10 דרכים לפנות שטח דיסק בכונן הקשיח שלך

גם בימים אלה, ל- MacBooks עדיין יש כוננים קשיחים זעירים שמתמלאים במהירות. למרבה המזל ישנן דרכים מהירות וקלות לפנות מקום בכונן הקשיח. כך תוכל לנקות את ה- Mac שלך ולהשיב שטח שטח כונן.

ברור שתוכלו לפנות מקום בדיסק פשוט על ידי חיפוש ומחיקה קבוע של קבצים גדולים ודברים אחרים שהורדתם, אך באופן מציאותי זה רק יביא אתכם עד כה. רוב השטח המבוזבז ב- Mac שלך יוחזר רק אם אתה מסתכל לעומק הרבה יותר - ניקוי קבצי שפה, הסרת קבצים כפולים, מחיקת קבצים מצורפים, ניקוי קבצים זמניים או ריקון כל פחי האשפה.

אם אתה לא מצליח לשמור על ניקיון הכונן הקשיח של ה- Mac שלך, בסופו של דבר אתה תקבל את השגיאה החששנית "הדיסק שלך כמעט מלא", אז אתה יכול להתחיל עכשיו ולנקות מקום.

כיצד לנקות את ה- Mac בדרך הקלה

אם לא בא לך להשקיע זמן רב בחיפוש וניקוי דברים באופן ידני, אתה יכול להשתמש ב- CleanMyMac 3 כדי להיפטר מקבצים זמניים, לנקות קבצי שפה נוספים, להסיר יישומים, להיפטר מקבצים נוספים שנותרו על ידי היישום. הסרות, מצא ולהיפטר מקבצים מצורפים גדולים המאוחסנים בדואר, ועוד הרבה יותר.

זה בעצם כולל את כל התכונות של יישומי הניקוי עליהם אנו מדברים במאמר זה, אך באפליקציה אחת - למעט מציאת קבצים כפולים, שעדיין תרצו להשתמש בהם ב- Gemini 2. למרבה המזל זה אותו ספק שמייצר את תאומים 2 ותוכלו להשיג את שניהם כחבילה.

וכמובן, יש ניסיון בחינם שמראה לאן נעלם השטח הפנוי שלך ומאפשר לך לנקות חלק ממנו בחינם.

הערה:  לפני הפעלת כלי ניקוי כלשהו, ​​עליכם לוודא כי כל הנתונים החשובים שלכם מגובים, לכל מקרה.

מצא והסר קבצים כפולים

אחד הדברים המסובכים ביותר שיכולים לתפוס מקום רב בכונן הם קבצים כפולים שמזרקים את המחשב שלך - זה נכון במיוחד אם אתה משתמש במחשב זמן רב. למרבה המזל יש אפליקציות נהדרות כמו Gemini 2 שניתן להשתמש בהן כדי למצוא ולהסיר קבצים כפולים בעזרת ממשק חלקלק וקל.

אתה יכול לקנות את זה בחנות האפליקציות אם תרצה - אפל הייתה זו לבחירת העורכים שלהם, אבל כנראה שעדיף לך להשיג אותה מהאתר שלהם, כי יש להם תקופת ניסיון בחינם שם.

יש הרבה אפשרויות אחרות ב- App Store ובמקומות אחרים, אבל השתמשנו באפשרות זו והיו לנו תוצאות טובות.

רוקן את פחי האשפה שלך

האשפה ב- Mac מקבילה לפח המיחזור ב- Windows. במקום למחוק קבצים מתוך Finder לצמיתות, הם נשלחים לאשפה שלך כדי שתוכל לשחזר אותם מאוחר יותר אם תשנה את דעתך. כדי להסיר קבצים אלה לחלוטין ולפנות את השטח הדרוש להם, יהיה עליכם לרוקן את האשפה. אך מחשבי מקינטוש יכולים למעשה לכלול פחי אשפה מרובים, כך שתצטרך לרוקן מספר.

כדי לרוקן את פח האשפה הראשי של חשבון המשתמש שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר Ctrl או לחץ לחיצה ימנית על סמל האשפה בפינה השמאלית התחתונה של המזח ובחר באפשרות רוקן אשפה. פעולה זו תמחק את Finder את כל הקבצים ששלחת לפח.

ל- iPhoto, iMovie ו- Mail יש פחי אשפה משלהם. אם מחקתם קבצי מדיה מתוך יישומים אלה, יהיה עליכם לרוקן גם את פחי האשפה שלהם. לדוגמה, אם אתה משתמש ב- iPhoto כדי לנהל את התמונות שלך ולמחוק אותן ב- iPhoto, תצטרך לנקות את אשפת iPhoto כדי להסיר אותן מהכונן הקשיח. לשם כך, פשוט לחצו על מקש Ctrl + או לחצו לחיצה ימנית על אפשרות האשפה ביישום הספציפי ובחרו באפשרות רוקן אשפה.

