כיצד לפקח (ולהפחית) את השימוש בנתונים שלך באנדרואיד

טלפונים מתוחכמים יותר ויותר ויישומים רעבים לנתונים מקלים על אי פעם לפוצץ את מכסה הנתונים של תוכנית הטלפון הסלולרי שלך ... ולגרום לחיובי יתר על המידה. המשך לקרוא כאשר אנו מראים לך כיצד לנהל את השימוש בנתונים שלך.

רק לפני כמה שנים קצרות זה היה כמעט בלתי נשמע לפוצץ דרך מספר רב של GB של נתונים ניידים. כעת האפליקציות נפלטו בגודלן (זה לא נדיר שאפליקציות והעדכונים שלהן יעלו על 100 מגהבייט), ועם הזרמת מוזיקה ווידאו הופכים פופולריים יותר, קל לצרוב את מכסה הנתונים שלך תוך כמה ימים.

צפייה בשעה של וידאו סטרימינג בהגדרה סטנדרטית בנטפליקס או ביוטיוב תלעיס בקלות ובקלות באמצעות ג'יגה של נתונים. הקפיצו את הזרם עד HD, ושימוש בנתונים משולש בעצם  - כשלושה ג'יגה של נתונים ישמשו. להזרים מוזיקה באיכות גבוהה על פני שירותים כמו Google Play מוזיקה או Spotify? אתה מסתכל על כ -120 MB לשעה בשביל זה. זה אולי לא נראה כמו הרבה בהתחלה, אבל עשה את זה במשך שעה ביום במשך שבוע ואתה עד 840MB. שעה ביום למשך חודש מעלה לכם כ -3.2 ג'יגה בייט. אם אתה בתוכנית נתונים של 5 ג'יגה בייט, השתמשת רק בכ -65% ממנה רק במוזיקה.

בטח, אתה יכול לשלם יותר עבור תוכנית גדולה יותר, אבל מי רוצה לעשות את זה? לפני שאתה משדרג את הדולרים שהרווחת קשה, הנה כמה טריקים להפחתת השימוש בנתונים שלך (ולעקוב אחרי זה).

כיצד לבדוק את השימוש בנתונים שלך

לפני כל דבר אחר, עליך לבדוק את השימוש בנתונים שלך. אם אינך יודע כיצד נראה השימוש האופייני שלך, אין לך מושג עד כמה אתה זקוק לשינוי דפוסי צריכת הנתונים שלך.

תוכל לקבל אומדן גס של השימוש בנתונים שלך באמצעות מחשבוני ספרינט, AT&T או Verizon, אך הדבר הטוב ביותר לעשות הוא למעשה לבדוק את השימוש שלך במהלך החודשים האחרונים.

הדרך הקלה ביותר לבדוק את השימוש בנתונים בעבר היא להיכנס לפורטל האינטרנט של ספקית הסלולר שלך (או לבדוק את חשבונות הנייר שלך) ולבדוק מה השימוש שלך בנתונים. אם אתה בדרך כלל מתרחש תחת מכסת הנתונים שלך, ייתכן שתרצה ליצור קשר עם הספק שלך ולראות אם אתה יכול לעבור לתוכנית נתונים פחות יקרה. אם אתה מתקרב לכובע הנתונים או חורג ממנו, אתה בהחלט רוצה להמשיך לקרוא.

אתה יכול גם לבדוק את השימוש בחודש הנוכחי שלך ישירות מ- Android. נווט אל הגדרות> אלחוטי ורשתות> שימוש בנתונים. תראה כאן מסך שנראה כמו המסך הראשון:

אם תגלול מטה, תראה את השימוש בנתונים הסלולריים לפי אפליקציה, כפי שנראה בצילום המסך השני לעיל. חשוב לציין כי תרשימים אלה מציגים רק נתונים הנשלחים דרך חיבור הנתונים הסלולרי שלך ולא את חיבור ה- Wi-Fi שלך. אתה יכול להיות נרקומן ב- YouTube, אך אם אתה מבצע את כל הצפייה בזמן שאתה מחובר לרשת הביתית שלך, הוא לא יירשם כאן. אם אתה רוצה לראות גם את השימוש שלך בנתוני ה- Wi-Fi, לחץ על לחצן התפריט ובחר באפשרות "הצג שימוש ב- Wi-Fi".

