כיצד לבחור ספק כוח ללא הפרעה (UPS) למחשב שלך

רצועת חשמל זולה עשויה להגן על הציוד מפני נחשולי מתח, אך אין בכך כדי לעזור כאשר החשמל נכבה והמערכת שלך מתרסקת. לשם כך, תרצה גיבוי לסוללה, הידוע גם בשם ספק כוח ללא הפרעה (או UPS).

הערת העורך: לא רוצה לקרוא הכל? אתה לא יכול להשתבש במודל CyberPower1500VA זה תמורת 140 $ ומטה. זה שאנו משתמשים כאן במשרד How-To Geek, ולמרות שאתה יכול להשיג משהו מעט זול יותר אם אתה קונה, אתה מקבל את מה שאתה משלם עבור והפרש העלויות אינו גדול.

מהו ספק כוח ללא הפרעה?

אובדן כוח פתאומי ועוצמות חשמל הם שניים מהגורמים העיקריים לפגיעה במחשבים ואלקטרוניקה רגישה אחרת. אפילו רצועות חשמל זולות יעשו עבודה הגונה מספיק בהגנה מפני נחשולי החשמל, אך הם אינם מציעים שום הגנה מפני ירידה במתח הקו, השבתות, הפסקות חשמל ובעיות אחרות באספקת החשמל.

על מנת להגן על המחשב שלך מפני הפרעות באספקת החשמל, אתה זקוק לגיבוי סוללה. יחידות UPS הן כמו רצועות חשמל המכילות בתוכה סוללה גדולה, ומספקות חיץ נגד הפרעות באספקת החשמל. חיץ זה יכול לנוע בין מספר דקות לשעה ומעלה, תלוי בגודל היחידה.

דרך פשוטה לחשוב על התועלת של יחידת UPS היא לחשוב על עבודה במחשב נייד. אתה בבית, המחשב הנייד שלך מחובר לרצועת הגנה מפני נחשולי מתח, ואתה מסיים בעבודה כמה דוחות. סערת קיץ דופקת את הכוח. למרות שהאורות כבים, עבודתך במחשב הנייד אינה מופרעת מכיוון שהמחברת עברה לסוללה בצורה חלקה כשזרם החשמל מכבל החשמל נעלם. כעת יש לך הרבה זמן לשמור את עבודתך ולכבות בחן את המכונה שלך.

במחשבים שולחניים, לעומת זאת, אין סוללות מובנות, כמו שיש למחשבים ניידים. אם עבדת על שולחן עבודה במהלך אותה הפסקת חשמל, המערכת הייתה נעצרת מיידית. לא רק שתאבד את עבודתך, אלא התהליך מטיל לחץ מיותר על המכונה שלך. בכל שנות עבודתנו עם מחשבים, ניתן לייחס את הרוב המכריע של כשלים בחומרה ישירות לחוויית רכיבי חומרת הלחץ במהלך כיבוי והפעלה (במיוחד אם מדובר בהתפרצויות חשמל או הפסקות חשמל).

יחידת UPS תספק, לכל הפחות אפילו עם יחידה קטנה מאוד, חלון זמן שבו המחשב שלך יכול להיות מושבת בחינניות או נשלח למצב תרדמה והחזרתו לרשת לאחר הפסקת החשמל או מצב חשמל אחר. אם המצב נפתר בזמן שיחידת ה- UPS עדיין נותרה מספיק חיי סוללה, תוכלו לעבוד דרך הסערה ללא הפרעה. גם אם אינך יושב ממש מול המחשב, יחידות UPS רבות מגיעות עם תוכנה שיכולה לזהות מתי היחידה עוברת לחשמל וסוללה באופן אוטומטי (ונכון) בהיעדרך.

אם זה מספיק כדי לשכנע אותך, המשך לקרוא כאשר אנו מדריכים אותך בזיהוי צרכי UPS שלך, חישוב דרישות צריכת החשמל של UPS והבנת התכונות וסוגי העיצוב של יחידות UPS שונות.

איפה אני צריך יחידות UPS בבית שלי?

