כיצד להגן על חוברות עבודה, דפי עבודה ותאים מפני עריכה ב- Microsoft Excel

עבדת קשה על הגיליון האלקטרוני שלך. אתה לא רוצה שאף אחד יתעסק בזה. למרבה המזל, Excel מספק כלים די טובים למניעת אנשים לערוך חלקים שונים של חוברת עבודה.

ההגנה ב- Excel מבוססת על סיסמה וקורה בשלוש רמות שונות.

  • חוברת עבודה: יש לך כמה אפשרויות להגנה על חוברת עבודה. אתה יכול להצפין אותו באמצעות סיסמה כדי להגביל מי יכול אפילו לפתוח אותו. תוכל להפוך את הקובץ לפתוח כקריאה בלבד כברירת מחדל, כך שאנשים יצטרכו לבחור לערוך אותו. ואתה מגן על המבנה של חוברת העבודה כך שכל אחד יכול לפתוח אותה, אך הוא זקוק לסיסמה כדי לסדר מחדש, לשנות שם, למחוק או ליצור גליונות עבודה חדשים.
  • גליון עבודה: אתה יכול להגן על הנתונים בגליונות עבודה בודדים מפני שינוי.
  • תא: ניתן גם להגן על שינוי בתאים ספציפיים בגליון העבודה. מבחינה טכנית שיטה זו כוללת הגנה על גליון עבודה ואז מתן אפשרות לתאים מסוימים להיות פטורים מההגנה הזו.

אתה יכול אפילו לשלב את ההגנה על אותם רמות שונות להשפעות שונות.

הגן על חוברת עבודה שלמה מפני עריכה

יש לך שלוש אפשרויות בכל הנוגע להגנה על חוברת עבודה שלמה של Excel: הצפן את חוברת העבודה עם סיסמה, הפוך את חוברת העבודה לקריאה בלבד או הגן רק על המבנה של חוברת העבודה.

הצפן חוברת עבודה עם סיסמה

להגנה הטובה ביותר, תוכל להצפין את הקובץ באמצעות סיסמה. בכל פעם שמישהו מנסה לפתוח את המסמך, Excel מבקש מהם קודם סיסמה.

כדי להגדיר אותו, פתח את קובץ ה- Excel שלך ועבור לתפריט File. תראה את הקטגוריה "מידע" כברירת מחדל. לחץ על הלחצן "הגן על חוברת עבודה" ואז בחר "הצפן באמצעות סיסמה" מהתפריט הנפתח.

בחלון הצפנת מסמך שנפתח, הקלד את הסיסמה שלך ואז לחץ על "אישור".

הערה:  שימו לב לאזהרה בחלון זה. Excel אינו מספק שום דרך לשחזר סיסמה שנשכחה, ​​לכן וודא שאתה משתמש בכזו שתזכור.

הקלד את הסיסמה שלך שוב כדי לאשר ואז לחץ על "אישור".

תוחזר לגיליון ה- Excel שלך. אך לאחר שתסגור אותו, בפעם הבאה שתפתח אותו, Excel יבקש ממך להזין את הסיסמה.

אם אי פעם תרצה להסיר את הגנת הסיסמה מהקובץ, פתח אותה (מה שכמובן מחייב אותך לספק את הסיסמה הנוכחית), ואז עקוב אחר אותם השלבים שבהם השתמשת להקצאת הסיסמה. רק הפעם, הפוך את שדה הסיסמה ריק ואז לחץ על "אישור".

הכינו חוברת עבודה לקריאה בלבד

הפיכת חוברת עבודה לקריאה בלבד היא סופר פשוטה. זה לא מציע שום הגנה אמיתית מכיוון שמי שפותח את הקובץ יכול לאפשר עריכה, אך הוא יכול לשמש כהצעה להקפיד על עריכת הקובץ.

כדי להגדיר אותו, פתח את קובץ ה- Excel שלך ועבור לתפריט File. תראה את הקטגוריה "מידע" כברירת מחדל. לחץ על הלחצן "הגן על חוברת עבודה" ואז בחר "הצפן באמצעות סיסמה" מהתפריט הנפתח.

כעת, בכל פעם שמישהו (כולל אתה) פותח את הקובץ, הוא מקבל אזהרה לפיה מחבר הקובץ מעדיף שיפתח אותו כקריאה בלבד, אלא אם כן יהיה עליו לבצע שינויים.

כדי להסיר את הגדרת הקריאה בלבד, חזור חזרה לתפריט קובץ, לחץ שוב על כפתור "הגן על חוברת עבודה" והפעל את ההגדרה "פתח תמיד קריאה בלבד".