ראוי להזכיר כי תצטרך לציין כאן את מחזור החיוב שלך לצורך התייחסות מדויקת ביותר לשימוש שלך בנתונים. מכיוון שהנתונים שלך יתאפסו ביום הראשון למחזור החדש, זה לא משנה במה השתמשת בחודש הקודם, אז אתה לא רוצה שזה יטה את התוצאות.

בנוסף לניטור, אתה יכול גם להגדיר אזהרות נתונים על ידי התאמת סרגל המחוון לטעמך - כשתגיע לסכום שצוין על ידי מגבלת הקיצוץ, תקבל אזהרה שתיידע איפה אתה נמצא.

תוכל גם להפעיל את האפשרות "הגדר מגבלת נתונים ניידים" ואז להשתמש במחוון הכתום כדי לציין היכן ברצונך לנתק נתונים לחלוטין. ברגע שהגעת למגבלה זו, נתונים ניידים יושבתו בטלפון שלך עד שתפעיל אותם מחדש.

כיצד לשמור על השימוש בנתונים שלך

ישנם שני סוגים של כיורי נתונים כשמדובר במכשירים ניידים. ראשית, יש את צריכת הנתונים המובנית מאליה, או "נתוני החזית". כשאתה צופה בסרטון באיכות גבוהה או מוריד אלבום חדש, אתה תורם ישירות להגדלת השימוש בנתונים שלך באותו חודש, בהנחה שאתה משתמש בנתונים ניידים ולא ב- Wi-Fi.

ברור שכדי להשתמש בנתוני חזית פחות, עליכם להפסיק כל כך הרבה להוריד, להזרים ולגלוש.

פחות ברור מאליו עבור רוב האנשים, הכמות הגדולה למדי של נתונים שמאחורי הקלעים מתרוצצים דרך החיבור שלך - "נתוני הרקע". סקר עבור עדכוני פייסבוק, בדיקות בתיבת דואר נכנס בתדירות גבוהה, עדכוני יישומים אוטומטיים ופעילויות רקע אחרות יכולות להציב ממש את הקצאת הנתונים שלך אם אינך נזהר. בואו נסתכל כיצד נוכל לצמצם חלק מכך.

ראשית: ראה אילו אפליקציות משתמשות בנתונים

ראשית, בוא נבדוק אילו אפליקציות מייצרות כמויות בולטות של נתוני רקע. חזור אל הגדרות> אלחוטי ורשתות> שימוש בנתונים כדי לראות את האפליקציות שלך, לפי סדר השימוש בנתונים. אתה יכול להקיש על יישומים בודדים כדי לראות תצוגה מפורטת יותר. כאן אנו יכולים לראות את השימוש בחזית וברקע:

 

זה יעזור מאוד בשלבים הבאים. אם אתה יודע באילו אפליקציות משתמשים ביותר נתונים, אתה יודע באילו יישומים להתמקד בתיקון.

השתמש ב- "Data Saver" של Android Nougat (Android 7.0+)

אנדרואיד 7.0 נוגט הציגה דרך הרבה יותר מפורטת לקחת את המושכות על הנתונים הניידים שלך עם תכונה חדשה בשם Data Saver.

ביסודו של דבר, הדבר מאפשר לך להגביל את נתוני הרקע המשמשים את האפליקציות, אך  לרשום היתרים לכל דבר שרוצה לקבל גישה בלתי מוגבלת. משמעות הדבר היא שנתוני רקע מושבתים עבור כל אפליקציה כברירת מחדל, ואז תוכל לבחור היכן להעניק גישה בלתי מוגבלת.

כדי להתחיל, משוך את גוון ההודעות והקש על סמל גלגל השיניים כדי לקפוץ לתפריט ההגדרות.

בקטע "אלחוטי ורשתות", הקש על הערך "שימוש בנתונים".

ממש מתחת לקטע השימוש בסלולר תמצא את האפשרות "חוסך נתונים". כאן מתחיל הכיף.

הדבר הראשון שתצטרך לעשות כדי להחליף את הילד הרע הזה באמצעות המחוון הקטן בחלקו העליון. סמל חדש יופיע גם בשורת המצב - משמאל לסמלי הנתונים האחרים (Bluetooth, Wi-Fi, סלולר וכו ').

