5 דרכים לנסות ולהתקין את אובונטו במחשב שלך

רוצה לנסות את אובונטו, אך לא בטוח מאיפה להתחיל? יש הרבה דרכים לנסות את אובונטו - אתה יכול אפילו להתקין אותו ב- Windows ולהסיר אותו מלוח הבקרה שלך אם אתה לא אוהב את זה.

ניתן לאתחל את אובונטו מכונן USB או CD ולהשתמש בו ללא התקנה, להתקין אותו תחת Windows ללא צורך במחיצה, להריץ אותו בחלון על שולחן העבודה של Windows, או להתקין אותו לצד Windows במחשב שלך.

אתחול מכונן USB או תקליטור חי

אחת הדרכים הקלות ביותר להתחיל עם אובונטו היא על ידי יצירת כונן USB או CD חי. לאחר שתציב את אובונטו על הכונן, תוכל להכניס את מקל ה- USB, התקליטור או ה- DVD שלך לכל מחשב שתיתקל בו ולהפעיל מחדש את המחשב. המחשב יאתחל מהמדיה הנשלפת שסיפקת ותוכל להשתמש באובונטו מבלי לבצע שינויים בכונן הקשיח של המחשב.

כדי ליצור כונן USB או תקליטור אובונטו, הורד את תמונת הדיסק של אובונטו האחרונה מאתר אובונטו. השתמש ב- Rufus כדי לשים את אובונטו בכונן הבזק מסוג ה- USB שלך או לצרוב את תמונת ה- ISO שהורדת לתקליטור. (ב- Windows 7, אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על קובץ ISO ולבחור צריבת תמונת דיסק כדי לצרוב את קובץ ה- ISO מבלי להתקין תוכנה אחרת).

הפעל מחדש את המחשב מהתקשורת הנשלפת שסיפקת ובחר באפשרות נסה את אובונטו.

התקן את אובונטו ב- Windows עם Wubi

באופן מסורתי, התקנת לינוקס בכונן הקשיח הייתה מרתיעה עבור משתמשים חדשים. זה כולל שינוי גודל של מחיצות קיימות כדי לפנות מקום למערכת ההפעלה החדשה של לינוקס. אם תחליט שאתה לא רוצה לינוקס מאוחר יותר, תצטרך למחוק את המחיצות החדשות, לשנות את גודל המחיצות הישנות שלך כדי לתבוע מחדש את השטח ולתקן את מטען האתחול של Windows.

אם אתה רק רוצה לנסות את אובונטו, יש דרך טובה יותר. אתה יכול להתקין את אובונטו ב- Windows באמצעות Wubi, מתקין Windows עבור שולחן העבודה של אובונטו. Wubi פועל כמו כל מתקין יישומים אחר ומתקין את אובונטו לקובץ במחיצת Windows שלך. כאשר אתה מאתחל מחדש את המחשב שלך, תהיה לך אפשרות לבצע אתחול לאובונטו או Windows. כאשר אתה מתחיל לאובונטו, אובונטו תפעל כאילו היא הותקנה כרגיל בכונן הקשיח שלך, אם כי היא אכן תשתמש בקובץ במחיצת Windows שלך כדיסק שלה. החשוב מכל, אם אתה מחליט שאתה לא אוהב את אובונטו, אתה יכול להסיר את ההתקנה מלוח הבקרה של Windows. אין צורך להתעסק עם מחיצות.

זה יביא לעונש ביצועים בעת כתיבה או קריאה מהדיסק הקשיח, עם זאת. אם ברצונך להשתמש באובונטו לטווח ארוך עם ביצועים מרביים, עליך להתקין אותו במחשב שלך בתצורה של אתחול כפול (ראה להלן).

הפעל את אובונטו במכונה וירטואלית

כמו מערכות הפעלה אחרות, ניתן להריץ את אובונטו במכונה וירטואלית במחשב שלך. המכונה הווירטואלית מריצה את אובונטו בחלון בשולחן העבודה הקיים של Windows או Mac. תוכל לנסות את לינוקס אפילו בלי להפעיל מחדש את המחשב שלך, אם כי מכונות וירטואליות איטיות יותר מאשר הפעלת מערכת ההפעלה במחשב עצמו. במיוחד, אפקטים תלת-ממדיים של שולחן העבודה של אובונטו לא יתפקדו טוב במיוחד במכונה וירטואלית, בעוד שהם אמורים לבצע בצורה חלקה ברוב המחשבים.

כדי ליצור מכונה וירטואלית של אובונטו, הורד והתקן את VirtualBox. צור מכונה וירטואלית חדשה, בחר במערכת ההפעלה אובונטו וספק את קובץ ה- ISO שהורדת מאתר אובונטו כשתתבקש. עברו על תהליך ההתקנה במכונה הווירטואלית כאילו התקנתם את אובונטו במחשב אמיתי.

אתחול כפול של אובונטו

אם אתה רוצה להשתמש בלינוקס, אך עדיין רוצה להשאיר את Windows מותקן במחשב שלך, אתה יכול להתקין את אובונטו בתצורה של אתחול כפול. פשוט הנח את מתקין אובונטו על כונן USB, CD או DVD באותה שיטה כאמור לעיל. ברגע שיש לך, הפעל מחדש את המחשב ובחר באפשרות התקן את אובונטו במקום באפשרות נסה את אובונטו.

עברו על תהליך ההתקנה ובחרו באפשרות להתקין את אובונטו לצד Windows. תוכל לבחור את מערכת ההפעלה שבה ברצונך להשתמש בעת הפעלת המחשב. שלא כמו בשיטת Wubi, אין קנס לביצועי הדיסק מכיוון שאתה מתקין את אובונטו במחיצה משלה. עם זאת, הדבר הופך את אובונטו לקשה יותר להסרה - אינך יכול פשוט להסיר אותה מלוח הבקרה של Windows אם אינך רוצה להשתמש בה יותר.

החלף את Windows באובונטו

אם אתה מוכן להשאיר את Windows מאחור, תוכל ללכת עד הסוף ולהחליף את מערכת Windows המותקנת שלך באובונטו (או כל הפצה אחרת של לינוקס). לשם כך, התקן את אובונטו כרגיל אך בחר באפשרות החלף את Windows באובונטו . אפשרות זו אינה מיועדת לרוב המשתמשים: בדרך כלל זה רעיון טוב בהרבה לאתחל את אובונטו, רק למקרה שתזדקק למחיצת Windows למשהו אחר בעתיד.

אין יתרון אמיתי להחליף את Windows באובונטו במקום אתחול כפול, אלא שאתה יכול להחזיר לעצמו את שטח הדיסק הקשיח המשמש את Windows. מערכת אובונטו בתצורה של אתחול כפול מהירה באותה מידה כמו אובונטו שמחליפה את חלונות לחלוטין. אלא אם כן אתה בטוח לחלוטין שלעולם לא תרצה להשתמש ב- Windows שוב, עדיף לך לבצע אתחול כפול של אובונטו ולהשאיר לפחות מחיצת Windows קטנה.

בדרך כלל עדיף להתחיל באתחול של אובונטו מכונן USB או CD או התקנתו במחשב שלך באמצעות Wubi. לאחר מכן, אם אתה באמת אוהב את לינוקס וברצונך להבטיח ביצועים מרביים, תוכל לעבור לתצורה של אתחול כפול.

רוב העצות הללו חלות גם על הפצות לינוקס אחרות, אם כי לרוב הפצות לינוקס אין מתקינים מבוססי Windows משלהם כמו Wubi.