גאדג'טים עמידים במים אינם עמידים למים: מה שאתה צריך לדעת

המונחים עמידים במים ועמידים במים מסתדרים לא מעט בשוק הגאדג'טים, אבל זה לא אומר שאתה מוציא את הגאדג'טים שלך לבריכה הקרובה בחוצפה. עמידות במים היא בהחלט לא עמידה במים.

קשורים: כיצד פועלים דירוגי עמידות במים עבור גאדג'טים

בשבוע שעבר אנו צוללים עמוק לתוך המינוח והתקנים סביב בדיקות וייצור של גאדג'טים עמידים במים. השבוע חזרנו עם סקירה קלה יותר המושלמת עבור אנשים המחפשים סקירה רחבה של גאדג'טים עמידים במים ללא כל כך הרבה טבלאות ומפרט טכני. בואו נסתכל על הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת על עמידות במים והגאדג'טים שלכם.

מה ההבדל?

מדי שנה אלפי אלפי צרכנים מטגנים את הגאדג'טים כביכול שלהם "עמידים למים" בגלל הבנה לקויה (מצד הצרכן) ושיווק לקוי (מצד היצרן). הבנת היסודות של עמידות במים היא המפתח לשמירה על בטיחות הגאדג'טים שלך, כמו גם רכישת הגאדג'טים המתאימים לצרכי החוץ והספורט שלך.

הדבר החשוב ביותר שאתה צריך להבין לגבי כל המושג "עמיד למים" הוא שזה לא דבר אמיתי מחוץ לחומר שיווקי מטעה מאוד. אין גאדג'ט עמיד למים בשוק. כל טלפון, שעון, רצועת ספורט, מכשיר GPS, רמקול נייד וכדומה המחייבים את עצמם כ"אטומים למים "אמורים לחשב את עצמם כ"עמידים במים בתוך הפרמטרים שצוינו על ידי היצרן."

תחשוב על זה כמו "הוכחה לרעידות אדמה". אי אפשר לבנות מבנה אטום לחלוטין לרעידות אדמה. לא משנה כמה מבנה בנוי היטב ומהונדס יתר על המידה תמיד יש שילוב של עוצמת רעידת אדמה ומשך שיביא אותו לקרקע. עמידות במים זהה לחלוטין. לכל גאדג'ט "עמיד למים" יש נקודה בה הוא שקוע יותר מדי זמן, עמוק מדי, או במים חמים מדי או קרים מדי, והאטמים במכשיר אינם מצליחים לאפשר מים פנימה.

עד כמה הגאדג'ט שלי עמיד במים?

עכשיו כשכל הבלגן של "עמיד למים" מאחורינו אנו יכולים להתמקד בהבנת המשמעות של עמיד במים בפועל. כל אחד יכול לטעון שהמכשיר שלהם עמיד במים, אבל אתה לא צריך לסמוך על הטענה שלהם מבלי לראות כיצד הם מגדירים את עמידות המים של המוצר שלהם.

ישנם שני מונחים עיקריים ודירוגים המשמשים להעברת עמידות במים. הראשון הוא דירוג Atmospheres (ATM) והשני הוא דירוג IP (Ingress Protection). השניים משמשים לעיתים רחוקות, אם בכלל, יחד, וסביר יותר שתראה דירוג כספומט בגאדג'טים מסוג כושר כמו עוקבים שחוקים מפרק כף היד, שכן ניתן לייחס את דירוג הכספומט לימים הראשונים של שעונים עמידים במים. דירוג ה- IP משמש בדרך כלל לגאדג'טים גדולים יותר כמו טלפונים, רמקולי Bluetooth וכדומה.

עמידות במים כפי שנמדדה לפי דירוג כספומט

בעוד שהעולם המבלבל של הגאדג'טים "אטומים למים" הוא חדש יחסית, דירוג כספומט הובן לא נכון במשך עידנים בגלל בלבול במה בדיוק הדירוג מעיד. בחלק האחורי של שעונים ומכשירי כושר תראו לעתים קרובות סימון כמו "5 כספומט" או "עמיד במים עד 50 מטרים". עם זאת, לאנשים רבים שעון "עמיד למים" שלהם מוותר על רוח הרפאים כשלא צלל אלא רק קפץ מהצלילה הגבוהה בבריכה המקומית.