זכור שברגע שתפעיל את זה, הגישה לנתוני רקע תוגבל לכל האפליקציות. כדי לשנות זאת, הקש על התיבה "גישה בלתי מוגבלת לנתונים".

זה יביא רשימה של כל היישומים המותקנים כעת בטלפון שלך. על ידי החלפת המחוון של האפליקציה המתאימה למצב "פועל", אתה בעצם מאפשר לו גישה בלתי מוגבלת לרקע. לפיכך, אם אתה רוצה שדברים כמו מפות, מוזיקה או פייסבוק יוכלו תמיד לקבל את הנתונים שהם זקוקים להם, דאג להחליף את אלה ל"על ".

וזה כל מה שיש בזה. כדאי לזכור שהדבר חל רק על נתונים ניידים - כל האפליקציות יישארו בלתי מוגבלות בזמן שהם משתמשים ב- Wi-Fi.

השתמש באפליקציית הגישה של Google (Android 5.0+)

אם אין לך אנדרואיד נוגט, יש לך כמה אפשרויות אחרות.

גוגל פרסמה לאחרונה אפליקציה חדשה בשם Datally שנועדה לעקוב אחר שימוש בנתונים, לחסום אותה על בסיס יישום אחר אפליקציה, ואף לסייע לך למצוא Wi-Fi ציבורי חינם.

עדכון : גוגל הפסיקה את אפליקציית Datally שלה בשנת 2019.

כאשר אתה פותח את האפליקציה לראשונה, היא תבקש ממך מספר הרשאות, תבקש ממך לאפשר גישה לשימוש ותשאל אם ברצונך לשלוח ל- Google את נתוני האפליקציה וה- SMS שלך כדי לשפר את הנתונים. יהיה עליך להעניק את שתי ההרשאות הראשונות, אך תוכל לדלג על השלישי אם תרצה בכך.

 

מסך הבית של Datally מראה לכם כמה נתונים ניידים השתמשתם היום, ובאילו אפליקציות משתמשים הכי הרבה. אתה יכול להקיש על "מצא Wi-Fi" כדי למצוא רשתות Wi-Fi בחינם בקרבתך, וזה די שימושי.

 

החלק את המתג "הגדר חוסך נתונים" כדי להתחיל להשתמש ב- Datally. זה יבקש ממך לאפשר את ה- VPN של גוגל - זה נדרש כדי ש- Datally יעבוד, מכיוון ש- Datally עוקבת אחר השימוש בנתונים שלך וחוסמת אותו בזמן. (אנחנו לא חיוביים מדוע Datally דורשת VPN לעשות זאת כאשר ההגדרות המובנות ב- Android אינן כן, אך אנו מצפים שזה בגלל ש- Datally היא אפליקציה נפרדת, שאינה משולבת במערכת ההפעלה עצמה. הדבר גם ישאיר אפשרות של תמיכה ב- iOS, אם גוגל הייתה רוצה ללכת בדרך זו.)

ברגע שתאפשר זאת, תראה התראה מתמשכת המראה כי חוסך הנתונים של Datally פועל והוא חוסם תעבורת רקע עבור מרבית האפליקציות שלך.

 

הנה המקום בו Datally מתחיל להיות שימושי. כשאתה פותח אפליקציה, בועה קטנה תופיע בצד המסך. באופן בסיסי תאפשר שימוש בנתונים עבור אותה אפליקציה בזמן שאתה משתמש בה, ויראה לך כמה אתה משתמש בזמן אמת. כשתצא מהאפליקציה הוא יתחיל לחסום נתונים שוב. (אם כי אתה יכול להקיש על הבועה בכל עת כדי לחסום נתונים בזמן שאתה משתמש בה גם כן).

 

שים לב, בגלל האופן שבו Datally פועל, לא תוכל להשתמש באפליקציות אחרות עם שירותי נגישות או רשתות VPN תוך שימוש ב- Datally בצורה זו.

תוכל גם לבחור אילו יישומים לחסום ולבטל חסימה מהדף "נהל נתונים" של Datally.

 

בסך הכל, Datally היא גרסה קצת יותר מתקדמת של Data Saver של נוגט בצורה של אפליקציה נפרדת, וזה טוב אם אתה רוצה לפקוח עין מתמדת בכמה נתונים אפליקציות מסוימות משתמשות. עבור רוב האנשים, ההגדרות המובנות של נוגט הן כנראה בסדר, אבל Datally היא אפשרות טובה נוספת (במיוחד אם לטלפון שלך אין נוגט).