הגן על מבנה חוברת העבודה

הדרך הסופית בה אתה יכול להוסיף הגנה ברמת חוברת העבודה היא על ידי הגנה על מבנה חוברת העבודה. סוג זה של הגנה מונע מאנשים שאין להם את הסיסמה לבצע שינויים ברמת חוברת העבודה, מה שאומר שהם לא יוכלו להוסיף, להסיר, לשנות שם או להזיז גליונות עבודה.

כדי להגדיר אותו, פתח את קובץ ה- Excel שלך ועבור לתפריט File. תראה את הקטגוריה "מידע" כברירת מחדל. לחץ על הלחצן "הגן על חוברת עבודה" ואז בחר "הצפן באמצעות סיסמה" מהתפריט הנפתח.

הקלד את הסיסמה שלך ולחץ על "אישור".

אשר את הסיסמה שלך ולחץ על "אישור".

כל אחד עדיין יכול לפתוח את המסמך (בהנחה שגם לא הצפנת את חוברת העבודה עם סיסמה), אך לא תהיה להם גישה לפקודות המבניות.

אם מישהו יודע את הסיסמה, הוא יכול לקבל גישה לפקודות אלה על ידי מעבר ללשונית "סקירה" ולחיצה על כפתור "הגן על חוברת עבודה".

לאחר מכן הם יכולים להזין את הסיסמה.

והפקודות המבניות הופכות לזמינות.

חשוב להבין, עם זאת, שפעולה זו מסירה את ההגנה על מבנה חוברת העבודה מהמסמך. כדי להחזיר אותו מחדש, עליך לחזור לתפריט הקובץ ולהגן שוב על חוברת העבודה.

הגן על גליון עבודה מפני עריכה

אתה יכול גם להגן על גליונות עבודה בודדים מפני עריכה. כשאתה מגן על גליון עבודה, Excel נועל את כל התאים מפני עריכה. ההגנה על גליון העבודה פירושה שאף אחד לא יכול לערוך, לעצב מחדש או למחוק את התוכן.

לחץ על הכרטיסייה "סקירה" ברצועת Excel הראשית.

לחץ על "הגן גיליון".

הזן את הסיסמה שבה תרצה להשתמש כדי לבטל את נעילת הגיליון בעתיד.

בחר את ההרשאות שתרצה למשתמשים לגליון העבודה לאחר נעילה. לדוגמה, ייתכן שתרצה לאפשר לאנשים לעצב שורות ועמודות, אך לא למחוק אותן.

לחץ על "אישור" בסיום בחירת ההרשאות.

הזן מחדש את הסיסמה שביצעת כדי לאשר שאתה זוכר אותה ואז לחץ על "אישור".

אם עליך להסיר הגנה זו, עבור לכרטיסייה "סקירה" ולחץ על הלחצן "בטל הגנה על הגיליון".

הקלד את הסיסמה שלך ואז לחץ על "אישור".

הגיליון שלך אינו מוגן כעת. שים לב שההגנה הוסרה לחלוטין ושתצטרך להגן על הסדין שוב אם תרצה.

הגן על תאים ספציפיים מפני עריכה

לפעמים, ייתכן שתרצה להגן על תאים ספציפיים מפני עריכה ב- Microsoft Excel. לדוגמה, ייתכן שיש לך נוסחה חשובה או הוראות שברצונך לשמור על בטיחותן. תהיה הסיבה אשר תהיה, תוכלו לנעול בקלות רק תאים מסוימים ב- Microsoft Excel.

התחל בבחירת התאים שאינך רוצה להינעל. זה אולי נראה לא אינטואיטיבי, אבל היי, זה משרד בשבילך.

כעת לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התאים שנבחרו ובחר בפקודה "עיצוב תאים".

בחלון עיצוב תאים, עבור ללשונית "הגנה".

בטל את הסימון של תיבת הסימון "נעול".

ואז לחץ על "אישור".

כעת, לאחר שבחרת את התאים שעבורם תרצה לערוך, תוכל לנעול את שאר גליון העבודה על ידי ביצוע ההוראות בסעיף הקודם.

שים לב שאתה יכול לנעול גליון עבודה תחילה ואז לבחור את התאים שברצונך לבטל את הנעילה, אך Excel יכול להיות מעט רעוע בנושא. שיטה זו לבחירת התאים שברצונך להישאר נעולים ואז לנעול את הגיליון עובדת טוב יותר.