כיצד להוריד כתוביות באופן אוטומטי באמצעות שרת המדיה

בין אם אתם זקוקים לכתוביות כדי להימנע מהעירתם של הילדים ובין אם אתם נורא מבינים מבטאים אזוריים, Plex Media Center מקל על הורדת הכתוביות והשימוש בה עם כל הסרטים ותוכניות הטלוויזיה.

כברירת מחדל, Plex אינה משתמשת אוטומטית בכתוביות קיימות או מורידה חדשות מטעמך. אבל עם כמה שינויים קלים, אתה יכול להגדיר את Plex באופן אוטומטי להוריד ולהשתמש בכתוביות בתהליך כל כך חלק, שלעולם לא תצטרך להתאמץ להבין מה השחקנים אומרים שוב. יתרה מכך, מכיוון ש- Plex משתמשת במסד נתונים מרכזי, השינויים שאתה מבצע והכתוביות שאתה מוריד זמינים בכל המכשירים שלך.

Plex מסוגלת לבצע את ההישג הזה של קסמי אוטומציה בזכות סוכן גירוד מדיה . סוכנים הם יישומי עוזר קטנים שנמצאים ב- Plex (ובפלטפורמות אחרות של שרתי מדיה) המנתחים את המדיה שלכם ומשתמשים במאגרי מידע באינטרנט כדי לאתר מידע על אותו מדיה - ובמקרה זה מזהים סרט או פרק טלוויזיה מסוים ואז תופסים את הכתוביות המתאימות לו. .

בואו נסתכל כיצד להפעיל את תמיכת הכתוביות, להגדיר את סוכן הכתוביות ולהבטיח שהספרייה שלנו מעודכנת עם כתוביות לכל דבר.

כיצד להפעיל כתוביות כברירת מחדל

שלב זה אינו הכרחי - אתה תמיד יכול להפעיל ולהשבית כתוביות באמצעות תפריט המסך בזמן הצפייה במדיה Plex שלך - אך אם טרחת לחפש מאמר על כתוביות Plex Media Server, זה כנראה די בטוח נניח שאתה משתמש בכתוביות הרבה.

אם ברצונך להפעיל כתוביות כברירת מחדל כל הזמן (במקום להפעיל אותן בכל פעם שאתה צופה בסרטון), תוכל לעשות זאת בקלות עם הגדרת שרת אחת. כשאתה מחובר לממשק האינטרנט של Plex Media Server שלך, לחץ על סמל ההגדרות בפינה השמאלית העליונה של סרגל הכלים, בחר "שרת" מסרגל הניווט העליון.

בתפריט השרת בחר "שפות" בעמודת הניווט הימנית.

בתפריט שפות, תמצא תיבת סימון יחידה עבור "בחר אוטומטית רצועות שמע וכתוביות". בדוק את הקופסא. אשר שתיבת הבחירה "העדפת רצועת שמע ב" מוגדרת לשפת האודיו המועדפת עליך. תחת "מצב כתוביות" תוכלו להגדיר אותו לשימוש בכתוביות רק עם שמע זר או עם כל המדיה. רוב האנשים ירצו ללכת עם הראשון, אך אם אתה קורא מאמר זה ומשתמש בכתוביות לכל התוכניות שלך, סביר להניח שתרצה לבחור את המאמר האחרון. הקפד לבחור באפשרות "תמיד מופעלת". לבסוף, בחר את שפת הכתוביות המועדפת עליך ולאחר מכן לחץ על "שמור שינויים".

בשלב זה, Plex ישתמש אוטומטית בכתוביות - אם הוא ימצא אותן. אם בכל המדיה שלך לא כתוביות, יהיה עליך לבצע צעד נוסף להשלמת הפאזל.

כיצד לאפשר הורדות כתוביות אוטומטיות

בזמן שאתה עדיין בתפריט השרת מהשלב האחרון, בחר "סוכנים" בעמודת הניווט הימנית.

בתפריט הגדרות הסוכנים, לחץ על "סרטים" ואז על "סרט פלקס" כדי לראות אילו סוכנים פעילים ובאיזה סדר ניגשים אליהם. כברירת מחדל, היחיד המסומן הוא "סרט Plex", סוכן ה- Plex המקורי.

