פשוט קניתי מק? 14 אפליקציות חיוניות שעליך להתקין

אפל מצרפת שפע של כלי עזר עם MacOS, אך ישנם כמה כלים שימושיים אחרים שעליך להוריד כדי להפיק את המרב מה- Mac שלך. הנה כמה מבחרים שאוהדי מק רבים נשבעים לידם.

מגנט: שמור על חלונות שלך מסודרים

אפל עדיין לא כללה תכונת "Aero-snap" דמוית Windows ב- macOS המאפשרת לך לארגן את סביבת העבודה שלך במהירות בזמן שאתה עובד. למרבה המזל, קהילת המפתחים פתרה את הבעיה מספר פעמים, ומגנט ($ 2) הוא אחד הפתרונות הטובים ביותר.

כל שעליך לעשות הוא ללחוץ ולגרור חלון עד שתראה את המתאר הנדרש ואז שחרר כדי לשנות את גודל החלון כראוי. אתה יכול גם להשתמש בקיצורי מקשים כדי להזיז חלונות למצבם. Windows זוכר את מקומם עד שתזיז אותם שוב, גם אם אתה מתנתק מה- Mac שלך.

אלפרד: הסתיים יותר בפחות זמן

אלפרד הוא מעצמת פרודוקטיביות עבור ה- Mac שלך. זה עוזר לך לעשות יותר דברים בפחות זמן בעזרת מקשי קיצור, מילות מפתח ופעולות. אתה יכול לבנות זרימות עבודה מותאמות אישית או להוריד כאלה שנבנו מראש שהקהילה המקוונת שיתפה.

זה עושה קצת מכל דבר. אתה יכול להשתמש בו כגרסה חכמה יותר של חיפוש הזרקורים של אפל או כדי לנהל את היסטוריית הלוח שלך. אתה יכול גם לשרשר פעולות יחד ולבצע אותן באמצעות פקודה אחת לאוטומציה של משימות. את הגרסה הבסיסית של אלפרד ניתן להוריד ולנסות בחינם. כדי לבטל את נעילת מערך התכונות המלא, תוכלו לרכוש את ה- Powerpack (23 פאונד).

MPV או VLC: הפעל כל קובץ מדיה

QuickTime מציע השמעת מדיה בסיסית ב- macOS, אך ישנם פורמטים רבים ש- QuickTime אינו יכול לפתוח. בשביל אלה, אתה צריך נגן מדיה מסוגל יותר, כמו MPV. יישום זה הוא מזלג קוד פתוח בחינם של פרויקטים mplayer2 ו- MPlayer. הוא מנגן גם וידאו וגם שמע.

MPV משתמש בהאצת חומרה FFmpeg לצורך פענוח וידאו של GPU. הוא מנגן את הרוב המכריע של הפורמטים והקבצים, ומכיוון שהוא נמצא בפיתוח פעיל - הוא מתעדכן באופן קבוע.

אנו ממליצים על MPV על VLC, מכיוון שיש קבצים VLC לא יכול להפעיל קבצים שעובדים בסדר ב- MPV. עם זאת, שניהם נגני מדיה בעלי יכולת גבוהה, ושניהם בחינם.

Chrome או Firefox: דפדפן שני

ספארי הוא הדפדפן הטוב ביותר עבור מחשבי מקינטוש בזכות צריכת החשמל המצוינת שלו, האינטגרציה עם טכנולוגיות אפל (כמו Apple Pay ו- iCloud Keychain) ומהירות העיבוד המהירה שלו. אפל משקיעה עבודה רבה באופטימיזציה של הדפדפן לצורך אמינות, ביצועים ויעילות חשמל. אתה מקבל יותר חיי סוללה ב- MacBook אם אתה משתמש ב- Safari כדי לגלוש.

עם זאת, לא כל אתר משחק יפה עם Safari - חלק מכריח אותך להשתמש באחד הדפדפנים "הגדולים". מסיבה זו, אנו ממליצים להתקין דפדפן שני, לכל מקרה. כרום או פיירפוקס הם אפשרויות נהדרות, מכיוון שהן הפופולריות ביותר, ולכן יש להם תמיכה מצוינת באינטרנט. שניהם בחינם והם מסונכרנים גם עם מקרים אחרים ב- Windows, Linux או מכשירים ניידים.

וניל: נקה את שורת התפריטים העמוסה שלך

אם ה- Mac שלך חדש לגמרי, סביר להניח שלא מסתובבים יותר מדי סמלים בשורת התפריטים בפינה השמאלית העליונה של המסך. זה משתנה עם הזמן עם התקנת תוכנה נוספת. יתכן שתגלה די מהר שלא כל התוספות לשורת התפריטים מועילות או מתקבלות בברכה.

