כדאי לשדרג ל- Chrome של 64 סיביות. זה מאובטח יותר, יציב ומהיר יותר

משתמש ב- Chrome ב- Windows? יש סיכוי טוב שאתה עדיין משתמש בגרסת 32 סיביות. כדאי לשדרג לגרסת 64 סיביות. זה בטוח יותר - שלא לדבר על מהיר ויציב יותר.

הסיבה היחידה שלא לשדרג היא אם אתה משתמש בגרסת 32 סיביות של Windows שאינה יכולה להריץ תוכניות 64 סיביות, אך רוב המחשבים שנבנו בשמונה השנים האחרונות בערך צריכים להיות תואמים 64 סיביות. גם אם המחשב שלך תואם, Chrome לא יתעדכן לבד ל- 64 סיביות - אתה צריך להוריד אותו בעצמך.

מדוע גרסת ה- 64 סיביות של Chrome היא הטובה ביותר

קשורים: מדוע גרסת ה- 64 סיביות של Windows מאובטחת יותר

גרסאות 64 סיביות של Windows מאובטחות יותר, וכרום אינו שונה. בגרסת ה- 64 סיביות של Chrome יש מגוון תכונות אבטחה נוספות. פוסט הבלוג המקורי של גוגל אומר כי הם "מסוגלים להתמודד בצורה יעילה הרבה יותר מפני נקודות תורפה הנשענות על שליטה על פריסת הזיכרון של אובייקטים" בגרסאות 64 סיביות של Chrome.

בנוסף, גרסת ה- 64 סיביות של Chrome כוללת גרסת 64 סיביות של Adobe Flash. גוגל עבדה עם Adobe כדי לשפר את ההגנות של Flash מפני מתקפות מסוגים שונים, והפחתות אלה מנצלות יעילות יותר בגרסאות 64 סיביות של Chrome.

ישנן דרכים אחרות ש- Chrome מתנהג בצורה מאובטחת יותר גם בגירסאות 64 סיביות של Windows, אך לגוגל אין דף חלקלק המסביר את כולן. לדוגמא, הערה בדוח באגים זה מציינת כי גרסת ה- 64 סיביות של Chrome מספקת הגנה נוספת מפני תוכנות צד שלישי - כמו תוכניות אנטי-וירוס שאינן אמורות לגעת בדפדפן - ומשתלבות בתהליכי ארגז החול של Chrome. גרסת ה- 32 סיביות של Chrome אינה יכולה להשתמש באותה טכניקה.

עדיין לא משוכנע? Chrome של 64 סיביות מהיר יותר גם במדדי אינטרנט שונים. ולדברי גוגל, זה יציב פי שניים, עם מחסורים רבים יותר מאשר גרסת 32 סיביות בדפי אינטרנט רגילים.

אין שום חסרון אמיתי לשדרוג

בשנת 2014, גוגל ציינה כי "הבעיה היחידה והידועה ביותר היא היעדר תמיכה בתוסף NPAPI של 32 סיביות." משמעות הדבר היא שתוסף Java ותוספי דפדפן אחרים לא יעבדו בגרסת ה- 64 סיביות של Chrome. עם זאת, Chrome כבר לא תומך בשום סוג של תוספי NPAPI כמו Chrome 42, 32 או 64 סיביות.

(עם זאת, גרסת 64 הסיביות של Chrome כוללת תוסף פלאש של 64 סיביות, והיא תעבוד כרגיל עם אתרים המשתמשים ב- Flash).

אם אתה משתמש בגרסת 64 סיביות של Windows, עליך להשתמש בגרסת 64 סיביות של Chrome. אנחנו לא בטוחים מדוע גוגל לא עדכנה באופן אוטומטי את כל משתמשי Windows של 64 סיביות. זה אמור.

כיצד לבדוק באיזו גרסת Chrome אתה משתמש

כדי לבדוק באיזו גרסת Chrome אתה משתמש, לחץ על לחצן התפריט בפינה השמאלית העליונה של חלון דפדפן Chrome, הצבע על "עזרה" ובחר "אודות Google Chrome".

עיין במספר הגרסה בדף שמופיע. אם אתה רואה "(64 סיביות)" בצד ימין של מספר הגרסה, אתה משתמש בגרסת 64 סיביות של Chrome.

אם אינך רואה שום דבר מימין למספר הגרסה, כמו בצילום המסך למטה, אתה משתמש בגרסת Chrome של 32 סיביות.

כיצד לעבור לגרסת 64 סיביות

החלפה קלה. בקר בדף ההורדות של Chrome ל- Windows כדי לקבל אותו. לאחר לחיצה על קישור ההורדה, ודא שהדף אומר "64 סיביות" תחת "הורד את Chrome עבור Windows". בכל פעם שתוריד את Chrome בעתיד, ודא שכתוב כאן 64 סיביות.

אם לא כתוב 64 סיביות, אתה מקבל את גרסת ה 32 סיביות. לחץ על הקישור "הורד את Chrome לפלטפורמה אחרת" בדף ובחר את גרסת ה- 64 סיביות של Chrome.

קשורים: כיצד לעבור מ- Windows 10 32 סיביות ל- Windows 10 64 סיביות

סגור את הגרסה הפועלת של Chrome והפעל את המתקין שהורדת זה עתה. היא תתקין באופן אוטומטי את גרסת ה- 64 סיביות של Chrome, ותחליף את גרסת ה- 32 סיביות הנוכחית. כל הנתונים, ההגדרות ותוספי הדפדפן שלך יישארו שלמים, כך שלא תאבד שום דבר. כרום רק ישדרג את קבצי התוכנית שלה. בקר בדף "אודות Google Chrome" שוב לאחר סיום ההתקנה ועכשיו עליו לומר שאתה משתמש בגרסת ה- 64 סיביות של Chrome.

אם אתה רואה שגיאה בעת הפעלת מתקין זה, התקנת גירסת 32 סיביות של Windows ואינך יכול להשתמש בגרסת 64 סיביות של Chrome. ייתכן שתוכל לעבור לגירסת 64 סיביות של Windows, אם החומרה שלך תומכת בכך.

מה לגבי Mac ו- Linux?

לא משתמש ב- Windows? אל דאגה, כנראה שבכל מקרה אתה משתמש בגרסת 64 סיביות של Chrome.

ב- Mac OS X, Chrome עבר 64 סיביות רק עם Chrome 39 בשנת 2014. כל עוד אינך משתמש במקינטוש של 32 סיביות, התקנת גרסת 64 סיביות של Chrome.

ב- Linux, Chrome יעבור 64 סיביות רק בתחילת מרץ 2016. אם עדיין מותקנת בגרסת ה 32 סיביות, תוכל לבקר בדף ההורדות של Google Chrome ולהתקין את גרסת ה- 64 סיביות כעת. אם אתה משתמש בגרסת 32 סיביות של הפצת הלינוקס שלך, אתה כנראה צריך לשדרג לגירסת 64 סיביות.

סביר להניח שגוגל תעביר משתמשי Windows של 64 סיביות לכרום 64 סיביות בסופו של דבר, בדיוק כפי שעשו במק. עד אז, עליך לוודא שאתה משתמש ב- Chrome של 64 סיביות במחשבי Windows שלך.