מאסטר VLC עם מקשי קיצור מקשים אלה 23+

קיצורי מקשים הם דרך מכריעה לעשות כמעט כל דבר במחשב שלך מהר יותר, בין אם זה גלישה באינטרנט, עבודה עם טקסט או סתם לעקוף את שולחן העבודה שלך. בין התכונות השימושיות האחרות שלה, VLC ארוז בקיצורי מקשים.

אלה שימושיים במיוחד כאשר יש לך VLC במצב מסך מלא. אולי אתה משתמש ב- VLC להפעלת סרטונים מרחוק - אתה יכול להפוך מקלדת אלחוטית לשלט רחוק מאולתר.

קיצורי דרך חיוניים להפעלה

קשורים: 10 תכונות שימושיות המסתתרות ב- VLC, סכין הצבא השוויצרי של נגני המדיה

להלן מקשי קיצור המקשים הנפוצים ביותר והשימושיים ביותר שאתה צריך לדעת. זכור שאלה ניתנים להתאמה אישית, כך שאם נראה שהם לא עובדים, כנראה ששינית את הגדרות קיצור המקשים במערכת שלך.

מרחב : הפעל / השהה. זו הדרך הקלה ביותר להשהות סרטון בזמן שהוא מופעל, או לחדש סרטון שהושהה. קיצור דרך זה פועל גם בנגני וידאו רבים אחרים - למשל ביוטיוב.

F : החלף מצב מסך מלא. אם VLC נמצא במצב מסך מלא, אתה יכול ללחוץ שוב על F או פשוט ללחוץ על Esc כדי לחזור למצב חלון. אתה יכול גם ללחוץ פעמיים על חלון ההפעלה של VLC כדי להיכנס או לצאת ממצב מסך מלא.

N : הרצועה הבאה בפלייליסט

P : רצועה קודמת בפלייליסט

Ctrl + חץ למעלה או למטה : הגדל או להקטין את עוצמת הקול. זה ישנה את מחוון עוצמת הקול של VLC, לא את עוצמת הקול הכוללת של המערכת. ניתן גם להגדיל או להקטין את עוצמת הקול על ידי גלגול גלגל הגלילה של העכבר למעלה או למטה.

M : אילם.

T : מציג את הזמן שנותר בקובץ המדיה ואת הזמן שחלף. מידע זה יופיע רק לשנייה או שתיים. כשאתה צופה בסרטון במצב מסך מלא, זו דרך מהירה לראות כמה זמן נשאר לך בסרטון.

דלג קדימה או אחורה

ל- VLC מספר שילובי מקשים שונים המאפשרים לך "לקפוץ" קדימה או אחורה בקובץ מבלי להזדקק לסמן העכבר. השתמש במקשים אלה כדי להריץ אחורה או קדימה במהירות, בין אם אתה צריך לשמוע משהו שוב או לדלג קדימה.

Shift + חץ שמאלה או ימינה : קפצו 3 שניות אחורה או קדימה

Alt + חץ שמאלה או ימינה : קפיצה 10 שניות אחורה או קדימה

Ctrl + חץ שמאלה או ימינה : קפצו דקה אחת אחורה או קדימה

Ctrl + Alt + חץ שמאלה או ימינה : קפצו 5 דקות אחורה או קדימה

Ctrl + T : עבור לשעה מסוימת בקובץ. אתה יכול להקליד את השעה באמצעות מקשי המספרים שלך ולחץ על Enter כדי לעבור לשם מבלי להשתמש בעכבר.

שלוט במהירות ההפעלה

VLC מציע גם מהירות הפעלה משתנה, כך שתוכל להפעיל אודיו או וידאו להפעלה איטית או מהירה יותר. זה יכול להיות נוח כשאתה מנסה לעבור הרצאה, פודקאסט או ספר שמע ורוצה להאיץ את העניינים.

[ או - : הפחת את מהירות ההפעלה. [ מקטין אותו בפחות, ו - מקטין אותו בפחות .

