כיצד לעטוף טקסט סביב תמונות ב- Google Docs

אם אתה רוצה להכניס תמונה או אובייקט למסמך, זה פשוט יחסית. עם זאת, מיצוב והובלתם להישאר היכן שתרצה יכול להיות מתסכל. תכונת טקסט העטיפה ב- Google Docs הופכת את כל זה לניהול יותר.

מהי גלישת טקסט?

לפני שנתחיל, כדאי להבין כיצד Google Docs מטפל בתמונות וכיצד זה משפיע על הטקסט.

לאחר הכנסת תמונה למסמך, ניתנות לך שלוש אפשרויות: מוטבע, עוטף טקסט ושבור טקסט. כברירת מחדל, Google Docs מגדיר את עטיפת הטקסט ל- "Inline".

עבור הגדרה זו, Docs מטפל בתמונה זהה לתו טקסט אחר בקובץ. אתה יכול למקם אותו בכל מקום במשפט או בפסקה, והוא עובר לאורך הדף באותו אופן שכל תו טקסט היה עושה.

אם תבחר באפשרות "גלישת טקסט", הטקסט מקיף את כל ארבעת הצדדים של התמונה או האובייקט ומשאיר פער עקבי בין הטקסט לגבול של כל תמונה.

אם תבחר באפשרות "שבר טקסט", לעומת זאת, הטקסט יישאר מעל ומתחת לתמונה או לאובייקט, וכך ישבור את המשפט או הפסקה שלתוכם הכנסת אותו.

אמנם איננו משתמשים באפשרות זו במדריך זה, אך עדיין טוב לדעת את כל האפשרויות שיש לך.

כיצד לעטוף טקסט סביב תמונה

עכשיו שאתה מבין את האפשרויות, בואו נעטוף טקסט! כדי להתחיל, הפעל את הדפדפן שלך ועבור אל Google Docs. פתח מסמך עם כמה תמונות שסביבך אתה רוצה לעטוף טקסט.

אם עדיין לא הכנסת את התמונה שלך, מקם את הסמן במקום הרצוי, לחץ על הוסף> תמונה ואז בחר את מיקום התמונה שלך.

לאחר מכן בחר בתמונה או באובייקט ולאחר מכן לחץ על סמל גלישת הטקסט בתיבה שמופיעה.

אתה יכול לגרור את התמונה מסביב ולמקם אותה בכל מקום שתרצה במסמך. לאחר שחרורו, הטקסט עוטף אוטומטית את כל צידי התמונה.

רווח ברירת המחדל של השוליים (המרחק מהקצה לטקסט) הוא 1/8 אינץ '. עם זאת, ניתן לשנות את השוליים לכל דבר שבין 0 לסנטימטר אחד - פשוט לחץ על החץ הנפתח לאחר בחירת התמונה.