הגבל נתוני רקע, אפליקציה לפי אפליקציה

אם אתה מעדיף לא להשתמש באפליקציה אחרת לביצוע משימות אלה, אתה יכול לעשות הרבה הגדרות ידניות כדי לשנות את עצמך כדי להפחית את הנתונים.

כדי להתחיל, חזור למסך הבית שלך ופתח אחת מהאפליקציות שמשתמשות ביותר מדי נתונים. בדוק אם יש לו הגדרות שנועדו להגביל את השימוש בנתונים. במקום להשתמש באנדרואיד להגבלת השימוש בנתונים של פייסבוק, למשל, אתה יכול לקפוץ לאפליקציית פייסבוק ולהקטין את תדירות הודעות הדחיפה או לכבות אותן לחלוטין. לא רק כיבוי התראות וסקרים מתמידים מצמצם את השימוש בנתונים שלך, אלא שהוא נהדר להארכת חיי הסוללה שלך.

 

לא לכל אפליקציה יהיו הגדרות מסוג זה, עם זאת - או שיש לה שליטה על שיניים עדינות כרצונך. אז יש אפשרות אחרת.

חזור אל הגדרות> אלחוטי ורשתות> שימוש בנתונים והקש על אפליקציה. סמן את תיבת הסימון "הגבל נתוני רקע" (ב נוגט, זוהי רק מתג שנקרא "נתוני רקע", אשר תרצה להפוך את במקום). זה יגביל את השימוש בנתונים שלה מרמת מערכת ההפעלה. שים לב שהדבר חל רק על חיבור נתונים נייד - אם אתה משתמש ב- Wi-Fi, אנדרואיד תאפשר לאפליקציה להשתמש בנתוני רקע כרגיל.

 

כבה את כל נתוני הרקע

אם זה לא מספיק, אתה יכול גם לכבות את כל נתוני הרקע באמצעות סיבוב של מתג אחד - זה מקטין את השימוש בנתונים שלך ברוב המקרים, אבל זה גם יכול להיות לא נוח מכיוון שהוא לא מבדיל בין מגישי נתונים לחזירי נתונים. מתפריט שימוש בנתונים תוכלו ללחוץ על כפתור התפריט ולבדוק "הגבל נתוני רקע". פעולה זו תשבית נתוני רקע עבור כל היישומים.

כבה עדכוני אפליקציות ברקע

גוגל מבינה כמה הנתונים הניידים שלך יקרים, ולכן עדכוני אפליקציות - שעלולים לטעון כי משתמשים יותר בנתונים שלך מכל דבר אחר - יתרחשו באופן אוטומטי רק כאשר אתה משתמש ב- Wi-Fi, לפחות כברירת מחדל. כדי לוודא שזה המקרה (ושלא שינית אותו בהמשך), היכנס לחנות Play ופתח את התפריט. קפץ להגדרות, וודא ש"עדכון אוטומטי של אפליקציות "מוגדר כ"עדכון אוטומטי באמצעות Wi-Fi בלבד".

הערה מהירה לפני שנמשיך: כאשר אנו מדברים על הגבלת השימוש בנתוני רקע, אנו רוצים להבהיר מאוד כי מגבלות אלה חלות רק על השימוש בנתונים הסלולריים שלך; גם אם אתה מגביל מאוד יישום הוא עדיין יפעל כרגיל כאשר אתה משתמש ב- Wi-Fi.

רכוש את האפליקציות המועדפות עליך (כדי להסיר מודעות)

לעתים קרובות, אפליקציות מציעות גרסה חינמית עם מודעות, וגרסה בתשלום ללא מודעות. מפתחים צריכים לאכול כדי שתוכלו לשלם להם באמצעות הכנסות מפרסומות או במזומן קשה קר. הנה העניין: מודעות אינן רק מעצבנות, אלא גם משתמשות בנתונים. שדרוגים אלה יכולים לעלות בין $ 0.99 לכמה דולרים, והם בהחלט שווים את המזומנים אם אתה משתמש באפליקציה לעיתים קרובות.

