כיצד להציג את יומן המערכת ב- Mac

ה- Mac שלך שומר יומני מערכת שיכולים לעזור באבחון ופתרון בעיות ב- MacOS וביישומים המותקנים שלך. יומנים אלה מאוחסנים כקבצי יומן בטקסט רגיל בכונן המערכת של ה- Mac שלך, ו- macOS כוללת גם אפליקציה לצפייה בהם.

הצג יומני מערכת באפליקציית המסוף

כדי להציג את יומני מערכת ה- Mac שלך, הפעל את אפליקציית Console. אתה יכול להפעיל אותו באמצעות חיפוש זרקור על ידי לחיצה על Command + Space, הקלדת "Console" ואז לחיצה על Enter. תוכלו למצוא אותו גם ב- Finder> יישומים> כלי עזר> קונסולה.

אפליקציית Console, הידועה גם בשם Console.app, היא כמו מציג אירועים של Windows עבור Mac.

כברירת מחדל, תראה רשימה של הודעות קונסולה מה- Mac הנוכחי שלך. אתה יכול ללחוץ על "שגיאות ותקלות" בסרגל הכלים כדי לראות רק הודעות שגיאה, אם תרצה בכך. תוכל גם להשתמש בתיבת החיפוש כדי לחפש סוג של הודעת שגיאה שברצונך לראות.

יומנים נוספים זמינים תחת דוחות. כדי לראות יומני קריסה והקפאה של יישומים, לחץ על "דוחות מערכת" עבור יישומי מערכת או על "דוחות משתמשים" עבור יישומי משתמשים. תראה מגוון יומני עם סיומות קבצים כמו .crash, .diag ו- .spin. לחץ עליהם כדי להציג אותם בחלונית המידע.

אם אתה זקוק למידע נוסף על מדוע יישום קורס במערכת שלך, ייתכן שתוכל למצוא אותו כאן. מפתח יישום עשוי להזדקק למידע זה כדי לתקן קריסה המתרחשת גם ב- Mac שלך.

כדי להציג את קובץ יומן המערכת, לחץ על "system.log". לדפדוף ביומנים שונים הספציפיים ליישום, עיין בתיקיות האחרות כאן. "~ ספריה / יומנים" היא תיקיית יומן היישומים הספציפית למשתמש של חשבון ה- Mac הנוכחי שלך, "/ ספריה / יומנים" היא תיקיית יומן היישומים הכוללת במערכת, ו" / var / log "מכיל בדרך כלל יומנים עבור שירותי מערכת ברמה נמוכה . סרגל החיפוש פועל גם לסינון קבצי יומן אלה.

כדי להציג יומני חשבון משתמש אחר ב- Mac הממוקמים תחת "דוחות משתמשים" או "~ / ספרייה / יומנים", יהיה עליכם להיכנס כאותו משתמש ואז לפתוח את אפליקציית המסוף.

אתה יכול להעתיק נתונים מיומני המערכת שלך לקובץ טקסט, אם אתה צריך לייצא אותם כדי לשתף אותם עם מישהו אחר למטרות פתרון בעיות. ראשית לחץ על ערוך> בחר הכל כדי לבחור את כל ההודעות במסך הנוכחי. לאחר מכן לחץ על ערוך> העתק כדי להעתיק אותם ללוח שלך.

לאחר מכן, פתח את היישום TextEdit - למשל, על ידי לחיצה על Command + Space, הקלדת "TextEdit" ולחיצה על "Enter". צור מסמך חדש ולאחר מכן בחר עריכה> הדבק כדי להדביק את ההודעות בקובץ הטקסט. לחץ על קובץ> שמור כדי לשמור את קובץ הטקסט לאחר מכן.

מצא קבצי יומן בדיסק

יומנים אלה הם קבצי טקסט רגיל שתוכלו למצוא גם בדיסק המקומי של ה- Mac. זה אומר שאתה יכול לגלוש אליהם ב- Finder או דרך הטרמינל, לפתוח אותם ביישומים אחרים, להשתמש איתם בכלי שורת פקודה ולגבות את הקבצים.

כדי למצוא קבצי יומן אלה, חפש במיקומים הבאים:

  • תיקיית יומן המערכת : / var / log
  • יומן מערכת : /var/log/system.log
  • נתוני מק אנליטיקס : / var / log / DiagnosticMessages
  • יומני יישומי מערכת : / ספריה / יומנים
  • דוחות מערכת : / Library / Logs / DiagnosticReports
  • יומני יישומי משתמש : ~ / ספריה / יומנים (במילים אחרות, / משתמשים / שם / ספריה / יומנים)
  • דוחות משתמשים : ~ / Library / Logs / DiagnosticReports (במילים אחרות, / משתמשים / NAME / Library / Logs / DiagnosticReports)

אם אי פעם תצטרך לזכור היכן למצוא אחת מהתיקיות האלה, תוכל לפתוח את אפליקציית ה- Console (בכתובת /Applications/Utilities/Console.app), Ctrl + לחץ או לחץ לחיצה ימנית על אחד מהיומנים או התיקיות בסרגל הצדדי, בחר "חשף במאתר" כדי להציג את מיקומו בדיסק.