] : הגדל את מהירות ההפעלה

= : חזור למהירות ההפעלה המוגדרת כברירת מחדל

בחר כתוביות ומסלולי שמע

לחלק מקבצי הווידאו כתוביות נלוות, ולחלקם רצועות שמע שונות - למשל, שפות שונות או רצועות פרשנות. אתה לא צריך להעלות את התפריט של VLC כדי לעבור בין אלה.

V : מפעיל או מכבה כתוביות

B : לעבור בין רצועות שמע זמינות. תראה את שם רצועת האודיו מופיע כשכבת-על כשתעבור אליו.

התאם אישית את מקשי הקיצור שלך

כל מקשי הקיצור הללו ניתנים להתאמה אישית מלאה. כדי להתאים אישית את מקשי הקיצור שלך, לחץ על כלים> העדפות ב- VLC. בחר בסמל מקשי הקיצור בתצוגת העדפות פשוטות. תוכל למצוא אפשרויות אלה גם תחת ממשק> הגדרות מקשי קיצור בתצוגת כל ההעדפות. לתצוגת הכל יש כמה אפשרויות נוספות - לדוגמה, היא מאפשרת לך לשנות את כמות השניות שילובי המקשים "קפיצה קדימה" ו"קפיצה אחורה "מדלגים קדימה או קדימה. לחץ פעמיים על שדה מקש קיצור להגדרת מקש קיצור חדש.

תוכלו למצוא כאן הרבה אפשרויות, כולל "מפתח בוס" שאינו מוגדר כברירת מחדל. הגדר את מפתח הבוס שלך ותוכל לגרום ל- VLC להסתיר את עצמו באופן אוטומטי במגש המערכת בלחיצת מקש אחת. "מקשי הבוס" נקראים כך מכיוון שאתה לוחץ עליהם כאשר הבוס שלך בא לבדוק אותך כדי שתוכל להעמיד פנים שאתה באמת עובד.

יש גם אפשרות לשלוט במה שעושה גלגל העכבר - אם אפשרות בקרת עוצמת הקול המוגדרת כברירת מחדל לא עובדת עבורך, תוכל לדלג על גלגל העכבר קדימה או קדימה בקובץ המדיה הנוכחי, או להורות ל- VLC להתעלם מגלגל העכבר אם אתה פשוט מוצא את עצמך מתנגש בטעות.

הגדר מקשי קיצור גלובליים

כל מקשי הקיצור כאן עובדים רק כאשר חלון VLC נמצא בפוקוס. עם זאת, ל- VLC יש גם את היכולת ליצור "מקשי קיצור גלובליים" שעובדים ולא משנה באיזו תוכנית נראה לך. אלה שימושיים ביותר אם אתה משתמש ב- VLC כנגן רקע או נגן שמע - אתה יכול להגדיר מקשי הפעלה / השהיה, המסלול הבא והמסלול הקודם כדי לשלוט בהפעלה של VLC תוך שימוש ביישומים אחרים. אך כל אחת מפעולות המקש הקיצור של VLC עשויה להפוך למקשי קיצור גלובליים.

לחץ פעמיים על שדה מקש הקיצור הגלובלי משמאל לכל פעולת מקש קיצור להגדרת מקש קיצור גלובלי חדש. אם למקלדת שלך יש מקשי מדיה לפעולות כמו הפעלה / השהיה, הם מהווים מקשי קיצור גלובליים נהדרים.

אלה לא כל מקשי הקיצור של VLC. תמצא רשימה מלאה בחלונית ההעדפות שלה ותוכל לראות מקשי קיצור המשויכים לרבים מהפעולות רק על ידי פתיחת התפריטים Media, Tools או View של VLC. מה שלא תרצו לעשות עם VLC, כנראה שתוכלו לעשות זאת באמצעות קיצור מקשים.

קרדיט תמונה: מטרד דיגיטלי בפליקר