כיצד להתקין את מערכת ההפעלה של Chrome על כל מחשב ולהפוך אותו ל- Chromebook

רוצה להפוך כל מחשב ישן ל- Chromebook? גוגל לא מספקת בנייה רשמית של מערכת ההפעלה של Chrome בשום דבר מלבד מחשבי Chromebook רשמיים, אך ישנן דרכים בהן ניתן להתקין את תוכנת Chromium OS קוד פתוח או מערכת הפעלה דומה.

כל אלה קלים לשחק איתם, כך שתוכל להפעיל אותם לחלוטין מכונן USB כדי לנסות אותם. התקנתם במחשב שלך היא לא חובה.

האם באמת כדאי לעשות זאת?

קשורים: מחשבי ה- Chromebook הטובים ביותר שאתה יכול לקנות, מהדורת 2017

תוכנת Chrome OS מיועדת למכשירי Chromebook. מחשבי Chromebook מתוכננים להיות פשוטים, קלים ומשקלים ולקבל עדכונים ישירות מגוגל. מחשבי Chromebook אינם עוסקים רק במערכת ההפעלה של Chrome - אלא בערך החבילה הכוללת של מחשב עם מערכת הפעלה פשוטה. ייתכן גם שלא כל החומרה של המחשב שלך תפעל בצורה מושלמת עם מערכות ההפעלה שלהלן, בעוד שחומרת Chromebook בהחלט תפעל בצורה מושלמת עם מערכת ההפעלה של Chrome.

אך ייתכן שתרצה להשיג מערכת הפעלה ממוקדת בדפדפן על חומרת מחשב ישנה כלשהי בה אתה מסתובב - אולי בעבר היא הפעילה את Windows XP והיית מעדיף שתהיה לך סביבה בטוחה יותר. להלן מספר דרכים בהן תוכלו לעשות זאת.

מערכת ההפעלה של Chromium (או Neverware CloudReady)

מערכת ההפעלה של Chrome של גוגל בנויה על פרויקט קוד פתוח בשם Chromium OS. גוגל אינה מציעה מערכות בנייה של Chromium שתוכל להתקין בעצמך, אך Neverware היא חברה שלוקחת קוד קוד פתוח זה ויוצרת Neverware CloudReady. CloudReady היא בעצם רק מערכת הפעלה של Chromium עם כמה תכונות ניהול נוספות ותמיכת חומרה רגילה, ו- Neverware מוכרת אותה ישירות לבתי ספר ולעסקים שרוצים להפעיל את מערכת ההפעלה של Chrome במחשבים הקיימים שלהם.

Neverware מציעה גם גרסה חינמית של CloudReady למשתמשים ביתיים. זה בעצם רק מערכת הפעלה של Chromium ששונתה לעבוד על מחשבים קיימים. מכיוון שהוא מבוסס על מערכת הפעלה של Chromium, לא תקבל כמה תכונות נוספות שגוגל מוסיפה למערכת ההפעלה של Chrome, כמו היכולת להריץ אפליקציות אנדרואיד. ייתכן שתכונות מולטימדיה ו- DRM מסוימות לא יפעלו באתרי אינטרנט מסוימים.

זו אמנם לא הגרסה הרשמית של מערכת ההפעלה של Chrome המיוצרת על ידי גוגל, אך היא נתמכת טוב יותר ותומכת יותר מפתרונות קודמים שיצרו חובבים. זה אפילו מתעדכן באופן אוטומטי לבניות החדשות ביותר של CloudReady שמציעה Neverware, אם כי אלה נוטות לפגר מאחורי הגרסאות העדכניות ביותר של מערכת ההפעלה של Chrome, מכיוון ש- Neverware צריכה להתאים אותן אישית.

Neverware שומרת על רשימת מכשירים הנתמכים רשמית שהוסמכו לפעול עם CloudReady. לא משנה אם המחשב שלך לא מופיע ברשימה זו - יש סיכוי טוב שהוא גם יעבוד בסדר. אבל אין שום ערובה שהכל יעבוד בצורה מושלמת, כמו שיש עם Chromebook המיועד למערכת ההפעלה של Chrome.