הבלבול נוצר בגלל מה שמציין "5 כספומט" או "50 מטר". זה לא מצביע על כך שהמכשיר עמיד במים בכל התנאים עד 50 מטר מתחת לפני המים. זה מצביע על כך שבתנאים סטטיים (ללא תזוזה) בגובה 50 מטר מתחת לפני המים לחץ המים לא יפר את אטמי המכשיר. אם היית לוקח לשפוך תוך מי סקי ברגע שתלחץ על המים בלחץ של המים להכות את המכשיר יהיה  הרבה יותר גבוה מאשר הלחץ הסטטי על 50 מטרים של עומק, וזה מן הנמנע מים יכולים לכפות את דרך לתוך המכשיר .

בקיצור, ככל שעולה יותר טוב (ללא יוצא מן הכלל). אם אתה זקוק להגנה על מים ויש שני מכשירים העונים על צרכיך, אך אחד מהם הוא בעל דירוג 10 כספומט ואחד בעל דירוג של 5 כספומטים, אל תחשוב “מדוע שאזדקק לציון 10 כספומטים? אני פשוט שוחה הקפות! ” תחשוב "ככל שעולה יותר טוב; זה ישמור על המים בחוץ! " כמו שצלילה בבריכה וספורט ימי פנאי יכולים להכניס מכות למכשירים קשוחים או קשוחים יותר מחשיפה למים עמוקים.

עמידות במים כפי שנמדדה לפי דירוג IP

נשמח לומר שדירוג ה- IP היה פחות מבלבל מדירוג הכספומט אך הוא בהחלט לא. קוד הגנת הפנימיות הוא תקן בינלאומי המפרט עד כמה מוגן מפני כניסה פיזית ונוזל של אובייקט. הדירוג כתוב בפורמט IPXY כאשר X הוא עמידות בפני כניסה פיזית ו- Y הוא עמידות בפני כניסה נוזלית. ככל שהמספר יהיה גבוה יותר מבחינת הגנה על הציוד שלך.

למרות שקיימים דירוגי IP כמו IP12, בדרך כלל לא תראה שום דבר שמופיע במכשיר אלקטרוני צרכני נמוך יותר מאשר משהו כמו IP56 (מה שיעיד על כך שהמכשיר מוגן כמעט לחלוטין מפני אבק ומסילוני מים). בדרך כלל אם יצרן לקח את הזמן לבנות ולשווק מכשיר "עמיד למים" הם יכוונו ל- IP68 שמתרגם ל"אבק אבק "ו"טבילה מעבר למטר עומק אחד בתנאים שצוינו על ידי היצרן". ה- iPhone 7 הוא IP67, כלומר אטום לאבק וטבילה עד מטר אחד.

"התנאים שצוינו על ידי היצרן" הם החלק שבסופו של דבר מבלבל ביותר עבור הצרכנים מכיוון שתנאים אלה מוגדרים יכולים להשתנות במידה רבה.

לקריאה נוספת בנושא דירוג כספומט ו- IP, עיין בהחלט במאמר שלנו כיצד פועלים דירוגי עמידות במים עבור גאדג'טים לקבלת ריצה מלאה ותרשימים המפרטים כל רמה של הסמכת כספומט ו- IP ומה המשמעות של השימוש בעולם האמיתי.

רמת ההתנגדות של גאדג'טים עמידים במים

למרות שאיננו יכולים לפרט את דירוגי עמידות במים של כל גאדג'ט שעליך לשקול לרכוש, אנו יכולים להדגיש את הדירוגים של מכשירים פופולריים שונים בשוק, ובתוך כך לעזור לך להבין טוב יותר את המשמעות של דירוגים אלה בפועל מונחים שימוש בפועל.

נתחיל עם מכשיר שמובטח למעשה כי יבוא במגע עם מים בשלב כלשהו במהלך השימוש בו.

