מה זה Adobe Creative Cloud, והאם כדאי?

Adobe Creative Cloud משלב את כל היישומים המובילים בתעשייה של אדובי בשירות אחד. גלה מה כולל מנוי, ומי צריך להשתמש בו.

כל תוכנית של אדובי, תחת שירות אחד

אם אתה עובד בעיצוב, מדיה, שיווק או צילום, סביר להניח שכבר השתמשת באחת או יותר מהתוכניות בחבילת התוכנה Adobe Creative. אפליקציות כמו Photoshop, Premiere ו- Lightroom הן תקן התעשייה של קריאייטיבים.

עם זאת, רישיונות התוכנה האישיים של אדובי היו בעבר יקרים מדי - במיוחד אם אתה פרילנסר או איש מקצוע עצמאי.

Creative Cloud (CC) היא דרכה של אדובי להנגיש מגוון רחב של תוכניותיה כשירות. במקום רכישה חד פעמית, אתה משלם דמי מנוי חודשיים. התשלום משתנה בהתאם למספר האפליקציות בהן אתה משתמש. CC כולל גם שירותים נוספים לשיפור תהליכי העבודה היצירתיים שלך, כגון אחסון בענן של 100 ג'יגה בייט, אתר פורטפוליו הניתן להתאמה אישית באמצעות Adobe Portfolio, וגישה לספריית הגופנים הנרחבת של אדובי.

האפשרויות והמחירים ליחידים הם:

  • כל היישומים ($ 52.99 לחודש / $ 599.88 לשנה): אתה מקבל גישה לכל מערך היישומים של Creative Cloud, כולל Premiere Pro, After Effects, Illustrator ו- Adobe XD.
  • תוכנית צילום ($ 9.99 לחודש / $ 119.88 לשנה): אפשרות זו מספקת לצלמים גישה ל- Lightroom, Photoshop ו- 20 GB של אחסון בענן. אתה יכול גם לבחור בתוכנית הכוללת אחסון בענן בנפח 1 TB תמורת 19.99 $ לחודש.
  • אפליקציות בודדות:  ניתן גם להירשם לכל אפליקציה בנפרד. תוכניות יישום יחיד נעות בין $ 4.99 ל- $ 20.99 לחודש, תלוי בתוכנה שתבחר. מנויים אלה כוללים גם 100 GB של אחסון בענן וגישה ל- Adobe Fonts.

תוכניות Creative Cloud בודדות הן הרבה מאוד אם אתה מקצוען יצירתי הנשען על תוכנית אחת או יותר של Adobe.

אם אתה בעל עסק שזקוק גם לתכונות כמו ניהול זרימת עבודה ועריכת וידאו משותפת, עיין בתוכניות העסקיות של אדובי.

מה כולל Adobe Creative Cloud?

בנוסף לתוכניות עריכת הווידאו והתמונות של אדובי שקיימות כבר עשרות שנים, אתה מקבל גישה גם לאפליקציות ושירותים חדשים למדי. זו יכולה להיות דרך נהדרת ללמוד מיומנויות חדשות.

להלן כמה מהשירותים החדשים יותר של אדובי שאולי אינך מכיר:

  • ניצוץ: יישומים אלה מאפשרים לך ליצור במהירות תוכן מבוסס אינטרנט הן בנייד והן באינטרנט. דף ניצוץ מאפשר לך ליצור דפי אינטרנט רספונסיביים. ניתן גם לייצר גרפיקה למדיה חברתית באמצעות Spark Post, או ליצור סיפורי וידאו קצרים באמצעות Spark Video.
  • Premiere Rush: אלטרנטיבה ל- Premiere Pro, תוכנית זו מיועדת ליוצרי תוכן מקוונים שרוצים לערוך סרטונים במהירות. הוא כולל ממשק יעיל עם פחות תכונות. ניתן לפתוח פרויקטים של Premiere Rush בפרמייר פרו לעריכה נוספת. אפליקציה ניידת משולבת כלולה גם כן.
  • XD:  כלי העיצוב של ממשק משתמש / חוויית משתמש (UI / UX) לאינטרנט ולנייד מיועד במיוחד לאלה שהשתמשו בעבר בפוטושופ ובאילוסטרייטור לעיצוב ממשקים.
  • תיק עבודות:  כלי זה מאפשר לך לבנות אתר מותאם אישית שיציג את עבודתך - במיוחד כל מה שיצרת עם חבילת התוכנה Adobe. זה נכלל ברוב תוכניות Adobe Creative Cloud.
  • גופנים:  מרבית התוכניות מספקות גישה לספריית הגופנים המקיפה של אדובי, התואמות לכל תוכנית בתוכנת CC.

אמנם לא סביר שאדם אחד יזדקק לכל שירות ב- Creative Cloud, אך נחמד לשמור על האפשרויות הפתוחות. באפשרותך להתקין או להסיר כל תוכנית Adobe בנפרד.

האם Adobe Creative Cloud שווה את זה?

יש מקרה שיקר יותר לשלם עבור מנוי לטווח ארוך, ולא לשלם עבור רישיון תוכנה קבוע. עם זאת, העדכונים העקביים, שירותי הענן והגישה לתכונות חדשות הופכים את Adobe Creative Cloud לתמורה נהדרת. תוכנית כל האפליקציות מצוינת עבור אנשי מקצוע יצירתיים ויוצרי תוכן, מכיוון שרובם משתמשים בשילוב כלשהו של תוכניות אלה.

אם אי פעם תחליף קריירה או שאינך זקוק עוד לאף אחת מהאפליקציות, תוכל פשוט לסיים את המנוי שלך. ישנן גם כמה חלופות משתלמות לחבילת Adobe שתרצה לבדוק.

תלמידים או מורים בעלי תעודות צריכים גם לבדוק את תמחור התלמידים של אדובי. תוכנית כל הגישה עולה 19.99 דולר לחודש בשנה הראשונה, ואז 29.99 דולר לשנייה ואילך. כדי להיות זכאי, כל מה שאתה צריך הוא כתובת דוא"ל באוניברסיטה או מסמך שמוכיח את השתייכותך המוסדית.

אדובי מציעה גם ניסיון בחינם של CC, כך שתוכלו לנסות את השירות לפני שאתם רשומים.

קשורים: האלטרנטיבות הטובות והזולות יותר לפוטושופ