כיצד להשתמש באפליקציית התמונות המובנית של Windows 10

כמערכת הפעלה רב-תכליתית למדי, ל- Windows היו תמיד דרכים לגלוש ולהציג תמונות. אך עם חלונות 10, מיקרוסופט החליטה לנסות ולמעוך את הגלישה, הארגון והצפייה הכל ביישום אחד, עם עריכה בסיסית לאתחול. התוצאה, אפליקציית "תמונות" ללא כותרת, יכולה להיות פחות אינטואיטיבית.

להלן כל הדברים השונים שאתה יכול לעשות עם אפליקציית התמונות ... בהנחה שאתה רוצה.

הפעלת תמונות והגדרת ברירות מחדל

הפעלת אפליקציית התמונות היא די פשוטה: עבור רוב המכונות החדשות והתקנות חדשות של Windows 10, זה כבר נמצא בתפריט התחל כמארח גדול. גם אם זה לא, פשוט לחץ על "התחל" ואז התחל להקליד "תמונות" כדי להעלות אותו במהירות באמצעות החיפוש.

אפליקציית התמונות כבר מוגדרת כמצגת התמונות המוגדרת כברירת מחדל ב- Windows 10. אם משהו אחר השתלט על חובות אלה, קל לאפס את המצב הקיים: לחץ על כפתור "התחל", הקלד "ברירת מחדל" ואז לחץ על החיפוש הראשון. תוצאה, "הגדרות ברירת מחדל לאפליקציה." תחת "מציג תמונות" לחץ על הסמל "תמונות".

גולש בתמונות

אפליקציית התמונות מציעה שלושה ממשקים שונים בחיפוש אחר תמונות: אוסף, אלבום ותיקיות. תוכל לבחור כל אחד מהשלושה בכל עת על ידי לחיצה על הכרטיסייה הרלוונטית, מעל הממשק הראשי ומתחת לתווית היישום "תמונות".

"אוסף" הוא תצוגה של התמונות וצילומי המסך האחרונים שלך, המוצגים בסדר הפוך לפי תאריך. "אלבומים" היא סדרה של אלבומי תמונות שנוצרו אוטומטית, המאורגנים על פי ההיגיון הפנימי של אפליקציית הצילום, אם כי אתה יכול להוסיף תמונות משלך ולהסיר או להוסיף תמונות לאלבומים קיימים.

ו"תיקיות "הוא בסך הכל כרטיסייה לכל התמונות במחשב שלך בתיקיות ספציפיות - תיקיית התמונות של OneDrive ותיקיית" התמונות "שהוקצה לך ב- Windows, כברירת מחדל. כדי להוסיף תיקיות לתצוגה זו, לחץ על "בחר היכן לחפש" כדי לעבור לדף הגדרות התמונות, ואז לחץ על "הוסף תיקיה" כדי לבחור ידנית בתיקיה בסייר Windows.

בתוך הצופה הראשי של "אוסף", ובאלבומי הקניון או צופי התמונות של הכרטיסיות האחרות, סדרת פקדים מופיעה בחלק הימני העליון של הממשק. אלה מאפשרים לך לבחור מספר פריטים לפעולה ספציפית כמו העתקה, הדפסה או הוספה לאלבום ספציפי, או להפעיל מצגת שקופיות, לרענן את תצוגת הקובץ הנוכחית או לייבא ממצלמה או מכשיר נייד. פריטים בהקשר בתצוגת האלבום מאפשרים לך לערוך את שם האלבום או לשנות את תמונת השער.

כדי לנווט אחורה בממשק התמונות, לחץ על החץ הפונה שמאלה בפינה השמאלית העליונה של החלון, או לחץ על מקשי Esc או Backspace בכל עת.

