מדוע רוב התוכניות עדיין 32 סיביות בגירסת 64 סיביות של Windows?

המחשב שלך מריץ כנראה גרסת 64 סיביות של Windows. אבל התבונן במנהל המשימות ותראה שאפליקציות רבות במערכת שלך עדיין 32 סיביות. האם זוהי בעיה?

רוב המחשבים המודרניים - בהחלט אלה שנמכרו מאז 7 ימי ה- Windows - הם בעלי יכולת 64 סיביות ומגיעים עם גרסת Windows 64 סיביות. אם אינך בטוח לגבי המחשב האישי שלך, קל לבדוק אם אתה מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות. ישנם הבדלים רבים בין גירסאות 64 סיביות ל- 32 סיביות של Windows - מספיק שאם המחשב והיישומים שלך תומכים בכך, אתה אמור להריץ את גרסת 64 סיביות. גם אם כל אפליקציה שאתה מפעיל היא אפליקציה של 32 סיביות, הפעלת מערכת הפעלה של 64 סיביות עדיין תהיה בטוחה ואמינה יותר.

אבל מה עם האפליקציות האלה? הדברים נעשים קצת יותר מסובכים. הדבר הראשון שיש לדעת הוא כי גירסאות 64 סיביות של Windows יכולות להריץ אפליקציות 32 סיביות, אך גרסאות 32 סיביות של Windows אינן יכולות להריץ תוכנות 64 סיביות. קמט קטן נוסף - ואחד שמתייחס רק למספר מצומצם ביותר של אנשים - הוא שגרסאות 32 סיביות של Windows יכולות להריץ אפליקציות ישנות של 16 סיביות, אך יישומי 16 סיביות אלה לא יפעלו בגרסת 64 סיביות של Windows. . אז בואו נצלול לזה קצת יותר ונראה מתי זה עשוי להיות חשוב לכם.

קשורים: כיצד אוכל לדעת אם אני מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות?

כיצד לבדוק אילו מהאפליקציות שלך עדיין 32 סיביות

קשורים: חנון מתחיל: מה כל משתמש Windows צריך לדעת על השימוש במנהל המשימות של Windows

אתה יכול להשתמש במנהל המשימות כדי לראות אילו מהתוכניות שלך הן 64 סיביות ואילו 32 סיביות. כדי לפתוח אותו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל אזור פתוח בשורת המשימות ואז לחץ על "מנהל המשימות" (או לחץ על Ctrl + Shift + Escape).

בכרטיסייה "תהליכים", הסתכל תחת העמודה "שם". אם אתה משתמש בגרסת 64 סיביות של Windows 8 או 10, תראה את הטקסט "(32 סיביות)" על שם כל יישום 32 סיביות. אם אתה משתמש בגרסת 64 סיביות של Windows 7, תראה במקום זאת את הטקסט "* 32". בכל הגרסאות, לאפליקציות 64 סיביות אין טקסט נוסף אחרי השם.

Windows גם מתקין אפליקציות של 32 סיביות ו -64 סיביות במקומות שונים - או לפחות, מנסה. אפליקציות 32 סיביות מותקנות בדרך כלל C:\Program Files (x86)\בתיקיה בגרסאות 64 סיביות של Windows, בעוד שתוכניות 64 סיביות מותקנות בדרך כלל C:\Program Files\בתיקיה.

זה יותר קו מנחה. אין כלל המכריח יישומי 32 סיביות ו 64 סיביות לתיקיות שלהם. לדוגמא, לקוח Steam הוא תוכנית של 32 סיביות והוא מקבל התקנות כראוי C:\Program Files (x86)\ בתיקיה כברירת מחדל. אבל, כל המשחקים שאתה מתקין באמצעות Steam מותקנים C:\Program Files (x86)\Steamבתיקיה כברירת מחדל - אפילו משחקי 64 סיביות.

אם אתה משווה בין שתי התיקיות השונות של קבצי התוכניות, תגלה שרוב התוכניות שלך מותקנות ככל הנראה בתיקיה C: \ Program Files (x86). ככל הנראה מדובר בתוכניות של 32 סיביות.

האם הפעלת יישומי 32 סיביות בחלונות 64 סיביות היא רעיון רע?

קשורים: מדוע גרסת ה- 64 סיביות של Windows מאובטחת יותר

על פני השטח, זה אולי נראה כאילו הפעלת אפליקציות של 32 סיביות בסביבת 64 סיביות היא גרועה - או לפחות אידיאלית, בכל מקרה. אחרי הכל, אפליקציות של 32 סיביות אינן מנצלות עד תום את ארכיטקטורת 64 הסיביות. וזה נכון. במידת האפשר, הפעלת גרסת 64 סיביות של האפליקציה מספקת תכונות אבטחה נוספות לאפליקציות העשויות להיות מותקפות. ויישומי 64 סיביות יכולים לגשת להרבה יותר זיכרון ישירות מ -4 GB שאפליקציות 32 סיביות יכולות לגשת אליהן.