עוקבי כושר

העלייה האחרונה בשוק הלבישים פירושה שהרבה מאוד אנשים לובשים כעת את מעקב הכושר והפעילות שלהם 24/7. בין הפופולריים ביותר הם במערך פיטביט, אך עמידות במים אינה חלה בהכרח על כל הלוח עם המותג פיטביט. ל- Fitbit Flex הפופולרי ול- Fitbit Charge יש דירוג כספומט 1 בלבד ולמרות שהתיעוד בדפי המוצר אומר שהם יכולים להיות שקועים עד 10 מטרים, עמוד העזרה של Fitbit עונה על השאלה "האם אוכל לשחות או להתקלח עם הגשש שלי?" מציין בבירור כי דירוג הכספומט 1 אינו מספיק בכדי לעמוד בכוח של משיכות שחייה.

אתה יכול לראות איך זה מבלבל את הצרכנים כאשר דף המוצר אומר דבר אחד (קח אותו ל -10 מטרים!) ודף העזרה למוצר אומר דבר אחר, מדויק יותר, (כספומט 1 אינו עמידות מספקת כדי לעמוד בלחץ של שבץ פרפר !). אפילו ה- Fitbit Charge, בעל דירוג 5 כספומט, אינו מדורג בלחץ שחייה או ספורט מים.

עצם הלסת כוללת גם שורה פופולרית של עוקבי כושר והם הרבה יותר שקופים לגבי מידת האטימות של המכשירים שלהם: במקום לתייג אותם כ"עמידים למים "או" עמידים במים ", הם מכנים אותם" ספלאש-הוכחה "שהוא ייצוג כנה של דירוג המים שלהם. עצם הלסת UP2, UP3 ו- UP Move מדורגות כולן ל -5 כספומט, מה שאומר שהן חסינות בפני ריסים לחלוטין ושרדו את האימון הכי מזיע, ריצה בגשם או נסיעה למקלחת בסדר גמור. (אבל, כמו מערך Fitbit, אסור להשתמש בו לשחייה, צלילה או ספורט מים).

באופן מוזר Misfit Shine ו- Misfit Flash מאושרים לשחייה על ידי Misfit, אך הם רק בעלי דירוג 5 וכספומט בהתאמה. אנו מדברים על תמיכה זו בשחייה (נעדרת כמעט בכל גשש כושר אחר) בעיצוב המכשיר. הברק והפלאש שניהם נטולי יציאה (אין להם שום טעינה או יציאת נתונים מכיוון שהם מפסיקים סוללת מטבע למשך חצי שנה בכל פעם ומסונכרנים באמצעות Bluetooth).

שעונים חכמים

אם אי פעם הייתה קטגוריה של גאדג'ט אישי שהוא גם יקר וגם צפוי להיחשף למים, זה יהיה שעונים חכמים. בהתחשב בסבירות הגבוהה שגם אם תימנע מללבוש את זה בבריכה אתה עדיין בסופו של דבר להרטיב אותו מדי פעם בזמן שאתה שוטף את הידיים או שוכח להוריד את זה לפני שאתה נכנס למקלחת, עמידות במים היא תכונה מרכזית ב שעונים חכמים יקרים.

חלוקי נחל, חלוקי נחל וזמן חלוקי נחל הקרובים מדורגים כולם עבור 5ATM וככאלה הם הוכחה מושלמת לצרכי ניקוי ומקלחת המטבח שלכם.

הרוב המכריע של שעוני Android Wear בשוק הם לפחות IP55 (מוגן בפני אבק ועמיד בפני התזות חזקות) כאשר עיקר הדגמים הפופולריים מדורגים ל- IP67 (עמיד בפני אבק ועמיד במים למשך שלושים דקות במטר מים אחד) . מוטו 360 הוא IP67 וכך גם Gear Gear, Gear 2 ו- Gear S.

Apple Watch Series 1 הוא IPX7 עם דירוג IP (מה שאומר שאפל לא הגישה בקשה לדירוג הגנה מפני חדירה פיזית, אלא שהשעון יכול להיות צולל עד מטר אחד כמו שעוני Android Wear הנ"ל). הסדרה 2 עמידה במים לעומק של עד 50 מטר.