השתמש בחוסך הנתונים של Chrome

אם אתה גולש הרבה באינטרנט בטלפון שלך, מצב "Data Saver" של Google Chrome יכול לגרום לכך שפחות מכה על מכסה הנתונים שלך. בעיקרון, הוא מנתב את כל התעבורה שלך דרך פרוקסי המנוהל על ידי גוגל המדחס את הנתונים לפני שהוא שולח אליו את הטלפון שלך. ביסודו של דבר, זה לא רק גורם לשימוש נמוך יותר בנתונים, אלא גם גורם לטעינה מהירה יותר של דפים. זה win-win.

סביר להניח שהתבקשת להפעיל את Data Saver בפעם הראשונה שטענת את Chrome, אך אם החלטת שלא לעשות זאת באותו זמן, תוכל להפעיל זאת לאחר מכן על ידי פתיחת Chrome, קפיצה אל הגדרות> Data Saver והזזת המתג אל "עַל".

שמור נתונים של מפות Google

הדרך הטובה ביותר להימנע מיציאת גושי נתונים ענקיים בזמן שאתה נמצא בחוץ (ותלוי בנתונים הסלולריים) היא לשמור אותו במטמון מבעוד מועד כשאתה מתחמם בתפארת חיבור Wi-Fi פתוח.

אם אתה משתמש במפות Google לצורך ניווט יומי או תכנון טיולים, אתה מוצץ נתונים רבים. במקום להשתמש בגרסת העדכון החי, תוכלו לשמור במטמון מראש את המסלול (ולחסוך המון שימוש בנתונים ניידים תוך כדי). בפעם הבאה שאתה מתכנן להשתמש בכבדות במפות, פתח את מפות כשאתה ב- Wi-Fi, פתח את התפריט ובחר "אזורים לא מקוונים". משם, אתה יכול להקיש על "בית" כדי להוריד מפות ליד הבית שלך, או להקיש על "אזור מותאם אישית" כדי להוריד מפות לכל האזורים האחרים שאליו אתה נוסע בקרוב.

השתמש באפליקציות סטרימינג במצבים לא מקוונים

אפליקציות רבות של שירותי זרימה מוסיפות מצבים לא מקוונים - מצבים המאפשרים למשתמשים לבצע שמירה מוקדמת של נתונים בזמן שהם משתמשים ב- Wi-Fi לשימוש כאשר הם נמצאים בחיבורי הנתונים הסלולריים שלהם. ל- Rdio, Rhapsody, Slacker Radio ו- Spotify יש מצבים לא מקוונים כדי לעזור למשתמשים להימנע מפגיעה בכובעי הנתונים שלהם.

מטמון נתונים הוא החבר שלך

יש גם הרבה תחומים אחרים שבהם אתה יכול לשמור נתונים במטמון. חשוב תמיד לחשוב כיצד תוכל להוריד את השימוש בנתונים שלך ל- Wi-Fi לפני שאתה יוצא לדרך.

לדוגמה, אנו יודעים שזה כל כך 2003, אבל יש משהו שאפשר לומר על הורדת המוסיקה שלך, פודקאסטים, ספרים אלקטרוניים ואמצעי תקשורת אחרים למכשיר מן הנוחות של הבית שלך (וחיבור Wi-Fi).

קשורים: מדוע לא כדאי להשתמש ברוצח משימות באנדרואיד

בנוסף, אל תשתמשו ברוצחי משימות. בשלב זה אתה לא צריך להשתמש ברוצח משימות מלכתחילה, אבל אם כן, עצור עכשיו. לא רק שהם מועילים מפוקפקים (ואנחנו ממליצים בחום שלא להשתמש בהם), אלא שרוב רוצחי המשימות גם יזרקו את קבצי המטמון של יישומים שהם הורגים בתוקף - מה שאומר שכשתעבור להשתמש שוב באפליקציה תצטרך להוריד את הנתונים בכל רחבי.

אתה יכול ליישם כמה מההצעות שלנו או את כולן בהתאם לצרכים שלך וכמה שאתה צריך כדי לצמצם את השימוש בנתונים שלך - כך או כך, עם קצת ניהול זהיר אפשר לעבור ממצע הנתונים שלך מדי חודש לחיסכון בכסף על ידי מעבר לתוכנית קטנה יותר עם מעט מאוד מאמץ.