לשם נכנס וניל. זה מאפשר לך להסתיר אפליקציות שאינך רוצה לראות וללחוץ על חץ כדי לחשוף אותן. הפונקציונליות הבסיסית של האפליקציה זמינה בחינם, אך אם ברצונך להסיר אייקון לחלוטין, עליך להשתעל 4.99 דולר עבור גרסת ה- Pro.

הברמן הוא אלטרנטיבה. זה זמין כניסיון בחינם של ארבעה שבועות, אך בסופו של דבר גרסת ה- Pro עולה יותר (15 $) עבור אותה פונקציונליות.

אמפטמין: השאר את המק שלך ער

באפשרותך להתאים אישית את הגדרות החשמל של ה- Mac שלך תחת העדפות מערכת> חיסכון באנרגיה, אך לא תמיד תרצה לעמוד בכללים אלה. אם אתה משתף קבצים ברשת או מפעיל תהליכי רקע שאינך רוצה להפריע להם, עליך לשנות הגדרות אלה, כך שה- Mac שלך יישאר ער.

לחלופין, אתה יכול להתקין אמפטמין. אפליקציה חינמית זו חיה בשורת התפריטים ומאפשרת לעקוף את הגדרות האנרגיה של ה- Mac בשתי לחיצות בלבד. אתה יכול לבחור להשאיר את ה- Mac שלך ער ללא הגבלת זמן, לתקופה מוגדרת, או בזמן שאפליקציה פועלת או הורדת קבצים. אמפטמין הוא התחליף המושלם לקפאין המיושן כיום, עליו פסק הפיתוח בשנת 2013.

כונן גוגל או Dropbox: אחסון ענן אוניברסלי

לרבים מאיתנו יש מכשיר שאינו של אפל, או מדי פעם צריך לשתף דברים עם אנשים שאינם במערכת האקולוגית של אפל. במקרים אלה, אתה זקוק לספק אחסון בענן שעובד היטב בכל המכשירים (תלונה שיש לרבים עם iCloud, הודות לתמיכה המשנה של Windows ו- Android).

כונן Google הוא בחירה משכנעת מכיוון שהוא מציע שטח אחסון של 15 ג'יגה בייט ואפליקציות אינטרנט מהשורה הראשונה, כמו Google Docs and Sheets בחינם. Dropbox (גם בחינם) היא בחירה טובה אם אינך זקוק לשירותי האינטרנט המצורפים ומעדיף שירות אחסון ענן פשוט ורזה יותר (2 GB).

BetterTouchTool: צור קיצורי דרך להגברת הפריון

אם אתה מעוניין להתאים אישית את חוויית ה- Mac שלך, ה- BetterTouchTool (BTT) הוא חובה. באמצעות BTT תוכל ליצור קיצורי דרך מותאמים אישית למגוון עצום של פעולות באמצעות משטח העקיבה, העכבר, סרגל המגע של MacBook ועוד.

ראשית, בחר טריגר, כמו מחווה, הקש או לחץ. לאחר מכן, אתה מקצה פעולה למפעיל זה, כמו אפליקציה או פונקציית מערכת הפעלה. אתה יכול להוסיף מספר פעולות לכל טריגר. לאחר מכן תשמור את קיצור הדרך ותוכל לגשת אליו בכל עת שתרצה באמצעות ההדק שהגדרת. BTT זמין כניסיון בחינם למשך 45 יום, אך מחירו לרכישה הוא 45 דולר.

אפליקציה זו אידיאלית לאנשים שרוצים להגדיר את ה- Mac שלהם בדיוק לפי רצונם. אם ברצונך לבצע אוטומציה של משימות נפוצות, או אם יש לך רעיונות כיצד אפל  הייתה צריכה לתכנן את מערכת ההפעלה שלה, BTT היא בשבילך.

לוז: אוטומציה של ארגון קבצים

רוצה שהקבצים שלך יתארגנו? זה בדיוק מה שהאזל עושה. אתה מורה לאפליקציה לצפות בתיקיות ספציפיות, והיא מעבירה קבצים על בסיס מערכת חוקים שתבחר. זה יכול גם לתייג, לפתוח, לארכיב ולמחוק קבצים.

הייזל עובדת עם תכונות ליבה של MacOS, כמו Spotlight, AppleScript, Automator והודעות. אתה יכול להשתמש בה כדי לשמור על תיקיית ההורדות שלך מסודרת, לרוקן את הקבצים באשפה, או לשים את החשבוניות ותקבולי המס שלך בתיקיות הנכונות. לרכישה של הייזל 32 דולר, אך מציעה ניסיון בחינם למשך 14 יום.