כמו עוקבי הכושר, בהחלט לא נמליץ  לבדוק  האם השעון היקר שלך באמת יכול לשרוד חצי שעה בעומק של מטר אחד בהתאם למפרט ה- IP. נחמד לדעת, עם זאת, שהדירוג קיים ושהשעון שלך ישרוד את שטיפת הידיים והמקלחת בסדר גמור (וסביר להניח שתשרוד וטבילה בטעות בבריכה).

סמארטפונים

טלפונים חכמים עמידים במים הופכים פופולריים יותר, במיוחד עם השקת האייפון 7. עמיד במים. בדיוק בזמן שהטלפונים התבגרו עד כדי כך שהם היו תחליפי מצלמות קיימא ומרכזי מדיה חברתית הכרחיים זה בערך בזמן שהחברות החלו לבדר את רעיון לבנות טלפונים שיכולים לשרוד הרפתקאות חוף.

יצרני טלפונים חכמים אינם משתמשים בדירוג הכספומט ובמקוםם משתמשים במערכת דירוג ה- IP כדי שיוכלו לציין את ההגנה הפיזית והנוזלית שמציע המכשיר שלהם. כפי שהזכרנו לעיל, לעתים רחוקות מאוד תראה טלפון שמפורסם כמשהו פחות מ- IP67 (שהוא באמת קו הבסיס המקובל היחיד למכשיר שעשוי לקחת איתך דאנק בבריכה כפי שנראה לעיל).

קשורים: מהי הדרך הטובה ביותר לאטום את הטלפון שלי?

ל- iPhone 7 יש דירוג מדויק זה - IP67. כמה טלפונים אנדרואיד מרחיקים עוד מעט, כאשר ה- Galaxy S7 וטלפונים רבים של Sony Xperia טוענים ל- IP68.

באופן מוזר, אפל מעולם לא הגישה בקשה לדירוגי IP לפני האייפון 7, אך ישנם דיווחים לא רשמיים כי אטמי היציאה המשופרים של האייפון 6 ואטימתם הופכים אותו לאטום בפני כתמים ויכולים לשרוד טבולות קצרות (כמו למשל אם הייתם מפילים אותו בטעות בכיור בזמן עובדים במטבח). באופן רשמי, עם זאת, האייפון אינו עמיד במים ואנחנו ממליצים בחום לקבל מארז עמיד במים טוב אם יש לך כוונה לקחת אותו ליד מים.

רמקולי Bluetooth

קטגוריית ציוד נוספת הנושאת לעתים קרובות ייעוד IP היא רמקולי Bluetooth. בעוד שרוב הגאדג'טים העמידים במים עמידים במים לרגעים בדיוק למקרה (כמו נפילה בבריכה עם הטלפון בכיס) רמקולי Bluetooth מיועדים להובלה לחוף הים ולהשתמש בהם לצד הבריכה.

ככזה זה לא יוצא דופן למצוא רמקולים עמידים במים כמו אלה שבקו Braven. סקרנו בעבר את BRV-1 (בעל דירוג IPX7 נחמד) והדגשנו את BRV-1 (מדורג גם IPX7) במדריך שלנו לרמקולי Bluetooth. אנו בהחלט יכולים להעיד עד כמה קו Braven BR עמיד במים מכיוון שה- BRV-1 שימש כמערכת קול מקלחת בשנה האחרונה ללא בעיה.

יש חברות שמרחיקות לכת יותר מאשר רק להפוך את הרמקולים שלהן לבעלי התזות, הם משלבים הגנה מפני התזות עם אלמנטים צפים כמו ה- Nyne Aqua (שאינו רק מדורג IPX7, אלא גם צף על פני הבריכה יחד איתך).

בקיצור: אם עמידות במים חשובה לכם תמיד לכו עם הדירוג הגבוה ביותר הקיים וקראו תמיד את תיאור היצרן של מה זה עמידות במים. לקריאה נוספת בדוק כיצד פועלים דירוגי עמידות במים בגאדג'טים ואם ברצונך לאטום באופן זמני את האלקטרוניקה הקטנה שלך באופן זול ויישום בקלות, עיין בדיון שלנו על שקיות יבשות כאן.

נקודות זכות תמונה: קריסטין נאדור, מיספיט, עצם הלסת, סוני.