באמצעות ממשק מציג התמונות

כשתגיע סוף סוף לתמונה בודדת, הממשק ישחור לחלוטין ומקדיש את אורכו או רוחבו המרבי של החלון. אם אתה משתמש בניווט העכבר, גלילה למעלה או למטה תקדם או תיסוג באוסף הנוכחי, באלבום או בתיקיה. לחץ לחיצה ממושכת על כפתור "Ctrl" במקלדת כדי להפוך את גלגל העכבר לפקדים זום או לחזור בו.

בתחתית הממשק, פקדי החצים הידניים לעבור קדימה או אחורה באלבום נמצאים משני צידי כפתור "הוסף לאלבום" ולחצן מחק. ניתן להשתמש במקלדת לשתי הפעולות: Ctrl + D כדי להוסיף אותה לאלבום ספציפי באמצעות תפריט קופץ, או פשוט ללחוץ על כפתור Delete. אם תלחץ שוב על "מחק", התמונה תוסר גם מהאלבום / האוסף / התיקיה באפליקציית התמונות, והקובץ עצמו יימחק בסייר Windows ויועבר לפח המיחזור. לדרוך בזהירות.

הפקדים העליונים מסומנים ומסבירים את עצמם למדי. כפתור "שתף" יפתח את תפריט השיתוף של Windows 10, יאפשר למשתמש לשלוח את הקובץ באמצעות דוא"ל, להעתיק אותו באמצעות פונקציית ההעתקה וההדבקה הרגילה של Windows, או לפתוח ולשתף אותו ישירות בכל אפליקציית Windows Store תואמת. זום פותח מחוון ידני כדי להתקרב ולהתרחק - זכרו שתוכלו לעשות זאת הרבה יותר מהר על ידי לחיצה על לחצן Ctrl ושימוש בגלגל העכבר. "מצגת שקופיות" תתחיל במצגת מסך מלא של האלבום, האוסף או התיקיה הנוכחיים.

הפקודה "צייר" מאפשרת לך לכתוב על התמונה, עם מבחר כלים עטים ומחקים המופיעים בהקשר. זה מיועד בעיקר למכשירים עם עט כמו Microsoft Surface. אתה יכול ללחוץ פעמיים על כל אחד מהכלים בסרגל העליון כדי לבחור צבע ורוחב. שים לב שניתן למחוק את הציורים בעזרת הכלי Eraser, אך לאחר שתלחץ על "שמור" (סמל התקליטון) ותראה את הסימון "Letting the Ink your Dry", נשמר הקובץ המקורי של תמונה זו. אל תלחץ על "שמור" בתצלום אלא אם כן גיבית אותו איפשהו, או שאתה מוכן לאבד את המקור.

"עריכה" פותח את עורך התמונות, אותו נסקור בחלק הבא. "סובב" יסובב את התמונה בכיוון השעון; אם פגעת בו בטעות, פשוט לחץ עליו שוב שלוש פעמים נוספות כדי להחזיר את התצלום לכיוון המקורי. בכל עת תוכלו ללחוץ לחיצה ימנית על התמונה עצמה כדי לפתוח את רוב הפריטים הללו בתפריט.

שימוש בעורך התמונות המובנה

העורך בתמונות אינו ממש מדהים, אך הוא יכול להתמודד עם חיתוך קל והתאמה קלה אם שום דבר אחר אינו זמין. בממשק הראשי, שימוש בכפתורי + ו- - יתקרב והתקרב, מה שאפשר לעשות גם עם גלגל העכבר (אין צורך בכפתור Ctrl). לחץ וגרור כל חלק מהתמונה כדי להזיז אותה, או לחץ על כפתור "גודל בפועל" (התיבה עם פינות בפינה השמאלית התחתונה) כדי לראות את התמונה כולה מוגדלת אופקית או אנכית.

