כיצד להעביר רישיון Windows 10 למחשב אחר

אם אי פעם בנית מחשב ורכשת רישיון Windows, סביר להניח שאתה לא רוצה לקנות רישיון נוסף עבור הבא שלך. באמצעות  slmgrהפקודה ניתן לבטל את המחשב הישן שלך ולהפעיל מחשב חדש.

השבת את המחשב הישן במקום לקנות רישיון חדש

רישיונות חלונות יקרים. במחיר של 100 עד 200 דולר, מפתח מוצר רשמי של מיקרוסופט עולה בערך כמו כונן מצב מוצק 1 TB, 16 GB של זיכרון RAM או לוח אם. וזה לא רעיון טוב לקנות מפתחות זולים מאתרים רישומים. כך שתשלום עבור רישיון אחר כאשר ברצונך לפרוק מחשב ישן לטובת מחשב חדש אינו אופציה נהדרת. החדשות הטובות הן שאפשר להשבית מחשב שאינך מתכוון עוד להשתמש בו, ואז להעביר את הרישיון למחשב חדש.

הפקודה slmgr הופכת את זה לפשוט למדי, אך כדאי לזכור כמה מגבלות. זה לא יעבוד עבור מפתחות OEM, שהם מפתחות שהגיעו עם מחשב שקנית בחנות. היצרנים מטמיעים את המפתחות הללו לחומרה שעליה מקורם, והעברתם למכשירים חדשים לא תפעל. ובעוד שהוא   slmgrיכול לבטל כל מפתח קמעונאי (מפתח שרכשתם בנפרד), הוא יפעיל רק מפתח שתואם למערכת ההפעלה המותקנת.

מקשי Windows 7 ו- 8 עדיין יפעילו את Windows 10, אך רק באמצעות תהליך ההפעלה הסטנדרטי ולא דרך slmgr. אם תזין מקש "Pro" בהתקנת "Home", גם זה ייכשל עם   slmgr. כדי לשמור על דברים פשוטים ככל האפשר, העבר מפתח Windows 10 Home למכשיר Windows 10 Home ומפתח Windows 10 Pro למכשיר Windows 10 Pro. אחרת, תצטרך לנקוט בצעדים נוספים.

כיצד להשבית את המחשב הישן שלך

לפני שתתחיל, ודא ששמור את מפתח Windows שלך איפשהו. אם יש לכם קופסת מוצרים או קבלה דיגיטלית, קחו אותה משם. אחרת, ישנן כמה דרכים בהן תוכל לשחזר את מפתח המוצר מהמחשב הישן שלך, כולל שימוש ב- Produkey של Nirsoft.

כדי להשבית את המחשב הישן שלך, יהיה עליך לפתוח שורת פקודה מוגבהת. לא צריך חשבון מנהל. יהיה עליכם ללחוץ על כפתור ההתחלה ולהקליד "cmd" (ללא מרכאות) בתיבת החיפוש. לאחר מכן לחץ על האפשרות "הפעל כמנהל" מימין.

בשורת הפקודה שמופיעה, הפעל את הפקודה הבאה ואז הפעל מחדש את המחשב:

slmgr.vbs / upk

אם אתה מתכנן למכור את המכונה או למסור אותה, ייתכן שתרצה למחוק את המפתח גם מהרישום. אין צורך בהחלט להשבית, אך מומלץ להגן על המפתח שלך.

הקלד את הדברים הבאים בשורת הפקודה:

slmgr.vbs / cpky

אם הפקודות יצליחו, המחשב הישן שלך יושבת. אתה עדיין יכול להשתמש ב- Windows, אך לא יתייחס אליו כעותק אמיתי של Windows, ותכונות מסוימות לא יעבדו - כמו התאמה אישית של שולחן העבודה. אתה תהיה באותו מצב כמו התקנת Windows ללא מפתח מוצר. אם ברצונך להפעיל את Windows, תוכל לרכוש מפתח חדש ולהיכנס אליו, או לקנות אותו מחנות Windows.

כיצד להפעיל מחשב חדש

כדי להפעיל באמצעות   slmgr, פתח שורת פקודה מוגבהת והפעל את הפקודה הבאה:

slmgr.vbs / ipk ##### - ##### - ##### - ##### - #####

פשוט החלף את ה- ##### - ##### - ##### - ##### - ##### במפתח שלך.

אם תנסה להשתמש במקש שעדיין לא הושבת ממחשב קודם, נראה שהוא עשוי לעבוד בהתחלה. אך בסופו של דבר ההפעלה תיכשל ותקבל הודעות "לא אמיתיות" ו"חידשו את המחשב האישי ".

שוב, זה יעבוד רק אם המפתח תואם בדיוק למערכת ההפעלה שבה אתה משתמש. אם יש לך מפתח Windows 10 Pro, אך Windows 10 Home מותקן, פשוט תיתקל בשגיאה לגבי Windows שאינו ליבות.

ואם תנסה להשתמש במפתח גרסה קודם, כגון Windows 7 או 10, תקבל שגיאת מפתח לא חוקית.

הדבר הטוב ביותר לעשות במקרים אלה הוא לפתוח הגדרות, לחץ על האפשרות "הפעל את Windows" ואז הזן את המפתח שלך באופן ידני.

שים לב שאם אתה משתמש במקש Pro וכדי להפעיל עותק מותקן של Windows 10 Home, באמצעות שיטה זו ישודרג ל- Pro באופן אוטומטי.

זכור כי אתה יכול להשתמש רק במקשי Windows עם התקנה אחת בכל פעם ולתכנן מראש. אם אתה רוצה לשמור על המכונה הישנה שלך בזמן שאתה בונה חדשה, תזדקק לרישיון Windows שני. אבל אם התוכנית היא לפרוק, אז חסוך קצת כסף והעביר את הרישיון הקיים שלך.