שוק ה- UPS הוא מגוון מאוד. אתה יכול למצוא יחידות שולחן עבודה זעירות שתוכננו לשמור על מחשב שולחני קל משקל פועל למשך 10 דקות, או יחידות בגודל תא-מקפיא שנפרסו במרכזי נתונים כדי לשמור על בנק שרתים שלם שעוברים סערה.

ככזה, ניתן להוציא בין מאה דולר ליחידת UPS נמוכה לאלפים. השלב החשוב ביותר בבחירת ה- UPS ובתהליך הקניות שלך הוא לשבת ולתאר את צרכי החשמל שלך לפני שתבזבז את המזומנים שהרווחת קשה על ציוד מוגזם מדי (או גרוע מכך), למצבך.

ראשית, חשוב על כל המערכות בביתך או במשרד שזקוקות להגנת החשמל המורחבת שמספקת יחידת UPS, כדי להישאר מקוונת במקרה של הפסקות חשמל, או שניהם. לכל קורא תהיה מערכת שונה, לצורך הדוגמה, אנו נשתמש בביתנו כתבנית כדי לעזור לכם לחשוב על כל צורכי החשמל המגוונים שנמצאים בסביבה אופיינית למגורים.

המערכת הברורה ביותר תהיה המחשב השולחני שלך. במקרה שלנו יש לנו שני מחשבים שולחניים בבית - אחד במשרד ביתי ואחד בחדר המשחקים של הילד.

פחות ברורים, אך עדיין חשובים, הם כל מערכות מחשב משניות כגון שרת מדיה ביתי או התקן אחסון מחובר לרשת המשמש לגיבוי מקומי. במקרה שלנו, יש לנו שרת מדיה / שרת גיבוי במרתף.

בנוסף למחשבים הראשיים ולמחשבי העזר, האם ישנם מכשירים אלקטרוניים אחרים שברצונך להגן עליהם מפני הפסקות חשמל ולהשאיר מקוונים? במקרה שלנו יש לנו גם מודם כבלים, נתב וצומת Wi-Fi שאנחנו רוצים להגן עליו מפני אובדן חשמל. למשל, אין מקבילה "כיבוי חינני" עבור מודם הכבלים, אך מודם הכבלים המסוים שלנו הוא דקיק ודורש איפוס ידני לאחר הפסקת חשמל. הצמדתו ליחידת UPS סמוכה תוסיף מעט מאוד תקורה לצרכי ה- UPS שלנו, אך תוודא כי הפסקות החשמל המעטות המתרחשות במהלך רוחות עזות וסופות קיץ לא ישלחו אתכם לזרום לארון הנתונים כדי לאפס את הדבר הקשה.

עד כמה אני זקוק ליחידת UPS?

לכל הפחות, אתה זקוק למספיק מיץ ביחידת ה- UPS שלך כדי לתת למערכת המחשבים שלך זמן מספק לכיבוי תקין. זה המינימום המקובל בהחלט . אם ביחידת ה- UPS שלך אין מספיק מיץ בכדי לספק את המערכת מרגע הפסקת החשמל ועד לרגע שהיא נכבה בהצלחה, אתה מסתכן בנזק למכונה ואובדן נתונים.

אז איך תוכלו לחשב את צרכי ההספק של המערכת? השלב הראשון הוא בחינת מערכת הליבה והציוד ההיקפי שברצונך לשמור עליו במקרה של אובדן חשמל. במקרה של השרת הביתי שלנו, איננו צריכים לחשב את העומס ההיקפי מכיוון שאין ציוד היקפי (מדובר בשרת ללא ראש ללא צורך בחשמל מעבר לזה של החומרה ישירות במגדל). מצד שני, בשני המחשבים שלנו (במשרד הביתי ובחדר המשחקים) אכן יש ציוד היקפי כמו צגים, כוננים קשיחים חיצוניים וכו '. במקרה של הפסקת חשמל בה אתה עובד במחשב, כדאי שהסוללה תספק גם את הצג כדי שתוכל לתקשר עם המכונה. אל תזניחו לכלול את עומס ההספק של ציוד היקפי בעת חישוב הצרכים שלכם.