הסר התקנת יישומים שאינך משתמש בהם

היישומים שהתקנת ב- Mac שלך תופסים מקום, כמובן. עליך להסיר את ההתקנה שלהם אם אינך זקוק להם - פשוט פתח חלון Finder, בחר Applications בסרגל הצד וגרור ושחרר את סמל היישום לפח האשפה שעל המזח שלך. חלק מהיישומים הללו יכולים לתפוס המון שטח.

כדי לגלות אילו יישומים משתמשים ביותר מקום, פתח חלון Finder ובחר יישומים. לחץ על הסמל "הצג פריטים ברשימה" בסרגל הכלים ואז לחץ על הכותרת גודל כדי למיין את היישומים המותקנים שלך לפי גודל.

נקה את גיבויי ה- iTunes הענקיים של ה- iPhone או ה- iPad שלך

אם גיבית את ה- iPhone או ה- iPad שלך ל- Mac שלך באמצעות iTunes, כנראה שיש לך חבורה של קבצי גיבוי מסיביים שתופסים מקום מזעזע. הצלחנו לפנות שטח של למעלה מ- 200 GB על ידי איתור ומחיקת חלק מקבצי הגיבוי הללו.

כדי למחוק אותם באופן ידני, אתה יכול לפתוח את הנתיב הבא כדי לראות את תיקיות הגיבוי, שיהיו להן שמות אקראיים, ותוכל למחוק את התיקיות שנמצאו בפנים. סביר להניח שתרצה לסגור את iTunes לפני שתעשה זאת.

 ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup

הדרך הקלה יותר (והרבה יותר בטוחה) למחוק אותם היא להשתמש ב- CleanMyMac, אשר מתרגם את התיקיות המבלבלות הללו לשמות גיבוי בפועל, כך שתוכל להחליט איזה גיבוי אתה באמת רוצה למחוק. פשוט בדוק את הדברים שברצונך להסיר ואז לחץ על הלחצן ניקוי.

נקה קבצים זמניים

בכונן הקשיח של Mac יש כנראה קבצים זמניים שאינך זקוק להם. קבצים אלה תופסים לעיתים קרובות שטח דיסק ללא סיבה טובה. Mac OS X מנסה להסיר אוטומטית קבצים זמניים, אך יישום ייעודי עשוי למצוא קבצים נוספים לניקוי. ניקוי קבצים זמניים לא בהכרח יזרז את ה- Mac שלכם, אך הוא יפנה חלק משטח הדיסק היקר הזה.

לדפדפן האינטרנט שלך אפשרות מובנית לנקות את נתוני הגלישה שבהם תוכל להשתמש כדי לפנות מעט מקום במהירות - אך זה לא בהכרח רעיון נהדר. מטמונים אלה מכילים קבצים מדפי אינטרנט כך שהדפדפן שלך יוכל לטעון את דפי האינטרנט במהירות רבה יותר בעתיד. דפדפן האינטרנט שלך יתחיל לבנות מחדש את המטמון באופן אוטומטי בזמן שאתה גולש, והוא פשוט יאט את זמני הטעינה של דפי האינטרנט ככל שמטמון הדפדפן שלך גדל שוב. בכל מקרה, כל דפדפן מגביל את המטמון שלו לכמות מרבית של שטח דיסק.

יש הרבה קבצים זמניים אחרים במערכת שלך, אותם אתה יכול לראות על ידי פתיחת Finder, שימוש ב- Go -> עבור לתיקייה בתפריט, ובאמצעות ~ / Library / Caches כדי להגיע לתיקיית המטמון. זה יביא תיקייה הכוללת המון תיקיות, אותה תוכל לבחור ולמחוק באופן ידני אם תבחר.

באפשרותך לנקות קבצים זמניים בצורה קלה ובטוחה הרבה יותר באמצעות CleanMyMac. פשוט פתח אותו והפעל סריקה ואז היכנס לחלק זבל המערכת כדי לזהות את כל קבצי המטמון ודברים אחרים שתוכל לנקות. לאחר שבחרתם מה תרצו או לא תרצו לנקות, פשוט לחצו על כפתור הניקוי.

אחד הדברים שהופכים כלי עזר כמו CleanMyMac כל כך נהדר הוא שהוא ממיר הרבה מאותם שמות תיקיות מבלבלים לשמות היישומים בפועל, כך שתוכל לראות אילו קבצים זמניים אתה מוחק בפועל.

