר, מה שאומר שגם אין אפליקציות ייעודיות לנייד. עליך לגשת לשירות באמצעות דפדפן, מה שעשוי להפוך אותו פחות אטרקטיבי אם אתה צריך להשתמש בו הרבה.

DWService כולל כמה תוספות נחמדות שאינכם מצפים לפיתרון קוד פתוח. אלה כוללים ממשק פשוט להעברת קבצים וגישה לשורת הפקודה למכונות מרוחקות.

אמנם אפשרות זו חסרה את הפוליש והידידותיות למשתמש של Chrome או TeamViewer, אך הוא פיתרון מוצק לכל מי שלא אכפת לו להיות מוגבל לדפדפן.

AnyDesk

AnyDesk הוא פתרון עצמאי לגישה מרחוק המהווה אלטרנטיבה מצוינת ל- TeamViewer. זה עובד כמעט באותה צורה: אתה נרשם לחשבון, מוריד את אפליקציית AnyDesk במכונה שאליה אתה רוצה לגשת מרחוק, נכנס ואז מאפשר גישה ללא השגחה בהעדפות האפליקציה והגדרת סיסמה.

לאחר מכן תוכל להשתמש באותה אפליקציה במחשב אחר כדי לגשת מרחוק למחשב שלך. הסיבה העיקרית לבחור AnyDesk על פני TeamViewer היא ההתמקדות שלה בחיבורים איטיים יותר. האפליקציה משתמשת בקודק קנייני אשר AnyDesk מבטיח "מבטיח פיגור נמוך, אפילו ברזולוציות מסך גבוהות או ברוחבי פס של 100 קילו-בייט בלבד."

האפליקציה עצמה זעירה (בסביבות 3 מגהבייט), ולכן היא צורכת מעט מאוד משאבים. השירות כולל העברת קבצים ואינטגרציה של הלוח, בתוספת אפליקציות מובייל עבור iOS ו- Android.

TigerVNC

מחשוב רשת וירטואלית (VNC) הוא שיטה נוספת בה תוכלו להשתמש כדי לגשת למחשב מרוחק, אך זו בהחלט לא האפשרות הכי ידידותית למשתמש. שלא כמו TeamViewer או Chrome, VNC דורש כמות נכבדה של התקנה. עליכם להגדיר יציאות, להגדיר IP סטטי או להשתמש ב- DNS דינמי, ולהתמודד עם השלכות האבטחה של אי שימוש בהצפנה.

כדי להשתמש ב- VNC, תחילה עליך להתקין שרת VNC. TigerVNC כולל גם שרת וגם מציג VNC, למעט מחשבי מקינטוש (ל- macOS יש שרת VNC מובנה). מכיוון ש- TigerVNC אינו מוצפן כברירת מחדל, יהיה עליך להתקין שרת SSH, כגון OpenSSH, אם ברצונך להתחבר בצורה מאובטחת.

TigerVNC נותן עדיפות לביצועים על פני תכונות. הוא אינו מציע העברת קבצים או הדפסה מרחוק, אך זמן ההשהיה נמוך. פתרונות VNC הם גם אגנוסטיים בפלטפורמה, מה שאומר שתוכלו להשתמש כמעט בכל שילוב של מציג VNC ושרת, עם כל שילוב של מערכות הפעלה.

אם אתה משתמש בכוח ולא מפחד ללכלך את הידיים, TigerVNC יכול לתגמל אותך בפתרון גישה מרחוק מהיר וביצועי. אם אתה מחפש פיתרון להגדיר ולשכוח, בחר בכלי גישה מרחוק אחר.

הגדר גישה מרחוק כעת

לקחת את הזמן להגדרת גישה מרחוק ללא השגחה במחשב שלך זה רעיון נהדר. לאחר מכן תוכל לגשת למסמכים, לתקן בעיות כשאתה רחוק מהמשרד ולקבל את השקט הנפשי לדעת שאתה יכול לגשת לכל דבר שתצטרך בקמצוץ.

אם אתה מוצא את עצמך במפתיע עובד מהבית, אתה יכול גם להשתמש במגוון אפליקציות ועידת וידאו בחינם כדי לשמור על קשר עם עמיתיך.

קשורים: 6 האפליקציות הטובות ביותר לשיחות ועידת וידאו