קשורים: המדריך כיצד לבצע חנון למדידת השימוש באנרגיה שלך

נתחיל בקביעת צרכי החשמל של השרת הביתי שלנו, מכיוון שהוא הפשוט ביותר מבין ההגדרות שלנו. אם אתה רוצה להיות מדויק ביותר עם החישובים שלך, אתה יכול להשתמש במד הספק כדי למדוד את דפוסי הצריכה בפועל של המכשירים שלך.

לחלופין, אתה יכול להסתכל על דירוג ספק הכוח של המחשב שלך כמדד להספק המרבי שהמחשב ימשוך. חשוב לציין, עם זאת, כי ספק כוח 400W אינו מושך עומס קבוע של 400W. לשרת הביתי שלנו יש ספק כוח של 400 וולט, אך כאשר הוא נמדד בכלי מדידה של קיל-וואט, יש לו עומס הפעלה שיא של קצת יותר מ -300 וולט ועומס תפעולי עקבי של כ -250 וולט בלבד.

אם אתה מחפש להיות מאוד שמרני בצרכי הערכת הכוח שלך, עבור לדירוג המרבי של ה- PSU והציוד ההיקפי (בדרך זו תקבל חיי סוללה נוספים במקום חיי סוללה מועטים מדי). לחלופין, תוכל להגדיל את הדיוק בחישובים שלך באמצעות מכשיר מדידה ולהקצות יותר מהתקציב שלך לתכונות יחידת UPS שאתה רוצה ופחות לקניית סוללה גדולה יותר.

לא משנה אם אתה משתמש בשיטה פחות מדויקת או מדויקת יותר, יהיה לך ערך הספק. עבור דוגמאות החישוב שלנו, אנו נשתמש ב- 400w כערך שלנו.

חישוב כלל אצבע שבו תוכלו להשתמש כדי לקבוע כמה UPS הוא כדלקמן:

1.6 * עומס הספק = מינימום וולט-אמפר (VA)

וולט-אמפר הם המדידה הסטנדרטית המשמשת לתיאור הקיבולת של יחידות UPS. בעזרת המשוואה לעיל אנו רואים שדירוג ה- VA המינימלי שנרצה לצרכי 400 וואט שלנו יהיה מערכת מדורגת של 640 VA.

אז כמה זמן מערכת מינימלית זו תריץ את ההתקנה? אחרי הכל, אתה מקבל מערכת גיבוי סוללה עבור המחשב שלך כדי לשמור על הכל פועל כאשר החשמל נגמר.

למרבה הצער, אין חישוב כלל אצבע מהיר במיוחד לקביעת זמן הריצה כמו שיש לקביעת ה- VA המינימלי הדרוש. לאמיתו של דבר, זו טרחה עצומה כל כך לחפור את המידע הדרוש (במיוחד דירוג היעילות), עד כי הרבה יותר כדאי להשתמש בטבלאות אומדני היצרן (שמצאנו שהן בצד השמרני בכל מקרה). אתה יכול לבדוק את כלי החישוב / הבחירה של יצרני יחידות UPS הפופולריים יותר כאן:

  • בורר ה- UPS של APC
  • יועץ ה- UPS של CyberPower
  • מדריך הבחירה של טריפ לייט

מבחינה מעשית, לאחר שתקבע את דרישת ה- VA המינימלית עבור ההתקנה שלך, תוכל להתחיל ולהשוות את זמני הריצה של יחידות UPS העומדות בדרישת ה- VA המינימלית הזו עם מערכות בעלות דירוג גבוה יותר כדי לקבוע כמה אתה מוכן להוציא יותר כדי לקבל זמן ריצה נוסף.