כלי החיתוך והסיבוב

כפתור ה"חתוך וסובב "הוא הכלי הבולט ביותר, מכיוון שהוא גלוי בכל עת. לחץ עליו כדי לפתוח ממשק משתמש חיתוך ייעודי. באפשרותך ללחוץ ולגרור את העיגולים שבפינה כדי לבחור ידנית תיבת חיתוך, או ללחוץ על כפתור "יחס רוחב-רוחב" כדי לבחור בגודל סטנדרטי. זה די שימושי אם אתה רוצה שהתמונה שלך תוצג במכשירים סטנדרטיים למחצה, כמו טלפון חכם או טלוויזיה (16: 9), אייפד (4: 3) או מקרן ארגוני (בדרך כלל גם 4: 3). כפתור "הפוך" יהפוך את התמונה אופקית, אך לא אנכית, ולחצן "סובב" יסובב אותה בכיוון השעון ב 90 מעלות. כדי לקבל סיבוב שאינו ריבועי, לחץ על העיגול שלצד התפריט הימני והחלק אותו למעלה או למטה. כשתסיים, לחץ על "בוצע" כדי לחזור לממשק העריכה המלא.

הכרטיסייה שפר

ממש מתחת ללחצן החיתוך שתי לשוניות, "שפר" ו"התאם ". בואו נסתכל על שיפור קודם. הכלי "שפר את התמונה שלך" הוא מחוון All-in-One: לחץ וגרור את המחוון משמאל לימין כדי להחיל פילטרים שנבחרו אוטומטית כדי "לשפר" את התמונה, על פי אפליקציית Photo. אתה יכול לעצור את זה בכל נקודה לאורך הציר. בדרך כלל הכלי הזה מאיר תמונה, מחליק צללים ומדגיש, הופך ניגודיות אידיאלית יותר, ובדרך כלל גורם לדברים להיראות ברורים יותר.

שאר ה"פילטרים "בכרטיסייה שפר עובדים באותה צורה: לחץ על אחד המסננים, ואז לחץ על המחוון שמתחת ל"שפר את התמונה שלך" כדי להחיל את האפקט, בעוצמה משמאל לימין של 0 עד 100. באפשרותך להחיל אפקטים מרובים על ידי לחיצה על אחד חדש ואז כוונון המחוון - שטוף וחזור. כשתסיים, לחץ על הכרטיסייה "התאם".

הכרטיסייה התאמה

הפקדים לדף זה דומים למדי, אך ניתן לכוונן מספר גורמים בו זמנית. המחוונים "אור" מכוונים את הניגודיות, החשיפה, הדגשות והצללים של התמונה, כאשר המחוון הראשי "אור" הוא שילוב של כל הארבעה. המחוון "צבע" מטפל ברוויה, כאשר 0 מצמצם את התמונה לגוון אפור ו -100 הופך אותה לתוססת מדי. ניתן להחיל פקדים עדינים יותר באמצעות מחוונים גוון וחום.

המחוון הנפרד "בהירות" יתווה קצוות ספציפיים עם צללים כהים או ישלב אותם ברקע, ומחוון ה"וויניטה "יוסיף אפקט ויגרט לבן (שמאל) או שחור (מימין) לתצלום.

לבסוף, הכלי העין האדומה יאפשר לך ללחוץ על עיניו של נושא כדי להסיר את הבוהק האדום מהפלאש של המצלמה, וכלי ה- "Spot Fix" יאפשר לך ללחוץ ולגרור סביב אזור מסוים כדי לטשטש פרטים עדינים. זה טוב להסיר אקנה ופגמים אחרים.

שומר את העריכות שלך

לאחר שערכת את התמונה שלך לטעמך, יש לך שתי אפשרויות: "שמור" יחליף את קובץ התמונה המקורי (לא מומלץ), או "שמור עותק" יאפשר לך לשמור את הגרסה הערוכה בתיקיה בסייר Windows. השני הוא כמובן טוב יותר, אלא אם כן אתה בטוח לחלוטין שאתה לא רוצה את המקור. בכל עת במהלך העריכה, תוכלו ללחוץ על "בטל הכל" כדי לחזור לתמונה המקורית ולהתחיל מחדש.

זה לא פוטושופ, אבל זה יבוצע חיתוך פשוט או התאמה בקמצוץ.