כיצד לתקן פיקסל תקוע על צג LCD

האם שמת לב אי פעם שפיקסל - נקודה קטנה על צג ה- LCD של המחשב שלך - נשאר צבע אחד כל הזמן? יש לך פיקסל תקוע. למרבה המזל, פיקסלים תקועים אינם תמיד קבועים.

פיקסלים תקועים ומתים הם בעיות חומרה. לעתים קרובות הם נגרמים על ידי פגמים בייצור - פיקסלים אינם אמורים להיתקע או למות לאורך זמן.

קרדיט תמונה: אלכסי קוסטיבאס בפליקר

תקוע מול פיקסלים מתים

פיקסלים תקועים שונים מפיקסלים מתים. פיקסל תקוע הוא צבע יחיד - אדום, ירוק או כחול - כל הזמן. פיקסל מת הוא שחור במקום.

למרות שלעתים קרובות ניתן "לבטל את ההדבקה" של פיקסל תקוע, סביר להניח שפיקסל מת יתוקן. אמנם פיקסל מת יכול פשוט להיתקע בשחור, אך ייתכן שהפיקסל אינו מקבל כוח כלל.

פיקסל פגום המציג את הצבע הלבן כל הזמן מכונה "פיקסל חם".

קרדיט תמונה: ברנדון שיגטה בפליקר

איתור פיקסלים תקועים

האם יש לך פיקסלים מתים? זה יכול להיות קשה לדעת. הדרך הקלה ביותר לשים לב היא על ידי הפיכת המסך לצבע יחיד. כדי לעשות זאת בקלות, השתמש באתר המבחן של פיקסלים מתים - לחץ על הקישורים בדף כדי לפתוח חלון דפדפן חדש עם הצבע ולחץ על F11 כדי שהוא יתפוס את כל המסך שלך. נסה כמה מהקישורים כדי להבטיח שתבחין בפיקסל, לא משנה באיזה צבע הוא תקוע.

כמובן שכתם על המסך עשוי להיות למעשה פיסת לכלוך או אבק - העבר עליו את האצבע (בעדינות!) כדי לוודא. אם זה לא זז, זה פיקסל תקוע (או מת).

קרדיט תמונה: ~ dgies ב- Flickr

תיקון פיקסל תקוע

אז יש לך פיקסל תקוע - מה עכשיו? ישנן כמה דרכים כביכול לתקן פיקסל תקוע, אם כי אין שום דבר סופי. זהו צג המחשב המקביל לדפיקות בצד הטלוויזיה שלך (לא, אל תכה בצג המחשב שלך!). אם אחת מהשיטות הללו תפעל תלויה מה בדיוק לא בסדר בפיקסל, ולכן אין שום אחריות.

  • לַחֲכוֹת. חלק מהפיקסלים התקועים יבטלו את עצמם לאחר פרק זמן - זה יכול לקחת שעות, ימים, שבועות ואפילו שנים.
  • השתמש בתוכנה. כן, זוהי בעיית חומרה - אז איך תוכנה תתקן אותה? ישנן תוכנות שמשנות במהירות צבעים ועוברות על מגוון צבעים על המסך. אם מוצב חלון לרכיבת צבעים באזור הפיקסל התקוע, התוכנית מבקשת כל הזמן מהפיקסל התקוע להחליף צבעים. יש אנשים שדיווחו שזה יכול לעזור לבטל את ההדבקה של פיקסל תקוע.

נסה את UndeadPixel (UDPixel) אם אתה מחפש תוכנית שעושה זאת. יש לו איתור פיקסל תקוע מובנה שמחזור צבעים על המסך. הכלי העיקרי שלו ייתן לך נקודה מהבהבת קטנה שתוכל לגרור ולשחרר לכל מקום על המסך שלך - גרור אותו מעל הפיקסל המת ותן לו לרוץ למשך מספר שעות לפחות.

  • לחץ על הפיקסל. יש אנשים שמדווחים שלחיצה ושפשוף על הפיקסל יכולים לסייע באיפוסו. אם אתה לוחץ ומשפשף, נסה להשתמש במשהו שלא יפגע במסך שלך, כמו בד מיקרופייבר - ואל תלחץ חזק מדי! יש אנשים שגם מדווחים כי הקשה על המסך באובייקט צר וקהה כמו מחק מחק או מכסה של שארפי (יכול להיות רעיון טוב לעטוף אותו גם במשהו כמו בד מיקרופייבר) יכולה לעזור. שוב, היזהר - אל תפעיל לחץ רב מדי ואל תשתמש במשהו חד; אתה יכול בקלות לפגוע בצג שלך ובסופו של דבר אתה מאחל שהבעיה היחידה שלך הייתה פיקסל תקוע.

שיקולי אחריות

למרבה הצער, פיקסל פגום יחיד לא יכול להיות מספיק בכדי לקבל שירות באחריות - גם אם רכשת את המחשב שלך לאחרונה. ליצרנים שונים יש מדיניות שונה להתמודדות עם פיקסלים תקועים או מתים. יש יצרנים שיחליפו צג שיש בו אפילו פיקסל פגום יחיד, בעוד שרוב היצרנים ידרשו מספר מינימלי של פיקסלים פגומים לפני שהם מציעים שירות אחריות.

יתכן שתצטרך להחזיק לפחות חמישה פיקסלים תקועים על המסך לפני שהיצרן שלך יחליף אותו באחריות. לפרטים נוספים, עיין במידע האחריות שהגיע עם המחשב הנייד או צג המחשב שלך או פנה ליצרן.

האם התמודדת אי פעם עם פיקסל תקוע? אם כן, האם כל אחד מהטריקים הללו אכן עזר לתקן את זה?