כיצד להתקין את Minecraft באובונטו או בכל הפצה אחרת של לינוקס

Minecraft פועל בסדר גמור על לינוקס, אך הוא כנראה לא זמין להתקנה קלה במנהל החבילות של הפצת לינוקס שלך. כך תוכל להכין את מערכת לינוקס שלך עבור Minecraft.

השתמשנו באובונטו 14.04 לתהליך זה, ומשם מגיעות הדוגמאות הקונקרטיות שלנו. אך התהליך יהיה כמעט זהה בכל הפצת לינוקס.

התקן מנהלי התקנים גרפיים קנייניים

Minecraft הוא יישום תלת ממדי, ולכן הוא מרוויח מכך שמותקנים בו מנהלי התקנים תלת מימדיים טובים. אם יש לך גרפיקה של אינטל, אתה יכול ללכת - גרפיקה של אינטל לא חזקה כמו גרפיקה NVIDIA או AMD, אבל הם עובדים היטב עם מנהלי ההתקן הגרפיים הרגילים של קוד פתוח שמספקים הפצת הלינוקס שלך.

אם יש לך גרפיקה של NVIDIA או AMD, כנראה שתתקין את מנהלי ההתקן הגרפיים של NVIDIA או AMD ממקור סגור. באובונטו, אתה יכול לפתוח את Dash כדי לחפש תוכניות (פשוט הקש על מקש "סופר" - זה המפתח עם לוגו של Windows ברוב המקשים). הקלד "דרייברים" כדי לחפש את לוח הבקרה המתאים ולחץ על קיצור הדרך "דרייברים נוספים". בחלון התוכנה והעדכונים שמופיע, בחר במנהל ההתקן הבינארי NVIDIA או AMD אם הוא עדיין לא נבחר והתקן אותו.

אם יש לך הפצה אחרת של לינוקס, בצע חיפוש באינטרנט כדי לברר כיצד להתקין את מנהלי ההתקנים הבינאריים של NVIDIA או AMD בצורה הכי קלה. אתה יכול להריץ את Minecraft עם מנהלי ההתקן הקוד הפתוח המוגדרים כברירת מחדל, אך הנהגים הקנייניים ישפרו את ביצועי Minecraft.

בחר והתקן Java Runtime

מרבית הפצות לינוקס אינן מגיעות עם Java, לכן יהיה עליך להתקין אותה. יש לך שתי אפשרויות כאן. יש גרסת קוד פתוח של ג'אווה, המכונה OpenJDK, הזמינה להתקנה קלה ברוב מאגרי התוכנה של הפצת לינוקס. יש גם זמן ריצה של Java של אורקל. זמן ההפעלה של OpenJDK ו- Oracle Java כמעט זהה, אך זמן הריצה של Oracle Java מכיל קוד קוד סגור שעשוי לשפר את הביצועים הגרפיים.

אנשים רבים מדווחים על הצלחה עם OpenJDK ו- Minecraft ב- Linux - זה עבד עבורנו - אך פרויקט Minecraft עדיין ממליץ להשתמש בזמן הריצה של Java של אורקל. OpenJDK וזמן הריצה הרשמי של Oracle Java מתקרבים זה לזה כל הזמן, אך ייתכן שעדיין תרצו את Oracle אחד לעת עתה.

קשורים: חנון מתחיל: כיצד להתקין תוכנה בלינוקס

אם אתה רוצה לנסות את זמן הריצה של OpenJDK, חבילה זו צריכה להיות במאגרי התוכנה של הפצת לינוקס שלך. אתה יכול פשוט לפתוח את כלי ניהול התוכנה של שולחן העבודה ולהתקין אותו. באובונטו, לחץ על סמל תיק הקניות על המזח כדי לפתוח את מרכז התוכנה של אובונטו ולחפש "OpenJDK". התקן את הגרסה האחרונה של זמן הריצה של OpenJDK. התהליך זהה בהפצות לינוקס אחרות - פתח את כלי ניהול התוכנה, חפש את OpenJDK והתקן את זמן הריצה האחרון.

אם אתה רוצה זמן ריצה של Java של אורקל, אתה יכול להוריד אותו מ- Java.com. אבל אתה כנראה לא רוצה לעשות את זה.

בעבר, אורקל סיפקה חבילות ג'אווה להתקנות בקלות עבור אובונטו והפצות לינוקס אחרות, אך הן בעיקר עצרו זאת לטובת קידום OpenJDK. סביר להניח שתרצה להשתמש בחבילות Oracle Java המסופקות על ידי משתמשי לינוקס אחרים לצורך התקנה קלה יותר. עבור משתמשי אובונטו, יש PPA עם חבילת מתקין Java שתוריד את קבצי Java מאורקל ותתקין אותם כראוי.

כדי להשתמש ב- PPA, פתח מסוף (לחץ על סמל ה- Dash, חפש Terminal ולחץ על קיצור הדרך של Terminal) והפעל את הפקודות הבאות ולחץ על Enter אחרי כל אחת מהן:

sudo apt-add-repository ppa: webupd8team / java

הסכים להנחיות וקבל את הסכם הרישיון Java של אורקל כשתתבקש.

הורד והפעל את מיינקראפט

לאחר מכן, הורד את Minecraft. עבור לדף ההורדות הרשמי של Minecraft ולחץ על הקישור Minecraft.jar תחת Minecraft עבור Linux / Other.

אתה לא יכול פשוט ללחוץ פעמיים על הפעלת ה- Minecraft מכיוון שהוא לא מסומן כהפעלה לאחר הורדתו - תראה הודעת שגיאה אם ​​תלחץ עליו פעמיים. ראשית, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הקובץ Minecraft.jar ובחר מאפיינים. לחץ על הכרטיסייה הרשאות והפעל את תיבת הסימון "אפשר להפעיל קובץ כתוכנית".

(כך היית עושה זאת במנהל הקבצים של Nautilus המשמש את שולחן העבודה של Unity ו- GNOME של אובונטו. בכל מקרה. עם מנהלי קבצים אחרים, אתה אמור למצוא אפשרות דומה בחלון המאפיינים של הקובץ.)

לחץ פעמיים על הקובץ Minecraft.jar וה- Launcher של Minecraft יופיע בחלון על שולחן העבודה שלך - זה אותו משגר שתראה ב- Windows ו- Mac. יהיה עליך להיכנס עם חשבון Minecraft שלך. אם רכשת את Minecraft, המשגר ​​יאפשר לך לשחק בה. אם טרם רכשתם את המשחק, תוכלו לרשום חשבון חדש ולשחק בהדגמה בחינם.

לחץ על כפתור ההפעלה והמשגר ​​יטפל בכל השאר, מוריד אוטומטית את קבצי המשחק של Minecraft ומשגר אותו. המשגר ​​יטפל גם בעדכון Minecraft.

אם אתה משחק ב- Minecraft בפלטפורמה אחרת - למשל ב- Windows - אתה יכול להעביר את שמירות ה- Minecraft שלך למערכת הלינוקס שלך.