כיצד לערוך את נתיב המערכת שלך לגישה קלה לשורת הפקודה בחלונות

האם תהית אי פעם מדוע אתה יכול פשוט להקליד ipconfigשורת פקודה והיא עובדת, אך כאשר ברצונך להשתמש בתוכנית שורת פקודה שהורדת עליך קודם לנווט לספרייה שלה? כך ניתן לתקן זאת באמצעות נתיב המערכת של Windows.

מהו PATH של מערכת Windows?

אם הורדת תוכנית עבור שורת הפקודה - כמו ADB, גשר איתור באגים ב- Android - אינך יכול רק להקליד adbאת שורת הפקודה כדי להריץ אותה, כמו שאתה יכול לעשות עם הפקודות המובנות של Windows (למשל ipconfig). במקום זאת, עליך לומר לשורת הפקודה היכן למצוא את הקובץ על ידי הקלדה בנתיב המלא של ה- EXE:

C: \ Android \ platform-tools \ adb.exe

זה הרבה הקלדות, אם כי, במיוחד עבור משהו שאתה צריך לרוץ לעתים קרובות.

ה- PATH של מערכת Windows אומר למחשב שלך היכן הוא יכול למצוא ספריות ספציפיות המכילות קבצי הפעלה. ipconfig.exe, למשל, נמצא C:\Windows\System32בספרייה, שהיא חלק ממערכת ה- PATH כברירת מחדל. כשאתה מקליד ipconfigבשורת פקודה, Windows לא צריך לדעת איפה אותו EXE נמצא - הוא יבדוק את כל התיקיות ב- PATH שלו עד שהוא ימצא את התיקיה הנכונה.

אם אתה רוצה את אותה נוחות בתוכנית שהורדת (כמו ADB), עליך להוסיף את התיקיה שלה ל- PATH של מערכת Windows. בדרך זו, כאשר אתה צריך להפעיל adb, אתה יכול פשוט להריץ:

adb

אין צורך בהקלדה נוספת.

כיצד להוסיף תיקיה ל- PATH שלך

קשורים: כיצד להתקין ולהשתמש ב- ADB, כלי הגשר לאנדרואיד

השלבים הראשונים של התהליך זהים עבור Windows 7, 8 ו- 10. התחל בלחיצה על מקש Windows כדי לפתוח את תפריט התחל או מסך התחל, ואז חפש "הגדרות מערכת מתקדמות". לחלופין תוכלו לדפדף בלוח הבקרה למערכת וביטחון> מערכת וללחוץ על היפר-קישור של הגדרות מערכת מתקדמות בחלונית השמאלית.

לאחר שנפתח חלון מאפייני המערכת, לחץ על כפתור "משתני הסביבה".

בתיבה "משתני מערכת", חפש משתנה שנקרא Path. בחר את זה ולחץ על כפתור "ערוך".

זה המקום שבו הדברים שונים בין גרסאות Windows - זה אותו הדבר עבור 7 ו- 8, אך מעט שונה (וקל יותר) ב- Windows 10.

ב- Windows 7 ו- 8

ב- 7 ו- 8, הערך המשתנה עבור Path הוא לא יותר ממחרוזת טקסט ארוכה עם מיקומים שונים ברחבי המערכת. הכנסנו את קובצי ההפעלה של ADB C:\Android\platform-toolsלמכונה שלנו, אז זה המקום שאנחנו הולכים להוסיף.

על מנת להוסיף ערך לנתיב שלך ב- Windows 7 ו- 8, עליך להקדים את התיקייה עם נקודה-פסיק, כך:

; C: \ Android \ tools-platform

הוסף את השורה המדויקת בסוף ערך המשתנה (הקפד לא למחוק טקסט קיים בערך!) ללא רווח. לחץ על אישור, וסיימת. פָּשׁוּט.

ב- Windows 10

ב- Windows 10, תהליך זה קל ופחות מבלבל. לאחר לחיצה על כפתור העריכה, תופיע תיבת דו-שיח חדשה עם כל מיקום בנתיב בשורה נפרדת. זהו שיפור דרמטי ביחס לאופן שבו גרסאות קודמות של Windows טיפלו במיקומי נתיבים, ועושה עבודה קלה בהוספת גרסה חדשה.

ראשית, לחץ על כפתור 'חדש', שיוסיף שורה בסוף הרשימה. הוסף את המיקום שלך C:\Android\platform-tools- בדוגמה שלנו - ולחץ על Enter. אין צורך להוסיף נקודה-פסיק כמו ב- Windows 7 ו- 8. לחץ על כפתור "אישור" וסיימת.

גשר איתור באגים ב- Android אמור להיות נגיש מכל שורת פקודה, אין צורך לציין את הספרייה שלו.