כיצד להתקין מחדש בקלות את Windows 10 ללא Bloatware

התכונה "אפס את המחשב האישי שלך" ב- Windows 10 מחזירה את המחשב להגדרות ברירת המחדל של היצרן, כולל כל התוכנות הנפוצות שכלל יצרן המחשב האישי שלך. אך התכונה החדשה "התחלה חדשה" בעדכון היוצרים של Windows 10 מקלה על השגת מערכת Windows נקייה.

זה תמיד היה אפשרי באמצעות הורדת מדיה ההתקנה של Windows 10 והתקנה מחדש שלה במחשב האישי. אבל הכלי החדש של מיקרוסופט הופך את ביצוע ההתקנה המלאה מחדש של Windows למלאה למערכת Windows נקייה לחלוטין.

איך זה עובד

התכונה "אפס מחשב זה" מאפסת את המחשב להגדרות ברירת המחדל של היצרן. אם התקנת את Windows בעצמך, פירוש הדבר שתהיה לך מערכת Windows נקייה. אבל כנראה שלא התקנת את Windows בעצמך. כמו רוב האנשים, כנראה שרכשת מחשב שהגיע עם Windows, ועוד כמה תוכנות נפח נוספות.

במקרה כזה, איפוס המחשב יאפס אותו לאופן שקיבלתם אותו מהמפעל - הכולל את כל התוכנות שהיצרן התקין במקור במחשב האישי. מ- bloatware מעצבן ועד מנהלי תוכנה שימושיים, הכל יחזור. יהיה עליך לחיות עם הזבל הזה או להשקיע זמן בהתקנתו.

קשורים: כיצד משולמים יצרני מחשבים כדי להחמיר את המחשב הנייד שלך

כדי להיפטר מ- bloatware עבור מערכת Windows 10 נקייה ורעננה ממיקרוסופט, היית צריך בעבר להוריד את מדיית ההתקנה של Windows 10, ליצור כונן USB או DVD ואז להתקין מחדש את Windows 10 בעצמך. התכונה החדשה של Windows "התחלה חדשה" הופכת את התהליך הזה לפשוט הרבה יותר, ומאפשר למשתמשי מחשב רגילים להתקין מחדש את Windows לחלוטין בכמה לחיצות.

גם גיקים של Windows, שלעתים קרובות מתקינים מחדש את Windows בכל מחשב חדש שהם מקבלים, יכולים לחסוך זמן מה בעזרת התכונה "התחלה חדשה". פשוט עקוב אחר ההוראות כדי להתקין מחדש את Windows 10 במהירות ובקלות במחשב חדש.

מה הקאץ?

  1. פתח את תפריט התחל ומצא את היישום "מרכז האבטחה של Windows Defender".
  2. עבור אל "ביצועי מכשיר ובריאות" בסרגל הצד, ולחץ על "מידע נוסף" בקטע התחלה חדשה.
  3. לחץ על כפתור "התחל" ופעל לפי ההנחיות להתקנה מחדש של Windows.

החיסרון הוא שתאבד את כל התוכנות המותקנות על ידי היצרן במחשב האישי שלך. בטח, רובם אשפה, אך ככל הנראה ניתן להוריד חלק מהדברים החשובים כמו מנהלי התקנים ותוכנות מאתר יצרן המחשבים האישיים שלך. אם אתה רוצה כלי עזר מאוחר יותר, אתה יכול כנראה להוריד בדיוק את הכלי הספציפי הזה.

אבל אם יש משהו שאתה לא יכול להשיג ברשת - או אם תוכנת bloatware זו כוללת עסקה שימושית - תרצה לוודא שאתה מקבל את כל מפתחות הרישיון הדרושים או רישומים לפני שתעשה זאת. לדוגמה, דלים רבים חדשים מגיעים עם 20 ג'יגה-בייט של שטח Dropbox פנוי, וזה די גדול.

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על "אפס את המחשב הזה" ב- Windows 8 ו- 10

באופן דומה, תרצה להשיג כל מפתחות מוצר אחרים עבור תוכנה קיימת שתרצה לשמור. אם אתה משתמש ב- iTunes, תחילה תרצה לבטל את הרשאת iTunes במחשב שלך. לאחר מכן יהיה עליך להתקין מחדש ולאשר את iTunes לאחר סיום תהליך זה. אם יש לך מפתח מוצר עבור Microsoft Office, יהיה עליך לוודא שיש לך מפתח מוצר זה כדי להתקין מחדש את Office מאוחר יותר. אם אתה משתמש ב- Office 365, תוכל להוריד ולהתקין את Office שוב לאחר מכן. כנ"ל לגבי כל יישום אחר שדורש מפתח או הרשאה.

קשורים: מה שאתה צריך לדעת על ביטול הרשאה מ- iTunes

לבסוף, בעוד ש- Windows מבטיח לשמור את הקבצים האישיים שלך כחלק מתהליך זה, תמיד מומלץ להחזיק עותק גיבוי של כל הקבצים החשובים במחשב האישי שלך במקרה שמשהו ישתבש.

