ארבע דרכים להשיג גישה מיידית למסוף בלינוקס

אם אי פעם מצאת את עצמך זקוק למסוף זמין בכל עת בלינוקס, להלן ארבע דרכים שונות בהן תוכל להעלות מסוף עם מקסימום שלושה כפתורים.

קיצור מקשים

כברירת מחדל ב- Ubuntu ו- Linux Mint מקש הקיצור של המסוף ממופה ל- Ctrl + Alt + T. אם תרצה לשנות זאת למשהו אחר הגיוני שתפתח את התפריט שלך למערכת -> העדפות -> קיצורי מקשים.

גלול מטה בחלון ומצא את קיצור הדרך עבור "הפעל טרמינל". אם תרצה לשנות הגדרה זו לחץ על עמודת הקיצור ודחף את קיצור המקשים החדש שתרצה.

לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני

אם אתה מוצא את עצמך כל הזמן פותח מסוף ואז גולש למיקום שפתחת זה עתה בנאוטילוס, תוכל להתקין חבילה כדי לקבל גישה מתפריט הלחיצה הימנית שלך.

כדי להתקין את החבילה פשוט פתח את מרכז התוכנה של אובונטו וחפש מסוף nautilus-open. התקן את החבילה ואז התנתק וחזרה כדי להפעיל מחדש את נאוטילוס.

הערה: חבילה זו מותקנת כברירת מחדל בחלק מההפצות, כך שהיא עשויה כבר להיות שם.

עכשיו פשוט לחץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה שלך או בתוך תיקיה כלשהי כדי לפתוח מסוף ישירות לתיקייה זו.

מסוף נפתח (בסגנון רעידת אדמה)

גואקי הוא מסוף נפתח שייתן לך גישה נוחה ולא משנה מה אתה עושה. כדי להתקין את גואקה, פתח את מרכז התוכנה וחפש אחר גואקה.

הערה: אם אתה משתמש בסביבת שולחן העבודה של KDE תוכל להתקין את YaKuake לאותו אפקט.

לאחר התקנת Guake, פתח את התפריט שלך והפעל את "Terminal Guake"

תן לזה בדיקה על ידי לחיצה על F12 על המקלדת. אתה אמור לקבל מסוף נפתח שיימצא מעל כל החלונות האחרים שלך. אם תלחץ שוב על F12 הטרמינל יתגלגל וייצא מגדרך.

באפשרותך לשנות את ההעדפות הזמינות על ידי לחיצה ימנית על סמל המגש ובחירת העדפות.

אתה יכול לשנות את קיצור המקשים, כמה חלון המסוף גבוה, מתי להסתיר את המסוף ועוד הרבה יותר.

אם אתה רוצה ש- Guake יהיה זמין בכל פעם שאתה מתחבר, עליך להוסיף אותו כיישום הפעלה. לשם כך, פתח את מרכז הבקרה ואז הפעל יישומים ב- Linux Mint או באובונטו עבור אל System -> Preferences -> Startup Applications.

והוסף את גואקי כתוכנית הפעלה.

הטמע את המסוף בשולחן העבודה

השיטה האחרונה לקבל גישה מיידית למסוף היא הטמעת מסוף ישירות לשולחן העבודה שלך. לשם כך תצטרך מחשב שמסוגל להריץ אפקטים שולחניים של Compiz.

השלב הראשון הוא הגדרת פרופיל מסוף חדש. לשם כך פתח את המסוף שלך ואז עבור אל קובץ -> פרופיל חדש. חשוב מאוד לקרוא לפרופיל הזה משהו ייחודי מכיוון ששם החלון הוא האופן בו אנו נזהה את החלון כדי להטמיע אותו. אנו נקב לחלון המוטבע- מונח HTG לדוגמא זו, אך תוכל למנות אותו כל מה שתרצה.

בחלון הגדרות הפרופיל שעולה שנה הגדרות אלה לפרופיל החדש שיצרנו זה עתה.

