מיקרוסופט זונחת את העדכונים המתמידים בכפייה של Windows 10

למיקרוסופט יש היום הודעה גדולה: Windows 10 כבר לא תתקין אוטומטית את עדכוני התכונות הגדולים כל חצי שנה. גם משתמשים ביתיים יכולים להשהות עדכונים קטנים יותר. למעשה, Windows אפילו יאפשר לך להשהות עדכונים לאחר בדיקתם!

זה ענק. זהו השינוי הגדול ביותר של מיקרוסופט באסטרטגיית Windows מאז שהחברה פרסמה את Windows 10. מיקרוסופט מוותרת על "חלונות כשירות" שמתעדכן אוטומטית מחוץ לשליטתך.

הנה מה משתנה ב- Windows 10

בפוסט בבלוג בבלוג הרשמי של Windows, מייק פורטין של מיקרוסופט הסביר מה משתנה עם Windows Update:

  • החל מהעדכון במאי 2019 (שנקרא בעבר עדכון אפריל 2019), תראה הודעה כי העדכון זמין כאשר מיקרוסופט חושבת שהוא מוכן למחשב האישי שלך. עם זאת, זו הבחירה שלך מתי להתקין אותה - והאם. חלונות 10 לא רק יתחילו להוריד ולהתקין אותו בלי לומר זאת. יהיה עליך ללחוץ על "הורד והתקן עכשיו."
  • כאשר תלחץ על "בדוק אם קיימים עדכונים" ב- Windows 10, תוכל לבחור אם ברצונך להתקין את העדכונים שהתקבלו או להשהות עדכונים למשך עד 35 יום. תכונת השהיה זו חדשה ב- Windows 10 Home, והייתה זמינה בעבר רק ב- Windows 10 Professional. בעבר, Windows התקין אוטומטית עדכונים מיד לאחר הבדיקה. וכן, זה חל גם על עדכוני אבטחה, יציבות ועדכוני מנהלי התקנים קטנים יותר. (אתה יכול להשהות רק שבעה ימים בכל פעם, אבל אתה יכול להשהות עד חמש פעמים ברציפות.)
  • Windows 10 עדיין יתקין אוטומטית עדכון תכונות כאשר הגרסה הנוכחית שלך תגיע ל"סיום השירות ". זה קורה בערך כל 18 חודשים - עיין בגיליון העובדות של מחזור החיים של Windows. כלומר, אם היית משתמש בעדכון יוצרי הסתיו של Windows 10 (1709), המחשב האישי שלך עומד להתקין עדכון תכונות - אך לא היית צריך להתקין את עדכוני התכונות האחרונים. (אז כן, נותרו כמה עדכונים מאולצים של תכונות - אך רק אחת ל -18 חודשים בערך, לאחר הרבה בדיקות.)
  • מיקרוסופט מבטיחה להשקיע יותר עבודה בבדיקת עדכוני תכונות. לדוגמא, מיקרוסופט אומרת כי היא "תגדיל את משך הזמן שמעדכן עדכון מאי 2019 בשלב התצוגה המקדימה לשחרור." זה אמור להיות קל, מכיוון שהעדכון הרעוע באוקטובר 2018 לא השקיע זמן בתצוגה מקדימה של השחרור בכלל לפני המהדורה! למרבה הצער, לעדכון הקרוב הזה כבר יש באג מסך כחול שלא יתוקן לחלוטין.

כניעות של מיקרוסופט ומשתמשי מחשב זוכים

מיקרוסופט מעניקה לנו ומשתמשי המחשב הרבה ממה שביקשנו כאן! אמרנו ש- Windows אינו שירות ומיקרוסופט צריכה לתת למשתמשים במחשב יותר אפשרות. קראנו למיקרוסופט לבחון עדכונים בצורה יסודית יותר מאשר העדכון שהושג באוקטובר 2018, שמחק קבצים של אנשים מסוימים והיו לו באגים אחרים. הזהרנו אנשים שלא ללחוץ על "בדוק אם קיימים עדכונים" מכיוון שמיקרוסופט תתייחס אליך כאל "מחפש" ותאלץ עדכונים במחשב שלך לפני שיעברו את הבדיקות. אמרנו שמשתמשים ביתיים צריכים לקבל יותר שליטה על עדכונים, כולל יכולת להשהות עדכונים במידת הצורך.

לא היינו היחידים שקוראים למיקרוסופט להאט, כמובן. זה מרגיש כאילו כל מי שמכסה את Windows עשה זאת בשלב כלשהו או אחר - למשל, ראה את דבריו של פול ת'ורוט. כעת, Windows 10 משתנה סוף סוף לטובה.