קשורים: כיצד להתקין את מערכת ההפעלה של Chrome מכונן USB ולהפעיל אותה בכל מחשב

סביר להניח שתרצה לנסות את Neverware CloudReady לפני שתתקין אותו במחשב. כל מה שאתה צריך הוא כונן USB בנפח 8 GB או 16 GB ומחשב קיים עם התקנת Google Chrome. עקוב אחר המדריך שלנו ליצירת כונן USB CloudReady והפעלתו בסביבה חיה.

נסה ל- Neverware, ואם אתה אוהב את זה וזה עובד טוב במחשב שלך, אתה יכול להתקין אותו במחשב שלך על ידי אתחול אותו, לחיצה על המגש בפינה השמאלית התחתונה של המסך ובחירה באפשרות "התקן CloudReady". עיין במדריך ההתקנה הרשמי של Neverware CloudReady לקבלת פרטים נוספים.

לחלופין: נסה שולחן עבודה לינוקס קל משקל

גוגל תומכת רשמית ב- Chrome ב- Linux. כל הפצת לינוקס קלת משקל יכולה לעבוד היטב, ומספקת שולחן עבודה מינימלי שבו אתה יכול להריץ את Chrome - או דפדפן אחר, כמו Firefox. במקום לנסות להתקין את גרסת הקוד הפתוח של מערכת ההפעלה של Chrome או הפצה של לינוקס שנועדה להיראות כמו מערכת ההפעלה של Chrome, אתה יכול פשוט להתקין הפצה של לינוקס עם סביבת שולחן עבודה קלה - או כל סביבת שולחן עבודה, באמת - ולהשתמש ב- Chrome על כך.

קשורים: הפצות הלינוקס הטובות ביותר למתחילים

לדוגמה, לובונטו היא אופציה נהדרת אם אתם מחפשים שולחן עבודה לינוקס קל משקל שיפעל היטב במחשב ישן יותר. עם זאת, כל שולחן עבודה יעבוד. עיין במדריך שלנו להפצות לינוקס הטובות ביותר למתחילים כדי לבחור אחד שמתאים לך.

הפצות לינוקס הן בחירה מצוינת אם אתה רק מחפש סביבת שולחן עבודה בסיסית לדפדוף בה. הם גם דרך נהדרת לשדרג את כל המחשבים הישנים שיש לך שמריצים את Windows XP או Windows Vista, מה שמקנה להם מערכת הפעלה מודרנית עם עדכוני אבטחה ודפדפן עדכני בחינם. אתה יכול אפילו לצפות ב- Netflix ב- Chrome בלינוקס עכשיו. אין צורך בפריצות מלוכלכות - זה פשוט עובד.

לאחר שבחרת הפצה של לינוקס, קל לנסות כמו Neverware CloudReady. צור כונן USB הניתן לאתחול להפצת לינוקס שלך, אתחל מכונן ה- USB ההוא ותוכל לנסות את סביבת לינוקס מבלי להתעסק בתוכנת המחשב שלך. אם תחליט שאתה רוצה להתקין אותו במחשב שלך, תוכל לעשות זאת מהסביבה החיה.

שים לב, ייתכן שיהיה עליך להשבית את האתחול המאובטח כדי לאתחל כמה הפצות לינוקס במחשבים מודרניים.

קשורים: כיצד ליצור כונן פלאש USB לינוקס אתחול, הדרך הקלה

כמובן, אין אפשרות להפוך אף מחשב ישן ל- Chromebook. הם לא יקבלו עדכוני מערכת ההפעלה של Chrome ישירות מגוגל, והם לא יעברו אופטימיזציה לאתחול במהירות. אם אתה משתמש במחשב נייד, המחשב הנייד הזה לא בהכרח יציע את חיי הסוללה ש- Chromebook עושה. אבל אלה הדרכים הטובות ביותר לקרוב את החוויה, אם אתה מחפש משהו דומה.