כיצד להגדיר את אפשרויות התיקיות ב- Windows 10

יש כאן הרבה שניתן לזהות מגרסאות של מערכת ההפעלה של חלונות שרצות עד 95, אבל כמו ברבים מתכונות Windows הסטנדרטיות האחרות, 10 לקחה סוס ישן וקידדה מגוון של טריקים חדשים שהונחו בערכת הכלים שלו.

אפשרויות התיקיה אולי לא קיבלו את מתיחת הפנים הכי סקסית מכל מה שראינו ב- 10, אך עדיין יש מספיק שינויים חדשים כדי לדבר על כך שמשתמש חדש במערכת ההפעלה לא יכול לזהות מיד את המחבט.

כללי

קשורים: כיצד להציג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Windows 7, 8 או 10

כדי להגדיר את אפשרויות התיקיה שלך ב- Windows 10, יהיה עליך לפתוח חלון בסייר הקבצים. ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על המחשב שלך, או פשוט על ידי פתיחת הכרטיסייה מסמכים מתפריט התחל. ברגע שכאן, לחץ בפינה השמאלית העליונה על "קובץ", ובחר "שנה אפשרויות תיקיה וחיפוש".

אתה יכול גם להגיע לאותו חלון על ידי מעבר דרך לוח הבקרה דרך סעיף מראה והתאמה אישית.

לאחר הפתיחה, תראה את הכרטיסייה "כללי" כקטע הראשון שתוכל לבצע בו שינויים. כאן אתה יכול להגדיר תכונות כמו אם כל תיקיה נפתחת בחלון חדש או נשארת באותה אחת, או כמה לחיצות נדרשות להפעלת קובץ (זה יכול להיות מועיל במיוחד לאנשים עם דלקת פרקים או מנהרה קרפלית וצריך לקחת זה קל על הידיים שלהם).

משתמשים יכולים גם לשלוט בכמה פרטיות יש להם בחשבון שלהם, לבחור להציג את התיקיות האחרונות שלהם בסרגל הצד או לשמור אותם מוסתרים לאחר סגירת סייר הקבצים בכל פעם.

נוף

זה החלק שבו תמצאו את הבשר והתפוחי אדמה האמיתיים של האפשרויות שתוכלו להזיז בתיקיות.

כל התקנים הישנים הם כאן כמו האפשרות להציג או להסתיר קבצי מערכת חיוניים, לשנות את אופן הצגת הסמלים, או אם חלונות התיקיות עצמם מופעלים בנפרד כתהליכי מערכת עצמאיים משלהם.

אלא אם כן אתה יודע שאתה מחפש ספציפית קובץ מערכת שעבר תקלות או שצריך לסרוק אותו על ידי תוכנית אנטי-וירוס, לא מומלץ להשאיר את זה מסומן מאחר וירוסים רבים ינסו לבצע חיפוש אחר פני השטח שלהם בעת ניסיון לנצל מכונה לא מוגנת.

כמה תכונות חדשות עם הצגת Windows 10 כוללות אפשרות להשתמש באשף השיתוף הכלול, והגדרת התיקיות או הספריות שיופיעו בסרגל הצד של סייר הקבצים.

קשורים: כיצד להתאים אישית את הגדרות תצוגת התיקיה ב- Windows

שים לב שכל תיקיה שפתחת ממנה את חלונית האפשרויות היא התיקיה היחידה שחלים עליה כללים אלה. אלא אם כן תלחץ על הלחצן "החל על תיקיות" בחלונית View. עיין במדריך שלנו להתאמה אישית של הגדרות תצוגת התיקיות של Windows לקבלת הרבה יותר.

לחפש

קשורים: כיצד לבצע חיפוש Cortana עם Google ו- Chrome במקום Bing ו- Edge

כל ההגדרות הכלולות בשלט הכרטיסייה "חיפוש" (כפי שאולי כבר ניחשתם בשם) כיצד סייר הקבצים מטפל בפניות חיפוש, גם בסייר הקבצים עצמו, כמו גם בכל שאילתות שהוזנו בסרגל החיפוש שנמצא בתחתית פינת המניה

מכאן תוכלו לשנות דברים כמו האופן שבו פונקציית החיפוש מגיבה לבקשות כאשר משתמש מחפש קבצי מערכת שאינם באינדקס, האם התוכן של תיקיות מכווצות או דחוסות נכלל כחלק מחיפושים שאינם באינדקס.

תיבה נוספת שתרצה לבדוק אם נמאס לך לראות את Windows הולך לחפור ועולה בידיים ריקות היא "חפש תמיד שמות ותוכני קבצים" בכל חיפוש. זה יכול להוסיף כמות לא מבוטלת של זמן שנדרש למצוא קובץ נתון בכל פעם שאתה מכה אחר ציד נבלות כדי שיימשך, אבל אם אתה קובר דברים במקומות לא ידועים או פשוט מעדיף לשמור עליהם מסודרים ככל האפשר, זה צריך להישאר כל הזמן.

Windows 10 עושה עבודה טובה של שניהם לבצע שינויים במקום בו היה צורך לבצע אותם, תוך שהיא לא נותנת למותג החדש לגרום להם לתקן דבר שלא נשבר מלכתחילה. אפשרויות תיקייה הוא כלי אמין ואיכותי שבו אתה יכול להשתמש כדי להתאים אישית את אופן הצגת הקבצים שלך, מה המערכת שלך יכולה לראות וכיצד מעבדים חיפושים פנימיים.