ובכל זאת, אלו הבדלים שאתה פשוט לא צפוי להבחין בהפעלת אפליקציות רגילות בעולם האמיתי. לדוגמה, אתה לא הולך לסבול מעונש ביצוע כלשהו על ידי הפעלת אפליקציות של 32 סיביות. בגרסת 64 סיביות של Windows, אפליקציות 32 סיביות פועלות תחת משהו שנקרא Windows 32 סיביות בשכבת התאימות של Windows 64 סיביות (WoW64) - תת מערכת מלאה המטפלת בהפעלת אפליקציות 32 סיביות. תוכניות Windows של 32 סיביות יפעלו בערך כמו שהן היו פועלות בגירסת 32 סיביות של Windows (ובמקרים מסוימים אפילו טובים יותר), כך שאין חסרון בהפעלת תוכניות אלה במערכת הפעלה של 64 סיביות.

קשורים: מדוע גרסת ה- 64 סיביות של Windows מאובטחת יותר

גם אם כל תוכנית בה אתה משתמש עדיין 32 סיביות, תרוויח מכיוון שמערכת ההפעלה עצמה פועלת במצב 64 סיביות. גרסת Windows 64 סיביות מאובטחת יותר.

אבל תוכניות של 64 סיביות יהיו טובות יותר, נכון?

כפי שהזכרנו קודם, יש יתרון להפעלת גרסת 64 סיביות של אפליקציה, אם קיימת כזו. בגרסת 64 סיביות של Windows, תוכניות 32 סיביות יכולות לגשת רק ל -4 ג'יגה זיכרון כל אחת, ואילו לתוכניות 64 סיביות יש גישה להרבה יותר. אם תוכנית עשויה להיות מותקפת, תכונות האבטחה הנוספות המופעלות על תוכניות 64 סיביות יכולות לעזור.

אפליקציות רבות מציעות גרסאות 32 ביט וגם 64 ביט. Chrome, Photoshop, iTunes ו- Microsoft Office הן כמה מתוכניות Windows הפופולריות ביותר, וכולן זמינות בצורת 64 סיביות. משחקים תובעניים הם לעתים קרובות 64 סיביות, כך שהם יכולים להשתמש בזיכרון רב יותר.

אפליקציות רבות לא עשו את הקפיצה, והרוב לא יעשו זאת. אתה עדיין יכול להריץ כיום את מרבית תוכניות Windows של 32 סיביות בגרסת 64 סיביות של Windows, אפילו אם המפתחים שלהן לא עדכנו אותן מאז שהגיעו גרסאות 64 סיביות של Windows.

מפתח שרוצה לספק גרסת 64 סיביות של התוכנית שלהם צריך לעשות עבודה נוספת. עליהם לוודא שהקוד הקיים אוסף ופועל כראוי כתוכנת 64 סיביות. עליהם לספק ולתמוך בשתי גרסאות נפרדות של התוכנית, מכיוון שאנשים שמריצים גרסת 32 סיביות של Windows אינם יכולים להשתמש בגרסת 64 סיביות.

ובאפליקציות רבות אנשים ממילא פשוט לא יבחינו בהבדל. ניקח כדוגמה את גרסת שולחן העבודה של Windows של Evernote. גם אם הם סיפקו גרסת 64 סיביות של Evernote, סביר להניח שמשתמשים כלל לא יבחינו בהבדל. תוכנית 32 הסיביות יכולה לפעול בסדר גמור בגרסת 64 סיביות של Windows, ולא יהיו יתרונות בולטים עם גרסת 64 סיביות.

בקיצור, אם יש לכם אפשרות, בהחלט קחו את גרסת 64 הסיביות של האפליקציה שלכם. אם אין לך ברירה, השג את גרסת 32 סיביות ואל תדאג.

קבלת אפליקציות של 64 סיביות

האופן שבו אתה מקבל אפליקציות של 64 סיביות כשהן זמינות שונה בהתאם לאפליקציה. לפעמים, כאשר אתה עובר לדף הורדות לאפליקציה, הדף יזהה אם אתה משתמש בגרסת 32 סיביות או 64 סיביות של Windows ויפנה אותך אוטומטית למתקין הנכון. אפל iTunes פועלת כך.

בפעמים אחרות, תוריד אפליקציית התקנה יחידה המכילה את גרסאות 32 הסיביות וגם 64 סיביות של האפליקציה. כאשר אתה מפעיל את תוכנית ההתקנה, הוא יגלה בשלב זה אם אתה משתמש בגירסת 32 סיביות או 64 סיביות של Windows ומתקין קבצים אלה. פוטושופ לחלונות פועל כך.

ובפעמים אחרות, למעשה תקבל בחירה בדף ההורדה של האפליקציה להוריד את הגרסה הרצויה. לפעמים הגירסה תאמר "64 סיביות", לפעמים תופיע "x64" ולפעמים גם וגם. כאשר אתה רואה אפשרות כזו, המשך והורד את גרסת ה- 64 סיביות.

בסופו של דבר, מה שחשוב הוא לא לוודא שאתה מפעיל אפליקציות של 64 סיביות - זה לוודא שאתה מפעיל אפליקציות שמתאימות לך. אם יש גרסת 64 סיביות של אפליקציה, בכל אופן השתמש בה. אם לא, השימוש בגרסת 32 סיביות הוא בסדר גמור. ברוב האפליקציות אפילו לא תבחין בהבדל.