לשלוט במערכת ההפעלה של Chrome באמצעות קיצורי מקשים אלה של Chromebook

קיצורי מקשים חיוניים בכל מכשיר עם מקלדת חומרה, בין אם אתה משתמש במחשב Windows, מערכת לינוקס, Mac או אפילו Chromebook. מערכת ההפעלה של Chrome ומערכות הפעלה אחרות חולקות לא מעט קיצורי דרך, אך רבות מהן ייחודיות למערכת ההפעלה של Chrome.

הקפד להשתמש במקשי הפונקציה בחלק העליון של המקלדת. מקשים אלה מחליפים את מקשי F1-F12 עם פעולות דפדפן שימושיות ולחצני בקרת חומרה. אתה יכול אפילו ללחוץ על מקש כדי לראות את כל החלונות הפתוחים בבת אחת.

קיצורי דרך ספציפיים ל- Chromebook

Ctrl + Shift + L - נעל את מסך ה- Chromebook שלך.

Ctrl + Shift + Q - צא מה- Chromebook שלך. לחץ פעמיים על צירוף המקשים כדי לצאת.

Alt + E - פתח את תפריט דפדפן Chrome. זה עובד רק אם חלון דפדפן Chrome פתוח וממוקד.

Alt + 1-8 - הפעל יישומים הנמצאים ב"מדף "או בשורת המשימות של מערכת ההפעלה של Chrome. לדוגמה, Alt + 1 ישיק את קיצור הדרך הראשון ליישום משמאל.

Alt + [ - עגינה חלון בצד שמאל של המסך.

Alt +]   - עגינה חלון בצד ימין של המסך.

Ctrl + Switcher / F5 - צלם צילום מסך ושמור אותו בתיקיית ההורדות שלך. מקש Switcher ממוקם במקום מקש F5 במקלדת רגילה.

Ctrl + Shift + Switcher / F5 - צלם צילום מסך של חלק מהמסך. השתמש בסמן כדי לבחור את החלק במסך שברצונך לשמור.

Alt + חיפוש - החלף Caps Lock. על מקש החיפוש יש זכוכית מגדלת והוא ממוקם במקש מקש Caps Lock במקלדות טיפוסיות.

Shift + Esc - הפעל את מנהל המשימות.

הגדרות תצוגה

Ctrl + Shift ו- + - הגדל את קנה המידה של המסך, והפוך פריטים גדולים יותר על המסך.

Ctrl + Shift ו- - - צמצמו את קנה המידה של המסך, והפכו את הפריטים לקטנים יותר על המסך.

Ctrl + Shift ו-) - אפס את קנה המידה של המסך להגדרת ברירת המחדל.

Ctrl + Shift + Refresh / F3 - סובב את המסך 90 מעלות. מקש הרענון ממוקם במקום בו מקש F3 יהיה ממוקם במקלדות טיפוסיות.

מצב Ctrl + Immersive / F4 - הגדר את הגדרות התצוגה כאשר מחובר צג חיצוני. מקש ה- Immersive Mode ממוקם במקום בו מקש F4 יהיה ממוקם במקלדות טיפוסיות.

קיצורי דרך לדפדפן אינטרנט ולעריכת טקסט

מחשבי Chromebook תומכים בכל מקשי הקיצור הרגילים של דפדפן האינטרנט שבהם אתה יכול להשתמש ב- Chrome או בדפדפנים אחרים במערכות הפעלה אחרות. לדוגמה, Ctrl + 1 מפעיל את הלשונית הראשונה בחלון הנוכחי, ואילו Ctrl + 2 מפעיל את הלשונית השנייה. Ctrl + T יפתח כרטיסייה חדשה ואילו Ctrl + W יסגור את הכרטיסייה הנוכחית. Ctrl + L יתמקד בשורת המיקום כך שתוכלו להתחיל להקליד מיד חיפוש או כתובת אתר חדשה. קרא את המדריך המעמיק שלנו לקיצורי מקשים משותפים של דפדפן האינטרנט לקבלת קיצורי דרך רבים נוספים.

מערכת ההפעלה של Chrome תומכת גם בקיצורי מקשים לעריכת טקסט רגילה שתומכות במערכות הפעלה אחרות. לדוגמה, אתה יכול ללחוץ על Ctrl + Backspace כדי למחוק את המילה הקודמת, להשתמש ב- Ctrl + Z כדי לבטל, ולהשתמש במקשי הקיצור Ctrl + X , Ctrl + C ו- Ctrl + V הסטנדרטיים לגזירה , העתקה והדבקה. עיין במדריך המעמיק שלנו לקיצורי מקשים לעריכת טקסט לקבלת קיצורי דרך נוספים.

קשורים: 47 קיצורי מקשים שעובדים בכל דפדפני האינטרנט

קיצור המקשים האולטימטיבי

קשורים: שבעה טריקים שימושיים של Chromebook שכדאי לדעת עליהם

לחץ על Ctrl + Alt +? (או Ctrl + Alt + / ) כדי לפתוח גיליון בגידות קיצור מקשים בכל עת. גיליון הצ'אט הזה מאפשר לך להציג את כל קיצורי המקשים של ה- Chromebook. בין אם אתה מחפש קיצור מקשים ששכחת, אתה רוצה לשלוט בכל קיצורי המקשים, או שאתה סתם סקרן, שכבת-על זו תעזור לך לשלוט בקיצורי המקשים הללו.

מערכת ההפעלה של Chrome אינה מאפשרת לך ליצור קיצורי מקשים מותאמים אישית לרוב הפעולות הללו. אתה עדיין יכול ליצור קיצורי מקשים מותאמים אישית עבור תוספים או להשתמש בתוסף כדי ליצור קיצורי מקשים מותאמים אישית לפעולות דפדפן.

קרדיט תמונה: קרול רייקר בפליקר