העניין בקבצים זמניים, כמובן, הוא שרובם יחזרו לאחר שתשתמש ב- Mac שלך לזמן מה. אז מחיקת קבצים זמניים היא נהדרת, אבל עובדת רק לזמן מה.

בדוק את הדיסק שלך כדי לראות מה תופס מקום ולמצוא קבצים גדולים

כדי לפנות מקום בדיסק, כדאי לדעת בדיוק מה משתמש בשטח דיסק ב- Mac שלך. כלי ניתוח דיסק קשיח כמו דיסק מלאי X יסרוק את הדיסק הקשיח של ה- Mac שלך ויציג אילו תיקיות וקבצים משתמשים ביותר מקום. לאחר מכן תוכל למחוק את חזירי החלל האלה כדי לפנות מקום.

אם אכפת לך מקבצים אלה, ייתכן שתרצה להעביר אותם למדיה חיצונית - למשל, אם יש לך קבצי וידאו גדולים, ייתכן שתרצה לאחסן אותם בכונן קשיח חיצוני ולא ב- Mac שלך.

זכור כי אינך רוצה למחוק קבצי מערכת חשובים כלשהם. הקבצים האישיים שלך נמצאים תחת / משתמשים / שם, ואלה הקבצים שתרצה להתמקד בהם.

הסר קבצי שפה

יישומי Mac מגיעים עם קבצי שפה לכל שפה בה הם תומכים. אתה יכול להחליף את שפת המערכת של ה- Mac שלך ולהתחיל להשתמש ביישומים בשפה זו באופן מיידי. עם זאת, אתה בטח פשוט משתמש בשפה יחידה ב- Mac שלך, כך שקבצי השפה האלה פשוט משתמשים במאה מגה-בתים ללא סיבה טובה. אם אתה מנסה לסחוט כמה שיותר קבצים על MacBook Air בגודל 64 GB, שטח האחסון הנוסף הזה יכול להיות שימושי.

כדי להסיר את קבצי השפה הנוספים, אתה יכול להשתמש ב- CleanMyMac, כפי שהזכרנו קודם (זה נמצא תחת זבל מערכת -> קבצי שפה). יש גם כלי נוסף שנקרא חד לשוני שיכול למחוק גם אותם, אם כי זה עוד כלי להורדה לשימוש ספציפי מאוד. הסרת קבצי שפה נחוצה רק אם אתה באמת רוצה את המרחב - קבצי השפה האלה לא מאטים אותך, כך ששמירה עליהם אינה בעיה אם יש לך דיסק קשיח גדול עם מספיק מקום פנוי.

ניקוי קבצים מצורפים גדולים ב- Mac Mail

אם אתה משתמש ביישום הדואר המובנה ב- macOS והיה לך אותו חשבון דוא"ל במשך זמן רב, יש סיכוי טוב שקבצים מצורפים גדולים לדוא"ל תופסים המון מקום בכונן שלך - לפעמים שווה הרבה ג'יגה. אז זה מקום טוב לבדוק בזמן ניקוי הכונן.

קשורים: כיצד לעצור את אפליקציית הדואר של Mac שלך לבזבז שטח של ג'יגה

באפשרותך לשנות את הגדרות הדואר כדי לא להוריד קבצים מצורפים באופן אוטומטי כדי לחסוך מקום, או להפעיל כלי ניקוי כדי להיפטר מהם. אם אתה משתמש ב- Gmail, תוכל להגדיר מגבלות על מספר ההודעות המסונכרנות באמצעות IMAP כברירת מחדל כדי להציג רק את האלפים האחרונים במקום הכל. היכנס לדואר -> העדפות -> חשבונות -> פרטי חשבון ושנה את התפריט הנפתח עבור "הורד קבצים מצורפים" ל"אחרון "או" ללא ".

שינוי הגדרה זו יעזור ל- Mail לא לנצל מקום רב בהמשך, אך זה לא פותר את בעיית הקבצים המצורפים מהודעות דוא"ל שכבר הורדו.

אם אתה רוצה להסיר קבצים מצורפים אלה, תצטרך לבצע תהליך ידני מאוד מעצבן:

  1. פתח את דואר ולחץ על התיקיה שברצונך למצוא ולהסיר קבצים מצורפים עבורה.
  2. השתמש באפשרות מיין לפי גודל כדי למצוא את ההודעות הגדולות ביותר.
  3. לחץ על ההודעה ובחר הודעה -> הסר קבצים מצורפים משורת התפריטים. פעולה זו לא תמחק את הקובץ המצורף משרת הדואר אם אתה משתמש ב- IMAP.
  4. חזור על כל ההודעות שעבורן ברצונך למחוק קבצים מצורפים.