Dropzone: להאיץ פעולות מבוססות קבצים

שילוב גרירה ושחרור בין MacOS הוא חזק, אך תמיד יש מקום לשיפור. Dropzone לוקח גרירה ושחרור לשלב הבא, ומאפשר לך להעביר, להעתיק, להעלות ועוד מממשק יחיד.

ראשית, אתה תופס את הקובץ שלך וגורר אותו לראש המסך. חלון Dropzone נפתח עם רשימה של פעולות זמינות. זרוק לביצוע פעולות בנגיעה אחת, כמו קבצים פתוחים בתוך אפליקציה ספציפית, העלה ישירות לשירותים, כמו Google Drive ו- Amazon S3, או צור ארכיון .ZIP.

Dropzone הוא 10 דולר לרכישה, אך מציע תקופת ניסיון בחינם למשך 15 יום.

Unarchiver: חלץ כל סוג של ארכיון

בואו נעבור למרדף: הסיבה העיקרית שאתה רוצה להתקין את ה- Unarchiver ב- Mac שלך היא פתיחת ארכיוני RAR. Finder מטפל בסוגי הארכיון הנפוצים ביותר, כמו ZIP ו- TAR.GZ, אך ל- macOS אין תמיכה בסיסית בארכיוני RAR. Unarchiver מוסיף תמיכה זו בחינם.

והתמיכה בו לא נגמרת שם. אתה יכול להשתמש ב- Unarchiver כדי לפרוק ארכיונים עם סיומות כמו 7Z, CAB, ISO ו- BIN. אתה יכול אפילו להשתמש בו כדי להפריד כמה הפעלות של Windows בתבניות EXE ו- MSI, להיכנס לפורמטים ישנים של Amiga (כמו ADF ו- DMS), או למשוך מדיה מקבצי פלאש SWF.

TripMode: שמור את הנתונים הניידים שלך

אם אתה לא קשור את ה- Mac שלך לנקודה חמה ניידת, TripMode ($ 7 כולל תקופת ניסיון בחינם) לא מתאים לך. עם זאת, אם אתה מסתמך לפעמים על חיבור סלולרי, זה יכול לחסוך לך הרבה כסף בעמלות הנתונים.

TripMode מזהה באופן אוטומטי מתי אתה משתמש בנקודה חמה ניידת ומגביל את הגישה לאינטרנט על בסיס אפליקציה. זה חוסם שירותי MacOS ואפליקציות כמו Steam ומונע הורדות כבדות להתרחש כשאתה קשור. לא רק זה חוסך לך נתונים, אלא גם מאיץ את הפעלת הגלישה שלך כי זה מגביל את רוחב הפס רק לאפליקציות שאתה צריך.

AppCleaner: הסר אפליקציות ושחזר מקום

כשמוחקים אפליקציה, בדרך כלל צריך לעשות יותר מאשר רק לגרור את הסמל שלה לאשפה. כל מיני קבצים נותרים לעתים קרובות על הדיסק שלך, במיקומים שאינם תיקיית היישומים. אין ספק, שלא ניתן לצפות מכם שתמצאו גם את כל אלה?

הודות ל- AppCleaner (חינם), אינך חייב. כדי להסיר כל אפליקציה, פשוט גרור את הסמל שלה לחלון AppCleaner. לחלופין, תוכל לאפשר לו לאכלס רשימה של כל האפליקציות הניתנות להסרה, כך שתוכל לסקור את כל ספריית התוכנה שלך.

שים לב שרבים מקבצי שאריות אלה אינם תופסים שטח עצום בכונן שלך, והם לא יאטו את ה- Mac שלך. אבל AppCleaner מספק דרך קלה להסיר יישומים בהמוניהם מהמערכת שלך.

שידור: שיתוף קבצים באמצעות BitTorrent

בניגוד למה שמקובל לחשוב, ישנם שימושים לגיטימיים רבים עבור BitTorrent. הטכנולוגיה מספקת אמצעי יעיל וזול להפצת קבצים גדולים מבלי להתמודד עם עלויות רוחב שרת או פס.

אם אתה משתמש ב- BitTorrent, שידור הוא אחד הלקוחות המלוטשים ביותר שיש שם. זה בחינם, ומיועד למחשבי מקינטוש (וזמינים רק). אפליקציה קלה זו כוללת גם תכונות שימושיות, כמו ממשק אינטרנט ומתזמן.

מה אפליקציית ה- Mac שלך חובה?

אפליקציות אלה אמורות להפוך את הזמן שאתה מבלה ב- Mac שלך לנעים ופורה יותר. וכמה מהם עשויים להפוך כל כך חיוניים, שתתהו איך אי פעם הצלחתם להסתדר בלעדיהם.

אך אף רשימה של תוכנות אינה מושלמת לעולם, לכן אנו מזמינים אתכם לשתף בתגובות את אפליקציות ה- Mac החביבות עליכם.