סמן את "OpenSubtitles.org" וגרור אותו לראש הרשימה כדי להפעיל אותו ולתעדף אותו., כך:

לאחר שבדקתם והצבתם את הערך, לחצו על גלגל השיניים שנמצא בצד ימין הקיצוני של ערך OpenSubtitles.

פעולה זו תפתח את תפריט ההעדפות להורדת הכתוביות שלך. אתה יכול להתעלם מסיבית שם המשתמש והסיסמה ופשוט לבחור את השפה או השפות בהן תרצה להוריד את הכתוביות שלך. חשוב שתבצע שלב זה מכיוון שהעדפות השפה שהגדרנו לעיל בתפריט שרת> שפה אינן משותפות עם OpenSubtitles סוֹכֵן.

חזור על תהליך זה בקטגוריה "מופעים" על ידי בחירת ערך "TheTVDB" ובדיקת / העברת הערך OpenSubtitles שוב:

בחירת השפה שלך ב- OpenSubtitles בקטע 'סרטים' צריכה להימשך, אך בדוק זאת בכל מקרה על ידי לחיצה על גלגל השיניים של ההגדרות לצד ערך הסוכן.

בשלב זה, אמרת ל- Plex שאתה רוצה שהוא יוריד אוטומטית כתוביות לסרטים ולתוכניות טלוויזיה דרך OpenSubtitles.org. יש רק שלב אחרון.

רענן את הספריות שלך להורדת כתוביות

עכשיו לאחר שהגדרת הכל יכול להיות ששמת לב למשהו. אין כתוביות בשום מקום בערכים לסרטים ותוכניות הטלוויזיה שלך. בחר כל תוכנית או סרט אקראיים מהאוסף שלך, ובתצוגת הספרייה בלוח הבקרה של Plex Media Server תראה ערכים כאלה בכל מקום:

הבעיה היא ש- Plex מפעיל את סוכני המטא-נתונים רק כאשר 1) המדיה נכנסת לאוסף שלך בפעם הראשונה או 2) אתה יוזם רענון ידני של הפריט הבודד, העונה / אוסף שהוא נמצא בו, או הספרייה כולה. בעוד שכל המדיה החדשה תקבל הורדות כתוביות אוטומטיות ללא כל התערבות מטעמך, יהיה עליך להפעיל רענון של הספרייה שלך כך שסוכן OpenSubtitles יופעל בכל המדיה הישנה שלך.

בחר בכל הספריות שתרצה לרענן עם כתוביות וחפש את סמל ההגדרה בפינה השמאלית העליונה. לחץ על הסמל ובחר "רענן הכל". שים לב שלחיצה על סמל העדכון, החץ העגול הקטן, לא תספיק מכיוון שזה יחפש רק פריטים חדשים שזקוקים למטא נתונים וכתוביות, ולא לבדוק את כל המדיה הקיימת שלך לגבי כתוביות.

יהיה עליך לעשות זאת פעם אחת בלבד בספרייה מכיוון שמעכשיו לפי ההגדרות שקבענו בסעיף הקודם, מדיה נכנסת תקבל כתוביות באופן אוטומטי.

ברגע שרעננת את הספרייה שלך, פשוט בחר תוכנית טלוויזיה או סרט לצפייה ולהשתעשע בתהילת הכתוביות האוטומטיות, אשר לפי בחירתנו מוקדם יותר במדריך, מופעלות כברירת מחדל:

אם הכתוביות לא מופעלות מכיוון שבחרת להשאיר אותן כבוי כברירת מחדל, אל דאגה - הן עדיין שם. התהליך אמנם משתנה מעט על סמך לקוח המדיה שבו אתה משתמש כדי להתחבר לשרת Plex Media שלך (למשל Rasplex, אפליקציית iOS Plex, צפייה בדפדפן שלך בזמן שאתה מחובר לשרת Plex), אתה אמור לראות סגנון קומיקס קטן. בועת דיבור בתפריט כאשר אתה מושהה את המדיה, כך:

בחר בסמל זה כדי להפעיל ולכבות כתוביות או כדי לעבור בין כתוביות זמינות.

זה כל מה שיש בזה: עם כמה התאמות בתפריט ההגדרות תוכלו ליהנות מכתוביות שהורדו אוטומטית בכל הסרטים ותוכניות הטלוויזיה שלכם.