כיצד לגרום למחשב להתעורר מהשינה באופן אוטומטי

כשאתה מכניס את המחשב למצב שינה, בדרך כלל הוא ממתין עד שתלחץ על כפתור לפני שהוא מתעורר מהשינה - אך אתה יכול שהמחשב שלך יתעורר אוטומטית מהשינה בשעה מסוימת.

זה יכול להיות שימושי במיוחד אם אתה רוצה שהמחשב שלך יתעורר ויבצע הורדות בשעות שאינן בשיא או יתחיל בפעולות אחרות לפני שאתה מתעורר בבוקר - מבלי לרוץ כל הלילה.

קביעת זמן ערה

כדי שהמחשב יתעורר אוטומטית, ניצור משימה מתוזמנת. לשם כך, פתח את מתזמן המשימות על ידי הקלדת מתזמן המשימות בתפריט התחלה אם אתה מפעיל את Windows 10 או 7 (או את מסך התחל אם אתה משתמש ב- Windows 8.x) ולחץ על Enter.

בחלון מתזמן המשימות, לחץ על הקישור צור משימה כדי ליצור משימה חדשה.

תן למשימה שם כמו "להתעורר מהשינה". ייתכן שתרצה גם לומר לו להפעיל אם משתמש מחובר או לא ולהגדיר אותו לפעול עם ההרשאות הגבוהות ביותר.

בכרטיסיה טריגרים, צור טריגר חדש שמפעיל את המשימה בזמן הרצוי. זה יכול להיות לוח זמנים חוזר או זמן בודד.

בכרטיסיה תנאים, הפעל את האפשרות להעיר את המחשב להפעלת משימה זו.

בכרטיסיית הפעולות, עליך לציין לפחות פעולה אחת עבור המשימה - לדוגמה, ייתכן שהמשימה תפעיל תוכנית להורדת קבצים. אם ברצונך להעיר את המערכת מבלי להפעיל תוכנית, תוכל להורות למשימה להריץ את cmd.exe עם טיעוני "יציאה" / c - פעולה זו תפעיל חלון שורת פקודה ותסגור אותה באופן מיידי, ולמעשה לא עושה דבר.

שמור את המשימה החדשה שלך לאחר הגדרת התצורה שלה.

ודא שעתי טיימר להעיר מופעלים

כדי שזה יעבוד, יהיה עליכם לוודא ש"טיימרים להתעורר "מופעלים ב- Windows. לשם כך, עבור אל לוח הבקרה> חומרה וסאונד> אפשרויות צריכת חשמל. לחץ על "שנה הגדרות תכנית" עבור תוכנית החשמל הנוכחית, לחץ על "שנה הגדרות צריכת חשמל מתקדמות", הרחב את הקטע "שינה", הרחב את הקטע "אפשר טיימרים להעיר" וודא שהוא מוגדר ל"אפשר ".

להרדים את המחשב

הרדם את המחשב באמצעות אפשרות שינה במקום לכבות אותו. המחשב לא יתעורר אם הוא לא במצב שינה. באפשרותך גם לשנות את אפשרויות חיסכון בחשמל של Windows כך שהמחשב ישנה אוטומטית לאחר שלא נעשה בו שימוש זמן מה או כאשר תלחץ על כפתורים ספציפיים. (אם אתה משתמש ב- Windows 8.x אפשרות השינה נמצאת בתפריט הפרופיל במסך התחל.)

ניתן גם ליצור משימה מתוזמנת שמרדימה את המחשב האישי. ראה: הפוך את המחשב לכיבוי בלילה (אך רק כאשר אינך משתמש בו)

Wake On LAN היא שיטה נוספת בה תוכלו להעיר מחשבים - wake on LAN עובד ברשת.