הערה:  אם אתה משתמש ב- POP עבור הדוא"ל שלך, לעשות  לא למחוק קבצים מצורפים אלא אם אתה באמת לא רוצה אותם יותר, כי הם ייעלמו לנצח אחרים. אם אתה משתמש ב- IMAP, שבו כל דוא"ל מודרני כמו Gmail, Yahoo או Hotmail ישתמש, ההודעות והקבצים המצורפים יישארו בשרת.

ניקוי קבצים מצורפים לדוא"ל בדרך הקלה

אם אתה רוצה לנקות ולמחוק קבצים מצורפים ישנים באופן אוטומטי, יש רק פיתרון אחד טוב שאנחנו מכירים, והוא CleanMyMac. אתה יכול להפעיל סריקה, לעבור אל קבצים מצורפים לדואר ולראות את כל הקבצים המצורפים שניתן למחוק. לחץ על נקה, והכונן הקשיח שלך יהיה נקי מהם. קבצים מצורפים אלה עדיין יהיו בשרת הדוא"ל שלך, בהנחה שאתה משתמש ב- IMAP, כך שתוכל למחוק הכל מבלי לדאוג יותר מדי.

אם אתה מודאג, תוכל גם לבטל את הסימון של התיבה שליד "כל הקבצים" ואז לבחור ידנית את כל הקבצים שברצונך למחוק.

נקה את תיקיית ההורדות שלך

טיפ זה כל כך ברור עד כי היית חושב שאנחנו לא צריכים לכלול אותו, אבל זה משהו שכולם שוכחים להתמודד איתו - תיקיית ההורדות שלך מלאה כל כך הרבה בקבצים ענקיים שאתה לא צריך, וזה לא משהו אתה חושב על.

פשוט פתח את Finder ונכנס לתיקיית ההורדות שלך והתחל למחוק את כל מה שאתה לא צריך. אתה יכול למיין לפי גודל קובץ כדי למחוק במהירות את העבריינים הגדולים ביותר, אך אל תשכח להסתכל בתיקיות - זכור שבכל פעם שאתה פותח קובץ ארכיון, הוא רוכס אוטומטית לתיקיה. והתיקיות האלה יושבות שם ונראות מזיקות אבל תופסות המון מקום בכונן שלך.

השתמש בכלי האחסון ב- macOS High Sierra

לגרסה האחרונה של MacOS סיירה יש כלי חדש שיעזור לך לנקות את הזבל מהמחשב האישי שלך - פשוט עבור לתפריט ובחר "אודות Mac זה" ואז דלג לכרטיסיית אחסון.

ברגע שאתה שם, תוכל לעבור על ההגדרות החדשות ולאפשר את ההגדרות הגיוניות עבורך.

  • חנות ב- iCloud - תכונה חדשה זו מאפשרת לך לאחסן את שולחן העבודה, המסמכים, התמונות והסרטונים שלך ב- iCloud ואפל תפנה באופן אוטומטי מקום מקומי לפי הצורך. אם אתה מחובר לאינטרנט איטי, אתה כנראה לא רוצה לאפשר זאת.
  • בצע אופטימיזציה של אחסון - השם לא באמת תואם את התכונה, שבעצם מוחקת סרטי iTunes ותוכניות טלוויזיה שנרכשו לאחר שצפית בהם כדי למנוע מהם להעמיס את הכונן שלך. מכיוון שסרטים, במיוחד בפורמט HD, הם קבצים גדולים במיוחד, זה יכול לסייע במניעת האחסון של ה- Mac שלך. תוכל כמובן להוריד אותם שוב בכל עת אם רכשת אותם.
  • ריק את האשפה באופן אוטומטי - זה די פשוט, אם תפעיל את זה אפל תמחק באופן אוטומטי פריטים ישנים מהאשפה אחרי שהם היו שם במשך 30 יום.
  • הפחת את העומס - זה יעזור לך למצוא את הקבצים הגדולים ביותר בכונן הקשיח ולמחוק אותם.

זה קצת מסורבל ולא קל לשימוש כמו כמה מכלי צד שלישי, אבל זה עובד.

הקפד להסיר גם קבצים אחרים שאינך זקוק להם. לדוגמה, באפשרותך למחוק קבצי .dmg שהורדו לאחר התקנת היישומים בתוכם. בדומה למתקיני התוכנה ב- Windows, הם חסרי תועלת לאחר התקנת התוכנית. בדוק את תיקיית ההורדות שלך ב- Finder ומחק את כל הקבצים שהורדת שאינך זקוק להם יותר.