כיצד להנחות אפליקציות באנדרואיד

זה שאפליקציה לא זמינה מחנות Google Play לא אומר שהיא בכלל לא זמינה - אתה יכול להתקין ביעילות אפליקציות שאינן חנות Play בכל טלפון, טאבלט או מכשיר אחר על ידי הפעלת מתג פשוט אחד. נוהג זה נקרא "טעינה צדדית".

מדוע תצטרך לעשות זאת? אחרי הכל, רוב היישומים שאתה רוצה נמצאים בסבירות גבוהה יותר בחנות Google Play. אך ישנם מקרים בהם אפילו אפליקציות "רשמיות" אלו אינן זמינות משום מה - אולי הן מוגבלות באזורך, אינן תואמות לטלפון שלך, או דבר אחר אחר שחשוב לא פחות. בכל אחד מהמקרים הללו, ייתכן שתרצה להעביר את האפליקציה לטעינת צד לטלפון שלך. אחת האפליקציות האהובות עלי ביותר, Skitch, הופסקה לפני כמה שנים, אך הגרסה הישנה עדיין עובדת. אז אני מעביר את זה בצד. זה גם יכול לעזור לך להשיג את הגרסה האחרונה והגדולה ביותר של אפליקציה אם העדכון האחרון יוצג בשלבים.

אבל ראשית, כתב ויתור

לפני שנתחיל כיצד לעשות זאת, עם זאת, בואו נדבר תחילה מדוע הגדרה זו מושבתת כברירת מחדל, והשלכות האבטחה שעשויות להיתקל בהן על ידי מתן אפשרות לטלפון שלכם להתקין מחוץ לחנות Play.

בעיקרון, כאשר אתה מאפשר להתקין כל יישום בטלפון שלך, אתה בעצם עוקף את פרוטוקולי האבטחה שמופעלים בחנות Play - הדברים שגוגל עושה מאחורי הקלעים כדי לוודא שכל היישומים שאתה מתקין מהערוצים הרשמיים הם בטוח עבורך, הטלפון והנתונים שלך. זאת, כמובן, השיחה שלך - בכל זאת יש לעבור כדי לאפשר התקנת אפליקציות אחרות.

קשורים: הבנת מדיניות הטעינה החדשה של Android Oreo

אבל זה מביא אותי לנקודה אחרת: אם אתה מתכוון להתקין אפליקציות מחוץ לחנות Play, ודא שהן ממקור מהימן כמו APK Mirror. זה מאוד חשוב אם אתה רוצה לוודא שהדברים שלך נשארים בטוחים. יש הרבה אנשים / אתרי אינטרנט / וכו 'זדוניים. שם שרוצים לא יותר מאשר לחטוף את הנתונים שלך, אז אם אתה הולך להריץ אפליקציות, היי חכם לגבי זה. אם אתה בוחר נכון את המקורות שלך, אתה יכול בקלות להיות בטוח באותה מידה להתקין אפליקציות אלה כמו אלה מחנות Play.

לבסוף, ראוי לציין שגוגל שינתה את אופן הטיפול באפליקציות לטעינה צדדית באנדרואיד 8.0, לכן נפרק את הדברים לשני חלקים למטה: אחד לאנדרואיד 7.0 ומטה ואחד לאנדרואיד 8.0.

כיצד לאפשר טעינה אוטומטית באנדרואיד 8.0

  1. פתח את הגדרות> אפליקציות והודעות
  2. הרחב את התפריט מתקדם
  3. בחר גישה מיוחדת לאפליקציה
  4. בחר "התקן אפליקציות לא ידועות"
  5. הענק את האישור באפליקציה הרצויה

כמו שאמרתי קודם, גוגל שינתה את אופן הטיפול באפליקציות נטענות צד באוריאו. במקום לקבל הגדרה אוניברסלית אחת להתקנת אפליקציות לא רשמיות על פני כל הלוח, "מקורות לא ידועים" מותרים או אסורים כעת על בסיס  כל אפליקציה . לדוגמה, אם אתה רוצה להתקין דברים מ- APK Mirror, יהיה עליך לאפשר ל- Chrome להתקין אפליקציות ממקורות לא ידועים. למתעניינים, יש לנו הסבר מעמיק יותר לשינוי כאן.

אנו נשתמש ב- Chrome כדוגמא כאן, אך התהליך יהיה זהה לכל אפליקציה שממנה תרצו לאפשר התקנות אפליקציות.

הערה: לא לכל האפליקציות יש יכולת זו - זה חלק מהקוד, ואנדרואיד תציע את האפשרות רק לאפליקציות שיש בהן אפשרות להוריד ולהתקין יישומים.

את האפשרות לאפשר יישומי העברת צד ניתן למצוא בכמה מקומות שונים, אך הדרך הקלה ביותר לטפל בה היא מתוך הגדרה "אוניברסלית" שתציג את כל האפליקציות שיש אפשרות זו זמינה עבורן. התחל על ידי משיכת מטה את צל ההודעות והקשה על סמל גלגל השיניים.

משם, הקש על "אפליקציות והודעות" ואז הרחב את התפריט מתקדם.

בחר 'גישה מיוחדת לאפליקציה'.

האפשרות התחתונה כאן צריכה להיות "התקן אפליקציות לא ידועות". הקש על זה.

כל היישומים שיש להם אפשרות להוריד ולהתקין יישומים יופיעו כאן. שוב, אנו משתמשים ב- Chrome בדוגמה זו, אך באפשרותך לבחור באפליקציה שאתה מנסה לאפשר.

ברגע שפותחים את אפשרויות האפליקציה, צריך לסמן את ההחלפה פשוטה "אפשר ממקור זה". הפעל את זה, וסיימת.

כיצד להפעיל טעינת סלייד ב- Android 7.0 ומטה

  1. עבור אל הגדרות> אבטחה
  2. אפשר "מקורות לא ידועים"
  3. הורד את קובץ ה- APK של היישום, והקש עליו להתקנה.

אני יודע, זה היה קצת הסבר ארוך טווח, אבל זה חשוב. במציאות, התהליך הוא סופר פשוט. משוך את גוון ההודעות כלפי מטה והקש על סמל גלגל השיניים.

משם, גלול מטה והקש על אבטחה.

גלול למטה בדף זה עד שתראה את "מקורות לא ידועים". זו ההגדרה שלך - החלף אותה למצב מופעל.

אזהרה תופיע ותודיע לך למה אתה נכנס. אם אתה מגניב עם זה, הקש על אישור.

כיצד להנחות את האפליקציות בכל גרסאות האנדרואיד

עכשיו אתה מוכן לטעון מחדש כל אפליקציה שתרצה. כל שעליך לעשות הוא למצוא את ה- APK ולהוריד אותו למכשיר שלך - Chrome בדרך כלל יציע אזהרה שתיידע אותך שקובץ מסוג זה עלול להזיק, פשוט הקש על אישור כדי לקבל זאת ולהתחיל את ההורדה.

לאחר סיום, הקש על הודעת ההורדה כדי להתקין את האפליקציה. קופץ יופיע ושואל אם ברצונך להתקין אותו - פשוט הקש על "התקן". תן לו לעשות את שלו וסיימת!