כיצד להשתמש בהתחלה חדשה בעדכון מאי 2020

עדכון : בעדכון של Windows 10 במאי 2020, מיקרוסופט עברה (ושמה שונה) התחלה חדשה. כך תוכל לבצע התחלה חדשה בגירסאות העדכניות ביותר של Windows 10.

קשורים: כיצד להשתמש ב"התחלה חדשה "של Windows 10 בעדכון מאי 2020

כיצד להתחיל מחדש בעדכון היוצרים

התכונה "התחלה חדשה" היא חלק מממשק Windows Defender. פתח את תפריט התחל והפעל את היישום "מרכז האבטחה של Windows Defender".

כדי להשתמש בהתחלה חדשה, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> שחזור ולחץ על "התחל בעבודה" תחת אפס מחשב זה. בחר "שמור את הקבצים שלי" ובמהלך

קשורים: כיצד להשיג את עדכון אפריל 2018 של Windows 10 כעת

אם אינך רואה יישום זה, עדיין לא שדרגת לעדכון היוצרים. אתה עדיין יכול להשתמש בשיטה אחרת, המוסברת להלן, כדי לעשות זאת בעדכון יום השנה.

לחץ על האפשרות "ביצועי מכשיר ובריאות" בסרגל הצד, ואז לחץ על הקישור "מידע נוסף" תחת התחלה חדשה.

אתה יכול גם לעבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> שחזור ולחץ על הקישור "למד כיצד להתחיל מחדש עם התקנה נקייה של Windows" כדי לגשת למסך זה.

חלון זה מסביר בדיוק מה יקרה. Windows 10 יותקן מחדש ויעודכן למהדורה האחרונה. תשמור על הקבצים האישיים שלך ועל כמה הגדרות Windows, אך כל יישומי שולחן העבודה שלך - כולל היישומים שהגיעו עם המחשב האישי שלך ויישומים שהתקנת - יוסרו. Windows אמנם מבטיח לשמור את הקבצים האישיים שלך, אך בכל זאת מומלץ לגבות את הקבצים שלך.

לחץ על כפתור "התחל" כשתהיה מוכן להתחיל. יהיה עליך להסכים להנחיית בקרת חשבון משתמש כדי להמשיך.

Windows מזהירה אותך כי התהליך עשוי להימשך 20 דקות או יותר, תלוי כמה מהירות המחשב שלך. לחץ על "הבא" כדי להתחיל.

הכלי מספק לך רשימה של כל יישומי שולחן העבודה שהוא יוסר. זה גם שומר את הרשימה בקובץ טקסט על שולחן העבודה של המחשב, מה שמקל על לראות אילו אפליקציות התקנת בעבר.

כשתהיה מוכן, לחץ על "התחל" כדי להתחיל בתהליך. לא שלא תוכל להשתמש במחשב שלך בזמן ש- Windows מתקין את עצמו מחדש, אז וודא שאתה מוכן.

לאחר השלמת התהליך תהיה לך התקנה חדשה של Windows 10. הפעל את Windows Update - בכל מקרה הוא אמור לפעול באופן אוטומטי - והמחשב שלך צריך לקוות להוריד את כל מנהלי ההתקן החומריים שהוא זקוק לו. אם לא, בקר בדף הורדת מנהל ההתקן עבור המחשב שלך באתר היצרן והורד את מנהלי ההתקן ותוכנות אחרות שאתה זקוק להם.

כיצד להתקין מחדש את Windows ללא Bloatware בעדכון יום השנה

גרסה קודמת של תכונה זו זמינה גם בעדכון יום השנה. אתה עדיין יכול להתקין מחדש את Windows ולהיפטר מ- bloatware, גם אם עדיין לא שדרגת לעדכון היוצרים. עם זאת, מיקרוסופט ממליצה על הכלי התחלה חדשה בעדכון היוצרים כאופציה הטובה יותר.

כדי להתחיל, פתח את אפליקציית ההגדרות מתפריט התחל. עבור אל עדכון ואבטחה> שחזור. גלול מטה ולחץ על או הקש על הקישור "למד כיצד להתחיל מחדש עם התקנה נקייה של Windows" תחת אפשרויות התאוששות נוספות.

קישור זה מעביר אתכם לדף "התחל טרי עם התקנה נקייה של Windows 10" באתר של מיקרוסופט. הדף מספק מידע נוסף על התהליך.

לחץ על כפתור "כלי הורד עכשיו" בתחתית הדף כדי להוריד את כלי רענון Windows.

הפעל את הקובץ "RefreshWindowsTool.exe" שהורדת והסכים להסכם הרישיון של מיקרוסופט. לאחר שתעשה זאת, תראה את החלון "תן למחשב שלך התחלה חדשה".

בחר "שמור קבצים אישיים בלבד" ו- Windows ישמור את הקבצים האישיים שלך, או בחר "שום דבר" ו- Windows ימחק הכל. כך או כך, כל התוכניות המותקנות שלך מוסרות וההגדרות שלך מאופסות.

לחץ על "התחל" והכלי מוריד אוטומטית את קבצי ההתקנה של Windows 10, בגודל של כ -3 GB. לאחר מכן הוא מתחיל בתהליך ההתקנה, ומעניק לך מערכת חדשה של Windows 10 - לא כלול תוכנת bloatware כלולה.