הצג סרגל תפריט: כבוי


כותרת ראשונית: מונח מוטבע- HTG


כאשר פקודות מסוף מגדירות כותרת משלהן: שמור על כותרת ראשונית


ערכת צבעים: שחור על גבי לבן יציג רק טקסט שחור על שולחן העבודה שלך, אך תוכל לבחור כל מה שיתאים לנושא / הרקע שלך.


רקע שקוף: מופעל, העבר את המחוון לרמה כלשהי מאפשר לך לראות בקלות את הטקסט על טפט שולחן העבודה שלך.


סרגל הגלילה: מושבת
לאחר מכן עבור אל מנהל התצורה של Compiz והפעל תוספים אלה אם הם עדיין לא מופעלים: התאמת regex, קישוט חלונות, כללי חלונות וחלונות מקום.

תחת קישוט החלונות הוסף! Title = ^ embedded-HTG-term $ לאפשרות חלונות הקישוט.

הערה: '!' פירושו לא לכלול חלון זה, '^' פירושו ששום דבר לא יכול לבוא לפני כותרת זו, ו- '$' פירושו ששום דבר לא יכול לבוא אחרי כותרת זו. זה גורם לכך שאם היית מחפש ב- Firefox אחר "מונח HTG מוטבע" חלון Firefox שלך לא היה פתאום מטביע את עצמו על שולחן העבודה שלך. אלא אם כן זה מה שאתה רוצה, תוכל להפסיק את '^' ו '$'.

בתוסף כללי החלונות הוסף כותרת = ^ embedded-HTG-term $ לאפשרויות הבאות: דלג על שורת המשימות, דלג על הביפר, למטה, חלון דביק, לא ניתן לשנות גודל, חלון שלא ניתן למזער, חלון שאינו ניתן למיקס, וחלון שאינו ניתן לסגירה.

בתוסף חלונות המקום לחץ על הכרטיסייה "מיקום חלון קבוע" ואז הוסף פריט חדש לסעיף "חלונות עם מיקומים קבועים". תן שם לכותרת הפריט החדשה = ^ embedded-HTG-term $ והגדר את המיקום שאתה רוצה שהטרמינל ישובץ על שולחן העבודה שלך. בדוק את האפשרות לשמור באזור העבודה ואז סגור את החלון.

הערה: מיקום החלון מתחיל בפינה השמאלית העליונה של המסך עם 0,0 ונמנה עד לפינה הימנית התחתונה. מיקום החלון שלך יתבסס על המקום בו תרצה שהפינה השמאלית העליונה של החלון שלך תהיה (למשל. 500 × 500 יניח את הפינה השמאלית העליונה של החלון שלך 500 פיקסלים מלמעלה ו- 500 פיקסלים משמאל למסך). אם אינך אוהב את מיקום החלון שלך, תוכל תמיד להחזיק Alt ולגרור את החלון למיקום חדש באמצעות לחצן העכבר השמאלי.

עכשיו אתה אמור להיות מסוגל ללחוץ על Alt + F2 ולהקליד את gnome-terminal –window-with-profile = embedded-HTG-term ואתה אמור לקבל חלון מסוף מוטבע על רקע שולחן העבודה שלך.

הערה: למרות שטרמינל זה נמצא "מתחת" לכל החלונות הפתוחים הוא עדיין "מעל" סמלי שולחן העבודה שלך, לכן הקפד להזיז אותם מהדרך. אם עליך לסגור את המסוף המוטבע הקלד את הפקודה "יציאה" (ללא מרכאות).

שלב אופציונלי אחרון אם אינך רוצה סמן מהבהב במסוף החדש שלך. פתח את עורך gconf ודפדף לאפליקציות / gnome-terminal / פרופילים / Profile1 / cursor_blink_mode והגדר את הערך ל- "off". הפרופיל שלך יכול להיקרא שם אחר אבל המפתח יהיה באותו מקום.

ויש לך את זה, ארבע דרכים לקבל גישה מיידית למסוף בלינוקס. בכל אחת מהשיטות הללו לעולם אל תתרחקו יותר מדי מה- ~ הרחק מ- ~.