שלושת הסוגים העיקריים של יחידות UPS

עד כה זיהינו היכן אנו זקוקים ליחידות UPS וכיצד לחשב כמה גדולה של יחידת UPS אנו זקוקים. בנוסף לשני הגורמים הללו, חשוב להבין כיצד טכנולוגיות ה- UPS העיקריות בשוק נבדלות זו מזו ומדוע לשתי יחידות מדורגות 1000 VA עשויות להיות הבדל מחיר של 100 $ ומעלה (ומה מקבלים תמורת מזומן נוסף זה).

ישנם שלושה סוגים עיקריים של עיצוב UPS. העיצוב הכי פחות יקר מכונה UPS לא מקוון / המתנה. אם יחידת ה- UPS שאתה מסתכל עליה אינה מזכירה איזה סוג יחידה מדובר, ככל הנראה מדובר ב- UPS המתנה.

יחידת המתנה UPS הסוללה הנטענת שלה ולאחר מכן מחכה לרשת החשמל כדי להשיל. כשזה קורה, ה- UPS המתנה עובר מכנית לגיבוי הסוללה. מעבר זה לוקח בערך 20-100 אלפיות השנייה, אשר בדרך כלל נמצא בסף הסובלנות של רוב האלקטרוניקה.

Line-Interactive יחידת UPS בעל עיצוב דומה יחידת UPS המתנה, אך כולל שנאי מיוחד. שנאי מיוחד זה הופך את יחידות ה- UPS של Line-Interactive לטובות יותר בהתמודדות עם הפסקות חשמל והפסקות חשמל. אם אתה גר באזור שיש בו השבתות תכופות או בעיות במתח קו (למשל, האורות לעיתים קרובות עמומים אך למעשה לא מאבדים חשמל), זה בהחלט שווה את העלות הקטנה בעלות לרכישת UPS Line-Interactive.

יחידה באינטרנט UPSהוא הסוג היקר ביותר של יחידת UPS, מכיוון שהוא דורש מעגלים נוספים משמעותיים. יחידת ה- UPS המקוונת מבודדת לחלוטין את המכשירים המחוברים אליה מכוח הקיר. במקום לקפוץ לפעולה בסימן הראשון של בעיות חשמל או ויסות מתח כמו יחידות המתנה וקו אינטראקטיביים, יחידת ה- UPS המקוונת מסננת ברציפות את כוח הקיר דרך מערכת הסוללה. מכיוון שהאלקטרוניקה המחוברת פועלת לחלוטין מבנק הסוללות (שמספקים אספקת החשמל החיצונית באופן תמידי), אין אף אלפית שנייה של הפרעת חשמל כשיש אובדן חשמל או ויסות מתח. יחידת ה- UPS המקוונת, אם כן, היא למעשה חומת אש אלקטרונית בין המכשירים שלך לבין העולם החיצון, מקרצפת ומייצבת את כל החשמל שהמכשירים שלך נחשפים אליו אי פעם.צפה לשלם פרמיה של 200-400 אחוזים עבור יחידת UPS מקוונת על יחידת קו אינטראקטיבית שצוינה באופן דומה.

תכונות משניות שאולי תרצו

למרות שיחידת UPS היא למעשה רק סוללה מתוחכמת, יש טונות של תכונות קטנות שיכולות לשפר מאוד את חווית ה- UPS שלך. כעת, כשיודעים כיצד להגדיל ולהשוות את האלמנטים הבסיסיים של ה- UPS, בואו נסתכל על תכונות נוספות שתרצו לקחת בחשבון בעת ​​בחירת יחידת UPS.

תאימות תוכנה / מערכת הפעלה משלימה: יחידות UPS אינן רק רצועות חשמל עם סוללות גדולות ישנות מחוברות. כל יחידת UPS ששווה את הכסף תכלול שיטה כלשהי להתממשקות למחשב אליו היא מחוברת. עבור מרבית היחידות, זהו כבל USB פשוט המופעל בין UPS למחשב, כך שכאשר היחידה עוברת לחשמל הסוללה היא יכולה להתריע על המחשב המחובר ולהתחיל את תהליך הכיבוי.

