מה זה Wi-Fi ישיר, ואיך זה עובד?

יותר ויותר מכשירים חדשים משתמשים ב- Wi-Fi Direct. Wi-Fi Direct מאפשר לשני מכשירים ליצור חיבור Wi-Fi ישיר, peer-to-peer ללא צורך בנתב אלחוטי. Wi-Fi הופך להיות דרך לתקשר באופן אלחוטי, כמו Bluetooth.

Wi-Fi Direct דומה במושג למצב Wi-Fi "אד-הוק". עם זאת, בניגוד לחיבור Wi-Fi אד-הוק, Wi-Fi Direct כולל דרך קלה יותר לגלות אוטומטית מכשירים סמוכים ולהתחבר אליהם.

הרעיון

ייתכן שיש לך כבר מכשיר המשתמש ב- Wi-Fi Direct. לדוגמא, ה- Roku 3 מגיע עם שלט רחוק שאיתו הוא מתקשר באמצעות Wi-Fi Direct ולא באמצעות Blaster IR ישן יותר או חיבור Bluetooth. השלט רחוק למעשה לא מתחבר לנתב האלחוטי שלך. במקום זאת, ה- Roku יוצר רשת Wi-Fi חדשה אליה מתחבר השלט הרחוק, והשניים מתקשרים ברשת הקטנה שלהם.

תראה זאת כרשת Wi-Fi בשם DIRECT-roku - ### בטווח ה- Roku. לא תתחבר אם תנסה כי לא יהיה לך מפתח האבטחה. מפתח השלטון מנוהל באופן אוטומטי בין השלט הרחוק לרוקו.

זה נותן למכשירים דרך קלה לתקשר זה עם זה באמצעות פרוטוקולי Wi-Fi סטנדרטיים. אתה לא צריך לעבור שום הליכי הגדרה לא מסודרים. בשום שלב אינך צריך להזין את משפט הסיסמה שלך ל- Wi-Fi לשלט רחוק, מכיוון שתהליך החיבור מתרחש באופן אוטומטי.

שימושים אחרים עבור Wi-FI Direct

קשורים: הסברים על תקני תצוגה אלחוטיים: AirPlay, Miracast, WiDi, Chromecast ו- DLNA

תקן התצוגה האלחוטית של Miracast גם משתמש ב- Wi-Fi Direct, אם כי זה לא גורם לביטחון רב, מכיוון שנראה ש- Miracast כל כך לא תואם בין מכשירים שונים. ציוד היקפי, כגון עכברים ומקלדות, יכול לתקשר גם באמצעות Wi-Fi Direct. ניתן להשתמש ב- Wi-Fi Direct לחיבור מרחוק למדפסת אלחוטית מבלי לדרוש מהמדפסת להצטרף לרשת אלחוטית קיימת.

אנדרואיד כוללת גם תמיכה מובנית ב- Wi-Fi Direct, אם כי מעטים היישומים שמשתמשים בה עדיין.

מכשירים רבים כבר משתמשים ב- Wi-Fi עם מכשירי Wi-Fi מובנים. במקום לבנות חומרה שונה, כגון Bluetooth, Wi-Fi Direct מאפשר להם לתקשר באופן אלחוטי מבלי לדרוש חומרה מיוחדת נוספת. זה מוסיף פונקציונליות נוספת מבלי לדרוש חומרה שונה.

איך זה עובד

Wi-Fi Direct משתמש במספר סטנדרטים כדי למלא את תפקידיו:

  • Wi-Fi : Wi-Fi Direct משתמש באותה טכנולוגיית Wi-Fi שבה משתמשים מכשירים תומכי Wi-Fi כדי לתקשר עם נתבים אלחוטיים. מכשיר Wi-Fi Direct יכול למעשה לתפקד כנקודת גישה, והתקנים אחרים התומכים ב- Wi-Fi יכולים להתחבר ישירות אליו. זה אפשרי כבר ברשת אד-הוק, אך Wi-Fi Direct מרחיב תכונה זו באמצעות תכונות התקנה וגילוי קלות.
  • גילוי מכשיר ושירות Wi-Fi ישיר : פרוטוקול זה נותן למכשירי Wi-Fi Direct דרך לגלות אחד את השני ואת השירותים שהם תומכים בהם לפני ההתחברות. לדוגמה. מכשיר Wi-Fi Direct יכול היה לראות את כל המכשירים התואמים באזור ואז לצמצם את הרשימה למכשירים בלבד המאפשרים הדפסה לפני הצגת רשימה של מדפסות התומכות ב- Wi-Fi Direct.

קשורים: הגדרת Wi-Fi Protected (WPS) אינה בטוחה: הנה הסיבה שאתה צריך להשבית אותה

  • הגדרת Wi-Fi Protected : כאשר שני מכשירים מתחברים זה לזה, הם מתחברים אוטומטית באמצעות Wi-Fi Protected Setup, או WPS. אנחנו רק יכולים לקוות שיצרני מכשירים ישתמשו בשיטת חיבור מאובטחת עבור חיבור WPS זה ולא בשיטת ה- PIN האיכותית של WPS.
  • WPA2 : מכשירי Wi-Fi Direct משתמשים בהצפנת WPA2, שהיא הדרך הבטוחה ביותר להצפנת Wi-Fi.

Wi-Fi Direct יכול להתייחס גם ל- Wi-Fi peer-to-peer או Wi-Fi P2P, מכיוון שהוא פועל במצב peer-to-peer. מכשירי Wi-Fi Direct מתחברים ישירות אחד לשני ולא דרך נתב אלחוטי.

בשביל מה בעצם אתה יכול להשתמש בזה?

אבל בשביל מה אתה יכול להשתמש ב- Wi-Fi Direct כרגע? ובכן, אם מכשיר וציוד היקפי שלו מיועדים להשתמש ב- Wi-Fi Direct, הם ישתמשו ב- Wi-Fi Direct מבלי שתצטרך לחשוב על זה. ה- Roku 3 עושה זאת, כפי שהזכרנו לעיל.

Wi-Fi Direct אומנם תיאורטית אמור להיות תקן המאפשר לסוגים רבים של מכשירים התומכים בתקן Wi-Fi Direct לתקשר ביניהם, אך זה עדיין לא ממש קרה.

לדוגמה, ייתכן שיש לך שני מחשבים ניידים חדשים, כל אחד מהם מפורסם כתומך ב- Wi-Fi Direct. אתה יכול להניח שתהיה דרך להגדיר שיתוף קבצים קל ביניהם באמצעות Wi-Fi Direct, אבל אתה טועה כרגע. אין גם דרך קלה לחבר סמארטפון אנדרואיד למחשב נייד של Windows ולמעשה לעשות הרבה עדיין. לעת עתה, Wi-Fi Direct אינו תכונה שעליך באמת לעסוק בה. בעתיד זה עשוי להפוך לסטנדרט שימושי יותר.

Wi-Fi Direct הוא תכונה מבטיחה שכבר פועלת בעולם האמיתי. עם זאת, יש לה דרך ארוכה לפני שזה בעצם תקן אינטראקטיבי שאנשים נורמליים יכולים לסמוך עליהם. נכון לעכשיו, זוהי פשוט דרך למוצרים שתוכננו במיוחד לתקשר זה עם זה. עבור מכשירים שדורשים פחות כוח, Bluetooth Low Energy יהיה מעולה - אך ל- Wi-Fi Direct יש סיכוי לחימה נגד התקני Bluetooth בעלי הספק גבוה יותר.

קרדיט תמונה: miniyo73 בפליקר