כיצד לבטל נתונים סלולריים ב- iPhone או iPad

אם אתה משתמש ב- iPhone או ב- iPad (Wi-Fi + Cellular) כשאתה בדרכים, אתה כנראה מסתמך על נתונים סלולריים לגישה לאינטרנט בזמן שאתה מחוץ לבית או למשרד. קל להפעיל או לכבות את הנתונים הסלולריים במהירות כדי לפתור או לחסוך כסף בחשבון התאים שלך. כך.

מה הם נתונים סלולריים?

נתונים סלולריים הוא מונח שמשמעותו חיבור לאינטרנט באמצעות רשת טלפון סלולרית. זה אומר שאתה יכול לגשת לאינטרנט בדרכים, הרחק מאינטרנט אלחוטי. כל דגמי ה- iPhone תומכים בנתונים סלולריים, ודגמים מסוימים של iPad שכותרתם "Wi-Fi + Cellular" תומכים בכך גם כן.

מדוע לכבות את הנתונים הסלולריים?

שיהיה נתונים סלולריים זמינים כמעט תמיד דבר טוב, אך ישנם מקרים שבהם תרצה לכבות אותם באופן זמני.

אחת הסיבות להשבית נתונים סלולריים היא שתוכניות טלפון סלולרי רבות גובות תשלום נוסף עבור גישה לנתונים סלולריים, ורבים מודדים בכמה נתונים אתה משתמש. כדי לחסוך כסף בחשבון שלך, אתה יכול לכבות נתונים סלולריים כדי לא לצבור חיובים נוספים. (אתה יכול גם להגדיר אילו אפליקציות יכולות להשתמש בנתונים סלולריים ולעקוב אחר כמה נתונים אתה משתמש.)

אם אות ה- Wi-Fi שבו אתה משתמש לעתים קרובות גרוע במיקום מסוים, הטלפון שלך עשוי לעבור אוטומטית לנתונים סלולריים לגישה לאינטרנט, וייתכן שלא תבחין בכך, מה שיוביל לחשבון טלפון גבוה בהרבה ממה שציפית.

מאותה סיבה, יש אנשים שצריכים לכבות נתונים סלולריים כדי לפתור חיבורי Wi-Fi. כאשר הנתונים הסלולריים כבויים, תוכלו למדוד את מהירות ה- Wi-Fi והקישוריות במדויק, בידיעה בוודאות שהמכשיר מקבל את כל הנתונים שלו מ- Wi-Fi ולא מרשת סלולרית.

הפעל או השבת נתונים סלולריים באמצעות מרכז הבקרה

הדרך המהירה ביותר להפעיל או לכבות נתונים סלולריים היא באמצעות מרכז הבקרה.

מרכז הבקרה הוא אוסף קיצורי דרך למשימות נפוצות, כגון התאמת בהירות המסך, עוצמת הקול, השמעת שיר ועוד. זה משמש גם דרך להפעלת תכונות במהירות, כמו הדלקת הפנס או צילום.

ראשית, הפעל את מרכז הבקרה. כך.

  • אייפון X או חדש יותר / אייפד שמריץ iOS 12 ואילך:  החלק למטה מהחלק הימני העליון של המסך.
  • אייפון 8 ומעלה / אייפד שמריץ iOS 11 ואילך:  החלק למעלה מלמטה המסך. (מרכז הבקרה הופיע לראשונה ב- iOS 7.)

ברגע שתעשה זאת, מרכז הבקרה יופיע. מצא את הסמל המעגלי שנראה כמו אנטנה עם גלי רדיו מסביב. זהו סמל הנתונים הסלולרי.

  • אם סמל הנתונים הסלולריים הוא ירוק, פירוש הדבר שנתונים סלולריים מופעלים.
  • אם סמל הנתונים הסלולריים אפור, המשמעות היא שנתונים סלולריים כבויים.

הקש על הסמל כדי להפעיל או לכבות את הנתונים הסלולריים, תלוי איך תרצה בכך.

כאשר נתונים סלולריים כבויים, ה- iPhone או ה- iPad שלך חייבים להשתמש ב- Wi-Fi כדי להתחבר לאינטרנט.

ניתן גם לעבור בין מצב טיסה (הסמל המעגלי עם המטוס בפנים) כדי לכבות נתונים סלולריים ממרכז הבקרה. שים לב שמצב טיסה גם משבית את ה- Wi-Fi במקביל, אם כי אתה יכול להפעיל את ה- Wi-Fi שוב לאחר הפעלת מצב טיסה.

קשורים: כיצד להשתמש במרכז הבקרה ב- iPhone או ב- iPad שלך

הפעל או השבת נתונים סלולריים באמצעות אפליקציית ההגדרות

דרך נוספת להפעיל או לכבות נתונים סלולריים היא באמצעות אפליקציית ההגדרות של אפל, שבדרך כלל ניתן למצוא אותה במסך הבית. הפעל אותו על ידי הקשה על סמל גלגל השיניים האפור.

ברגע בהגדרות, מצא את האפשרות "סלולרי" והקש עליה.

בתפריט הסלולרי, אתר את המתג "נתונים סלולריים" בחלקו העליון. הקש על המתג כדי להפעיל או לכבות אותו. כאשר נתונים סלולריים מופעלים, המתג יגלוש ימינה ונראה ירוק.

ניתן גם לשלוט בנתוני נדידה מכאן. הקש על "אפשרויות נתונים סלולריים" כדי למצוא הגדרות אלה. לדוגמה, תוכל להשבית נדידת נתונים סלולרית בעת נסיעה בינלאומית כדי להגן על עצמך מפני עמלות נוספות, בהתאם לתוכנית הסלולרית שלך.

אם כיבית את הנתונים הסלולריים, זכור להפעיל אותם שוב (על ידי חזרה על השלבים שלמעלה) כשיוצאים הרחק מ- Wi-Fi. אחרת, ייתכן שאפליקציות מסוימות המחוברות לאינטרנט, כמו הודעות ודואר, לא יפעלו כצפוי.