כשאתה קונה את יחידת ה- UPS שלך, ודא שהיחידה שאתה מסתכל עליה יכולה 1) לתקשר עם מכשירים מחוברים ו- 2) לתקשר באופן ספציפי עם מערכת ההפעלה שבחרת. אם אתה משתמש ב- Windows זה לא יהיה הרבה דאגה, אבל אם אתה משתמש ב- MacOS או Linux אתה לא רוצה לגלות לאחר הרכישה שכל פעמוני התוכנה המגניבים שראית בעותק המודעה הם Windows. -רק.

קשורים: השתמש ב- UPS שלך בכדי לכבות את המחשב בחן בזמן הפסקות חשמל

לקבלת דוגמה לאופן שבו תוכנת UPS מתקשרת עם מערכת ההפעלה, עיין במדריך שלנו בנושא הגדרת תוכנת PowerChute של APC.

מספר שקעים: ביחידות UPS יש בדרך כלל שילוב של שקעים על הסוללה ועם הסוללה (אך עדיין מוגנים מפני נחשולים). וודא כי ישנם שקעים מתאימים לצרכיך. מותגים מסוימים כוללים מאפיינים נוספים הקשורים לשקעים, כגון שקעים היקפיים שמרדימים ציוד היקפי אוטומטית כדי לחסוך באנרגיה.

מסנני כבלים: אם אתה יודע שהיחידה תשמש עבור מודם הכבלים והנתב שלך, למשל, תרצה לבדוק שוב את המפרט כדי לוודא שיחידת ה- UPS כוללת יציאות מוגנות / מסוננות מפני כבלים עבור כבל ה- Ethernet וה- Coax שלך. (הערה: יציאות אתרנט ביחידות UPS רעידות לשמצה, ולכן לרוב עדיף לבודד את מקור ה- Ethernet, למשל הנתב או מתג הרשת, עם הגנה משלו במקום לדאוג לבודד כל כבל בודד לפני שהוא מגיע למחשב או מכשיר. .)

תצוגות: לא לכל יחידות ה- UPS יש תצוגות (ואולי לא אכפת לך אם שלך), אך הן יכולות להיות די שימושיות. יחידות ישנות יותר ויחידות נמוכות יותר אינן כוללות תצוגות. ככזה, אתה מוגבל לקבל משוב מהיחידה באמצעות תקשורת דרך כבל USB / סדרתי או (באופן מעצבן יותר) כצפצופים מהיחידה. מסך תצוגה קומפקטי שיכול לספר לכם מידע נוסף כמו זמן ריצה שנותר, תקינות הסוללה ומוצרי עזר אחרים הוא שימושי מאוד.

רעש / מאווררים: ביחידות UPS קטנות בדרך כלל אין מאווררים. לעתים קרובות יחידות גדולות יותר, וכדאי לקרוא ביקורות ולחפור באינטרנט כדי לראות אם המאווררים שקטים כמו שטוען היצרן. אמנם רעש מאווררים אינו מהווה בעיה אם אתה מוסיף יחידת UPS לשרת ביתי המוחזק במרתף, אבל עניין גדול הוא אם אתה מוסיף יחידת UPS למערך הקולנוע הביתי שלך.

סוללות הניתנות להחלפה על ידי המשתמש: האם ביחידה יש ​​סוללות להחלפת משתמש וכמה הן עולות? סוללות UPS אינן מחזיקות לנצח (3-5 שנים הן מחזור חיים די אופייני לסוללת UPS). כאשר הסוללה תיכשל בסופו של דבר, והיא תעשה זאת, תצטרך לקנות סוללות חדשות (אם תוכל להחליף אותן בעצמך) או לקנות יחידה חדשה לגמרי. למעט UPS נמוך מאוד, אתה תמיד צריך לחפש יחידות עם סוללות הניתנות להחלפה על ידי המשתמש. אין בכלל סיבה לגרוט יחידה של 100 דולר + מאי יכולת להחליף את הסוללות הפשוטות של 12 וולט.

המום? הנה מה שאנו ממליצים עליו

במאמר זה כיסינו הרבה אדמות. אנו מבינים לחלוטין אם אתה מרגיש קצת מחוץ לעומקך ובשלב זה אתה רק רוצה לקבל המלצה מוצקה מחבר בעל ידע.

