כיצד לנקות היטב את המקלדת (מבלי לשבור דבר)

המקלדת שלך היא אחד מהציוד ההיקפי החשוב ביותר שלך, אך היא חייבת להיסתם עם לכלוך ולכלוך לאורך זמן. אבק, שפשף ונקה את מכשיר הקלט מספר אחד שלך בבטחה בעזרת טיפים אלה.

יש הרבה דרכים לנקות תלוי מה פוגע בסביבת העבודה שלך. אנו נפרק את זה לפי סוג, אבל הדבר הראשון הוא: נתק את המקלדת שלך! חלק משיטות הניקוי הללו יכולות באופן תיאורטי לגרום נזק למקלדת שלך אם יש בה כוח, לכן וודא שהיא מנותקת והסוללות נשלפות.

אָבָק

(אשראי תמונה: יואן סמלי)

בעיה נפוצה במשרדים, אבק יכול באמת להפוך את ההקלדה לא נעימה. זה פתרון קל, עם זאת. לצורך תחזוקה יומיומית, תוכלו להשתמש במברשת אבק קטנה עם זיפים רכים, כמו זו שלמטה.

שואב אבק ידני קטן או פחית אוויר דחוס יעבדו היטב.

(אשראי תמונה cogdogblog)

לקבלת יותר אבק על גבי אבק, נסה את חיבור המברשת / הצינור של שואב אבק גדול יותר כדי לסלק את שפנפי האבק.

חיידקים

שימוש יומיומי יכול להוליד סוג אחר של זוהמה על המפתחות היקרים שלך. היזהר מתרסיסי חיטוי; רבים חזקים מספיק כדי שלא תרצה לשמור על הידיים שלך איתם קשר לאורך זמן רב. נסה למצוא כאלה שהם ידידותיים לאלקטרוניקה. באופן אישי, האופציה המועדפת עלי היא להשתמש בתמיסת אלכוהול איזופרופיל.

הקפידו להשתמש באיזופרופיל ולא ב- אתיל, מכיוון שהאלכוהול האתילי הקשה יותר יכול להוריד את האותיות מהמפתחות. כל דבר בערך 60% אלכוהול ומעלה זה בסדר; ריכוזים גבוהים יותר לא ממש עוזרים להרוג יותר חיידקים, אבל זה גם לא יזיק.

קחו מעט תמיסת אלכוהול והרטיבו איתו סמרטוט ישן או מגבת נייר. אל תשפוך אותו למקלדת. תאמין לי, די במפית רטובה. שפשף אותו מעל צמרת המפתחות, והשתמש במקלון כותנה רטוב כדי לרדת ביניהם.

נשפך

מה יותר גרוע מלהפעיל בטעות מפתחות דביקים? שופכים את הסודה ומקבלים מפתחות דביקים אמיתיים. דבר ראשון, נתק את המקלדת. זרוק עודפי נוזלים וסחב כמיטב יכולתך עם מגבות נייר. אמנם עדיף לנקות כשהמקלדת עדיין רטובה כדי למזער את הדביקות, אך התהליך זהה במידה ושפכתם את הסודה לפני 30 שניות או לפני 30 יום.

כדי להיפטר ממקשים דביקים, נצטרך להקפיץ את המקשים ולנקות את המקלדת בצורה יסודית יותר. אם יש לך מקלדת רגילה, תוכל למצוא אזכורים לאן כל המקשים צריכים להגיע אם עדיין לא שיננת את הפריסה. למקלדת מותאמת אישית, עשוי להיות מועיל לצייר מפה מהירה או לצלם תמונה עם המצלמה הדיגיטלית שלך כדי שתדע לאן הכל שייך כשאתה הולך לחבר דברים בחזרה.

למקלדות שולחן עבודה, קחו סכין חמאה או מברג ונסו לחטט פינה אחת במפתחות. אתה לא צריך להשתמש בכוח רב; אתה צריך להרגיש פופ והמפתח יגיע מיד.

למקלדות מחשב נייד, ציפורן היד שלך אמורה להספיק בכדי למשוך את הפלסטיק למעלה. התחל בפינה אחת ועבר לפינה סמוכה. היזהר במיוחד מכיוון שהמנגנון עשוי מפלסטיק ואינך רוצה לשבור אותו.

(אשראי תמונה: רופפות)

ברגע שהמפתחות כבויים, כדאי להשתמש במגבת נייר ואולי באיזה פתרון אלכוהול כדי לנקות את בסיס המקלדת. זהירות עם מוטות המתכת האלה!

כדי לנקות את המפתחות תוכלו לשטוף אותם במים חמים ו / או להשתמש במקלות צמר גפן. כדי להחזיר את המקשים למקומו, פשוט הניחו אותם מעל מיקומם הנכון ולחצו עליהם עד שתשמעו הצמד. הם לא צריכים להרגיש דחוסים או דביקים יותר, ואם הם עושים זה כנראה בגלל שהם לא התמקמו כראוי בבסיס או שזה במקום הלא נכון. עם מקשים עם מוטות מתכת, ודא שהמוטות מחוברים כהלכה למפתחות וכי הקצוות מסתדרים בחריצים במקלדת (השווה את התמונות שלמעלה ומתחת).

מקלדות בסגנון שיקולט נהדרות מכיוון שהן מונעות לכלוך רב להיכנס מתחתיה, אך לצערי עדיין לא מצאתי דרך טובה לנקות אותם מדליפות דביקות. אם ידוע לך על דרך טובה, שתף אותה בתגובות!

חלקיקי מזון ולכלוך

הדיאטות של גיקים אינן תמיד הטובות ביותר. מלבד סודה שנשפכה, יתכן שתמצאו שומן צ'יפס, פירורי צ'יטו או חתיכות פופקורן תקועות מתחת למפתחות, ויגרמו להם להרגיש דחוסים בזמן ההקלדה. כמו בניקוי נוזלים, הקפיצו את המקשים ככל האפשר. קח ואקום ואז פחית אוויר דחוס כדי לשטוף את כל מה שמתחת.

(אשראי תמונה: ג'יימס בו)

עבור כתמים קודרים באמת, נסה להשתמש במחק עיפרון. אתה עלול להיות מופתע עד כמה הגומי יתקלף מלכלוך. רק היזהר שאבק המחק לא ייפול למקלדת.

(אשראי תמונה: charliebobgordon)

אם ניסית הכל כדי לחתוך את הלכלוך והשומן, אז יש לי שיטה אחרונה עבורך. קח למקלדת שלך מברשת שיניים עם זיפים רכים ורטובה עם מעט אלכוהול. אתה יכול לנקות את המפתחות שהוסרו בעזרת מברשת שיניים ומעט מים וסבון. המפתחות שלך ייראו חדשים לגמרי בתוך זמן קצר!

מקלדת מלוכלכת מעכבת הקלדה, רצופת חיידקים מעוררי מחלות ופשוט לא הולכת טוב עם העיצוב. הראה למקלדת שלך קצת אהבה על ידי ניקוי. שיטות אלה גם עובדות טוב עם כל סוגי העכברים השונים, במיוחד עם אלכוהול וצמר גפן. יש לך דרך טובה יותר לעשות את זה? שתף בתגובות!