אמנם אנו ממליצים בחום שתקבל בדיוק את יחידת ה- UPS שאתה זקוק לה עם התכונות הרצויות לך (ואין שום דרך להתאים את זה בצורה מושלמת מבלי לעשות את המתמטיקה שתארנו לעיל יחד עם כמה קניות השוואה זהירות), זה לא אומר שאנחנו אין לך המלצות חזקות מאוד על סמך הניסיון שלנו.

כשמדובר בתמורה הטובה ביותר לדקה של זמן ריצה יחד עם מגוון רחב של תכונות, קשה מאוד לנצח יחידות UPS של CyberPower. למרות ש- APC עשויה להיות חברה עם היסטוריה משמעותית ונוכחות בענף (כמו גם יחידת ה- UPS שתמצאו בהגדרות ארגוניות רבות) הם מגיעים עם תג מחיר פרימיום שבדרך כלל לא מציע למשתמש ביתי הרבה מה להראות. . דולר לדולר, איננו יכולים להמליץ ​​על יחידות CyberPower מספיק לשימוש בסביבה ביתית או במשרד קטן.

קו ה- AVR Intelligent LCD Mini-Tower שלהם הוא ללא ספק הערך הטוב ביותר בתעשייה כרגע, מכיוון שאתה מקבל סוללה גדולה (שניתן להחליף אותה בקלות בפחות מ- $ 50), מספר יציאות הגנה מפני נחשולי מתח (מתח, Ethernet) , לשדל), תוכנת ניהול נהדרת (שתוכנות שולחן עבודה עצמאיות ותוכנות ניהול חינמיות ברחבי הרשת בהתאם לצרכים שלך), וכן גורם צורה אטרקטיבי עם לוח LCD קל לקריאה.

הדגמים נעים בין 850VA ל 1500VA, כאשר הדגם הנמכר ביותר של 1350VA קמעונאי במחיר של כ 122 $. אנו משתמשים בדגם 1500VA הבקר מעט יותר (130 דולר) בשרת הביתי שלנו ובתחנת העבודה הראשית שלנו. עם זאת, תכנון הליבה והתכונה המשתרעים על כל קו ה- AVR זהים, וגורם הצורה מעט קטן יותר של דגם 850VA עדיין כולל את אותו מספר יציאות ותכונות כמו דגם 1500AV - בדיוק עם זמן ריצה נמוך יותר בגלל הסוללה הקטנה יותר.

עכשיו אולי תשאלו, “מצאתי לא מעט יחידות UPS קטנות יותר מתחת ל -80 דולר עם דירוג הספק נמוך יותר וגורם צורה קטן יותר. מדוע שלא אשיג אחד מהם? " רוב היחידות הקטנות יותר בסגנון לבנים אינן אינטראקטיביות בקווים. זכור מהסעיף לעיל המפרט סוגים של יחידות UPS כי קו אינטראקטיבי פירושו שהיחידה מספיק מתוחכמת כדי להתמודד עם השבתות ושינויים במתח על הקו מבלי לעבור לסוללה. בהתחשב בעובדה שרוב הפרעות החשמל הן בדיוק מסוג זה (ולא הפסקות חשמל מורחבות במלואן), יחידה אינטראקטיבית בקו מושלמת לתיקון פסקות חשמל ובעיות מתח יתר ללא מיסוי או ניקוז הסוללה. יתר על כן, אם אכן יש לך הפסקת חשמל, יחידה עם דירוג של 1000VA + בהחלט תבטיח שיש לך מספיק כוח לסיים כל עבודה שאתה עושה,כבה את המערכת בחינניות, וברוב המצבים (בהתחשב בכך שההפסקות בדרך כלל קצרות מועד) יהיה אפילו מספיק כוח כדי לעבור אותך עד שהאורות יחזרו להידלק.

חמוש במידע שלעיל אתה מוכן כעת לקנות יחידת UPS המתאימה באופן מושלם לצרכים שלך, גדולים כקטנים.